Anlatım Asus Zenfone Max SD 410 imei tamiri

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
Hepinizin bildiği gibi Zenfone Max diag port normalde açık fakat adb ile açılmıyor.
Bunun için extra bazı işlemler yapmak gerekiyor.
Önclikle cihazı root yapmak lazım ;
Medya dosyalarını görmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısınız

daha sonra telefona bir terminal emulatör yuklemek gerekiyor .
telefonu usb ile pc'ye bağladıktan sonra terminal emulatörü açıp şu komutları sırasıyla girmek gerekiyor ;

# su
# setprop sys.usb.diag 0
# insmod /system/lib/modules/diagchar.ko
# echo 1 > /sys/class/android_usb/android0/diag
# echo 0 > /sys/class/android_usb/android0/enable
# echo diag > /sys/class/android_usb/android0/f_diag/clients
# echo smd > /sys/class/android_usb/android0/f_serial/transports
# echo diag,adb,serial > /sys/class/android_usb/android0/functions
# echo "C4ATAS000000" > /sys/class/android_usb/android0/iSerial
# echo 1 > /sys/class/android_usb/android0/enable

komut yazıldıktan sonra aygıt yöneticisinde diag port ;

telefondaki işlemden sonra . qcn yedek alıyoruz ve editliyoruz.

bundan sonra adb ile bağlanıp gerekli blokları " 14,16,17 " sıfırlıyoruz.

yeniden başlatıktan sonra diag com port kapandığı için yukarıdaki komut dizisini terminal emulatöründen tekrar yazıyor ve port'u tekrar açıyoruz.
editlediğimiz qcn dosyasını restore yapıyoruz.

hepsi bu kadar .
micro
ersin hocam'a teşekkürler .

Son düzenleme:

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
benim de imei atmam lazım zenfone max a..peki daha kolay yolu yok mu bu işin?
ayrıca bu yöntemde rootu daha sonra kaldırabilecek miyiz peki ,imei işlemlerini yaptıktan sonra?

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
benim de imei atmam lazım zenfone max a..peki daha kolay yolu yok mu bu işin?
ayrıca bu yöntemde rootu daha sonra kaldırabilecek miyiz peki ,imei işlemlerini yaptıktan sonra?
şimdilik en kolay yontem bu ;)
root ıstendıgı zaman kaldırmak mumkun.

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
micro hocam teşekkürler,
snapdragona hiç imei atmadım mtk olsa neyse:) forumdan bir kaç kez görüşmüştük sizinle selamlar:)

ekleme: yukarıdaki root videosundan bir şey anlamadım,o programları nerden indirecez videodaki?
ayrıca yukarıda anlatım da telefondaki işlemden sonra .qcn yedek alıyoruz editliyoruz yazmış..peki bunları nasıl yapacaz :)

Son düzenleme:

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
ılk defa yapanlar ıcın once suraya bır bakın;

eger aklınıza yatmaz ıse etrafınızdakı bır forumdaş'dan yardım ısteyebılırsınız.

muhammedömer

Kayıtlı Üye
19 Ağu 2016
13
2
7
kıdlarda echo 0 > /sys/class/android_usb/android0/enable bu satırı yazarken usb bağlantısı kopuyor pc tlfyi görmüyor diğer kodları yazmaya devam edincede bağlantı geri gelmiyor kesin kodların bunlar olduguna eminmisiniz acaba? yazıldığı şekilde yapıyorum ama olmuyor şu diag port açma kısmını birazdaha detaylı anlatırmısınız ne yaptıysam açamadımmm yardım edin lütfenn yapan varsa anlatsa süper olurr

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
daha önce bırcok kısı aynı yontem ıle ıslem yapabıldı.
eksık yapmıs oldugunuz bır adım olabılır mı ?

muhammedömer

Kayıtlı Üye
19 Ağu 2016
13
2
7
aynen rootladm yazılan gibi programı ındırıpte kurdum sonra pcye bağlıyorum hata ayıklama moduda açık elle tlfden kodları yazıyorum ama pcde değişen hiçbişi yok

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
zenfone max ne kingo ile nede root genius ile root olmuyor yarıda kalıyor sürekli...doğru düzgün bir Türkçe anlatımda yok root ve imei tamiri için..yada bulamadım bilgisi olan var mı?
hala kolay bir yolu yokmu şu cihaza imei atmanın?

