Çözüldü A936 1Gb ram cwm atarken brick oldu

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
Merhaba cihaza needromdan cwm buldum ve storeden Flash yapan program indirip flashladim farkettimki 2gb olanda varmış ve ben onunkini yuklemisim sonuç olarak rest atınca cihaz kapandı açınca siyah ekranda rest atıp duruyor nasıl duzeltebilirim yardim bekliyorum

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Merhaba cihaza needromdan cwm buldum ve storeden Flash yapan program indirip flashladim farkettimki 2gb olanda varmış ve ben onunkini yuklemisim sonuç olarak rest atınca cihaz kapandı açınca siyah ekranda rest atıp duruyor nasıl duzeltebilirim yardim bekliyorum

1GB olanını bulup yüklemeyi denediniz mi?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Hocam çok fazla anlamıyorum flastoola okutamadim telefonu çok fazla driver yükledim ama okumuyor birde 1gb 2gb diye romlarda belirtilmemis iyice bozmak istemiyorum nasıl yapabilirim

Telefonun arkasındaki etiketin resmini çekip gönderin bi bakalım

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
Alttaki linkte bulunan romu SP Flash Tools ile yükleyin, öncesinde sürücülerinizi bilgisayara kurduğunuzdan emin olun

Çok teşekkürler peki sürücü olarak ne indirmem gerek birde SP Flash tools okumuyor cihazı hangi sürümü indireyim

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Çok teşekkürler peki sürücü olarak ne indirmem gerek birde SP Flash tools okumuyor cihazı hangi sürümü indireyim

SP Flash Tools son sürümü indirin olmazsa diğer sürümleri denersiniz, sürücü olarak da alttaki linktekileri uygulamanız yeterli

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
SP Flash Tools son sürümü indirin olmazsa diğer sürümleri denersiniz, sürücü olarak da alttaki linktekileri uygulamanız yeterli

Uygulucam sonuçları yazarım çok teşekkürler hocam

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
SP Flash Tools son sürümü indirin dedim ayrıca benim size verdiğim romu tanıtmamışsiniz programa.
Hocam verdiğiniz linkdeki rom bin uzantısı ile iniyor ve bilgisayar hasarlı arşiv olarak hata veriyor bende başka bir cwm bulup yüklemeyi denedim ama olmadı yükleme tuşuna basıp cihazı bağlıyorum okuyor anca öyle kalıyor yüklemeye geçmiyor

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Hocam verdiğiniz linkdeki rom bin uzantısı ile iniyor ve bilgisayar hasarlı arşiv olarak hata veriyor bende başka bir cwm bulup yüklemeyi denedim ama olmadı yükleme tuşuna basıp cihazı bağlıyorum okuyor anca öyle kalıyor yüklemeye geçmiyor

Yanlış indiriyorsunuz demektir, buyrun direkt linki vereyim ayrıca driverları kurdunuz mu siz?

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
Yanlış indiriyorsunuz demektir, buyrun direkt linki vereyim ayrıca driverları kurdunuz mu siz?

Hocam SP Flash işini şimdi çözdüm son sürüm diye eski durum indirmiştim orjinal sayfasından indirdim şuanda oldu driverleri hallettim hocam şimdi romu indirip flashlarim inşallah uyar çok teşekkürler

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
indirdim fakat hasarlı diyor 3 defa denedim 2 si bilgisayardan 1 ı telefonumdan sonuç aynı başka flashlayabilecegim rom varmı hocam

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
indirdim fakat hasarlı diyor 3 defa denedim 2 si bilgisayardan 1 ı telefonumdan sonuç aynı başka flashlayabilecegim rom varmı hocam

Winrar 5 sürümü ile deneyin eğer olmazsa altta bulunan linktekini de deneyebilirsiniz

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

Hocam ikisinide denedim bu sefer ekrana Çince bir şey geldi ve alttaki hata belirdi

Tamam sorun yok, bu yüklediğiniz yazılım hangisiyse tekrar yükleyin ancak yüklemeden önce SP Flash Tools'da Option>Options>Download kısmındaki checksum yazan seçeneği işaretleyin.

DatDatSedat

Kayıtlı Üye
26 Mar 2015
19
2
7
Tamam sorun yok, bu yüklediğiniz yazılım hangisiyse tekrar yükleyin ancak yüklemeden önce SP Flash Tools'da Option>Options>Download kısmındaki checksum yazan seçeneği işaretleyin.
2 seçenek vardı USB ile diğeri bende USB ile başlayan isaretliymis diğerini de isaretleyip romu kurmayı başardım şuanda çalışıyor ingilizce ve Çince dil desteği vardı bende hazır yedeği bulmuşken tekrar başka bir cwm flashladim sonra flyme os 4.5 kurdum şimdi Türkçe için uğraşıyorum hakkınızı helal edin çok teşekkürler yardıminiz için

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
2 seçenek vardı USB ile diğeri bende USB ile başlayan isaretliymis diğerini de isaretleyip romu kurmayı başardım şuanda çalışıyor ingilizce ve Çince dil desteği vardı bende hazır yedeği bulmuşken tekrar başka bir cwm flashladim sonra flyme os 4.5 kurdum şimdi Türkçe için uğraşıyorum hakkınızı helal edin çok teşekkürler yardıminiz için

Vibeui 1548 Multilanguage

AOSP Multilanguage