muhammedömer

Kayıtlı Üye
19 Ağu 2016
13
2
7
zenfone max ne kingo ile nede root genius ile root olmuyor yarıda kalıyor sürekli...doğru düzgün bir Türkçe anlatımda yok root ve imei tamiri için..yada bulamadım bilgisi olan var mı?
hala kolay bir yolu yokmu şu cihaza imei atmanın?
root için biten video var bende bununla aynımı değilmi hatirlamiyorum yarin bakar yazarım size

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
bu komutlar bitişik mi ayrı mı yazılacak yukarıda kimisi ayrı kimisi bitişik..
ayrı yazdım olmadı bitişik yazdım yine olmadı..
20 kere denedim belki komutları yazmayı yine olmadı çin işkencesi resmen..
kafayı yiyecem 8 saattir..

usb hata ayıklama açıkken denedim olmadı kapalıyken denedim yine olmadı..
bu arada root checkten baktığında telefon root edilmiş görünüyor..
ama komut yazdığımız program için süpersu dan herhangi bir izin alınacak mı..
çünkü herhangi bir izin talebi de görünmüyor süpersu da..
ne iştir anlamadım mtk nın gözünü seveyim...

Son düzenleme:

muhammedömer

Kayıtlı Üye
19 Ağu 2016
13
2
7
bu komutlar bitişik mi ayrı mı yazılacak yukarıda kimisi ayrı kimisi bitişik..
ayrı yazdım olmadı bitişik yazdım yine olmadı..
20 kere denedim belki komutları yazmayı yine olmadı çin işkencesi resmen..
kafayı yiyecem 8 saattir..

usb hata ayıklama açıkken denedim olmadı kapalıyken denedim yine olmadı..
bu arada root checkten baktığında telefon root edilmiş görünüyor..
ama komut yazdığımız program için süpersu dan herhangi bir izin alınacak mı..
çünkü herhangi bir izin talebi de görünmüyor süpersu da..
ne iştir anlamadım mtk nın gözünü seveyim...
kodları aynı videodakı gibi yazacaksın boşluk koyulup koyulmadıgı yerler videoda net gözüküyor ki usb hata ayıklama modu açık olacak eğer rootlu gözüküyorsa sıkıntı yok süpersuyu güncelledikten sonra terminalden su yazınca zaten yetki isteyecek yetki verip devam edeceksın anlaşılır olmuştur inşallah olmazsa yazarsın yıne

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
kodları aynı videodakı gibi yazacaksın boşluk koyulup koyulmadıgı yerler videoda net gözüküyor ki usb hata ayıklama modu açık olacak eğer rootlu gözüküyorsa sıkıntı yok süpersuyu güncelledikten sonra terminalden su yazınca zaten yetki isteyecek yetki verip devam edeceksın anlaşılır olmuştur inşallah olmazsa yazarsın yıne

bir dk süpersuyu güncelleme derken yüklendikten sonra güncellenecek mi bir yerden? acaba ondan mı komut programı yetki istemiyor bende?
bide şu var videodaki romu indirip flashtoll ile yüklendiğinde video bitiminde its not complete diyor bende ise bu resimdeki mesajı veriyor ancak telefon açıldığında rom doğru yüklenmiş görünüyor.. zaten resimde de succesfully görünüyor..bunla ilgili bir şey olabilir mi?

Son düzenleme:

muhammedömer

Kayıtlı Üye
19 Ağu 2016
13
2
7
bir dk süpersuyu güncelleme derken yüklendikten sonra güncellenecek mi bir yerden? acaba ondan mı komut programı yetki istemiyor bende?
bide şu var videodaki romu indirip flashtoll ile yüklendiğinde video bitiminde its not complete diyor bende ise bu resimdeki mesajı veriyor ancak telefon açıldığında rom doğru yüklenmiş görünüyor.. zaten resimde de succesfully görünüyor..bunla ilgili bir şey olabilir mi?

orda cihazın usbe bağlantısını kesmeni söyluyor sorun degil yani o rom yuklendıyse sıkıntı yok ben romu kurduktan sonra süpersuya girdiğimde güncelleme istemişti ordan güncelledım tlf kapanıp açıldı zaten sonra sıkıntısız terminale fanada onay verdı kodyaları yazdım öyle sıkıntı çıkmadı