BL kilidini açtım-Root attım aradan 1 yıl geçti tekrardan BL kilidini açmam için ne yapmam lazım

fenerli

Kayıtlı Üye
12 Eki 2016
5
1
5
Aslında 1 sene önce bütün işlemleri yapmıştım. Fakat şu anda sistem rootlu değil. BL takıp denedip kilit %50'de kalıyor.
-Acaba yeniden kilit açmam için izin almam gerkiyor mu
-Yoksa geliştirici rom yüklesem bl açılır mı
-twrp-lazy flasher-super su dosyaları cihazda hala yüklü tekrardan bu işlemleri yapmam gerekiyor mu.

Şu anda driveri sisteme tanıtamıyorum. Bootloader modunda adb komutları cihazda işlemiyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saçma ve de gıcık bir durum!

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
Aslında 1 sene önce bütün işlemleri yapmıştım. Fakat şu anda sistem rootlu değil. BL takıp denedip kilit %50'de kalıyor.
-Acaba yeniden kilit açmam için izin almam gerkiyor mu
-Yoksa geliştirici rom yüklesem bl açılır mı
-twrp-lazy flasher-super su dosyaları cihazda hala yüklü tekrardan bu işlemleri yapmam gerekiyor mu.

Şu anda driveri sisteme tanıtamıyorum. Bootloader modunda adb komutları cihazda işlemiyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saçma ve de gıcık bir durum!
sadece ılk mı hesabını tekrar girip , geliştirici seçeneklerinden . mi kilit durumuna hesap ekleyin.
sonra unlock işlemini tekrarlyın.

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
micro hocam merhaba,nasılsınız dh yi bıraktınız mı epeydir görmüyorum sizi?

hocam benim de benzer bir sorunum var..yardımcı olabilir misiniz acaba..

elimizdeki redmi 5 plus cihaza imei atmaya çalışıyoruz..
ancak yaşadığımız bazı ilginç durumlar var..
Cihaz MEE7 çin versiyonu ve üzerinde global 9.2.6.0 rom yüklü olarak bize geldi..
Cihazın geliştirici seçeneklerinde mi kilit açma durumu,
"bu cihazın kilidi açık şeklinde görünüyor."
bu durumda cihazın bl kilidi açık oluyor değil mi?
hani zaten global yüklü olduğu için kilit açılıp sonradan tekrar kapatılmış durumu bile olsaydı böyle gözükmezdi diye düşünüyorum tabii doğruysam eğer :)
ancak ilginç olan,cihaz açılırken hiçbir şekilde unlock yazısı falan çıkmıyor kesinlikle..
zaten tekrar unlock yapmaya çalıştığımda da hata veriyor ekranda..
neyse imei yazmaya geçtiğimde, adb shell komutlarına kadar geliyorum sorunsuzca..
fakat adb shell komutunu girip reboot ettikten sonra malum telefon yeniden başladığında şebekenin gelmemesi gerekiyor ya...işte bizde şebeke yine geliyor o kısımda..acaba nerede hata yapıyorum iki gündür bir türlü çıkamadım içinden :)

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
sadece ılk mı hesabını tekrar girip , geliştirici seçeneklerinden . mi kilit durumuna hesap ekleyin.
sonra unlock işlemini tekrarlyın.

micro hocam merhaba,nasılsınız dh yi bıraktınız mı epeydir görmüyorum sizi?

hocam benim de benzer bir sorunum var..yardımcı olabilir misiniz acaba..

elimizdeki redmi 5 plus cihaza imei atmaya çalışıyoruz..
ancak yaşadığımız bazı ilginç durumlar var..
Cihaz MEE7 çin versiyonu ve üzerinde global 9.2.6.0 rom yüklü olarak bize geldi..
Cihazın geliştirici seçeneklerinde mi kilit açma durumu,
"bu cihazın kilidi açık şeklinde görünüyor."
bu durumda cihazın bl kilidi açık oluyor değil mi?
hani zaten global yüklü olduğu için kilit açılıp sonradan tekrar kapatılmış durumu bile olsaydı böyle gözükmezdi diye düşünüyorum tabii doğruysam eğer :)
ancak ilginç olan,cihaz açılırken hiçbir şekilde unlock yazısı falan çıkmıyor kesinlikle..
zaten tekrar unlock yapmaya çalıştığımda da hata veriyor ekranda..
neyse imei yazmaya geçtiğimde, adb shell komutlarına kadar geliyorum sorunsuzca..
fakat adb shell komutunu girip reboot ettikten sonra malum telefon yeniden başladığında şebekenin gelmemesi gerekiyor ya...işte bizde şebeke yine geliyor o kısımda..acaba nerede hata yapıyorum iki gündür bir türlü çıkamadım içinden :)

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
oncelıkle fake rom yuklenıs mı dıye bır kontrol etsek ;
# adb shell

ile " vince " mi görünüyor ?

eger vince görünmüyorsa fake rom ile unlock görünüyor olabilir...

test point yontemı ıle chına stabıl rom yuklenmesı ve unlock yapılması gerekebılır...

eger unlock sorunu yok ıse buradakı chına stabıl rom yukleyıp öyle işlem yapılmalı...

rom ;

kaynak ;

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
bl.JPG hakkında.jpg adbscreen.JPG adbscreen.JPG Şu an resimde görünen bu hocam..yalnız diez girdiğimde adb shell komutunu kabul etmedi
diez girmeden yazdığımda da sonuç bu..vince görünüyor..

ayrıca sanırım fake rom yüklü cihaz da hocam buyrun şu an ki yüklü rom ve fastboot device info bilgisi..

oncelıkle fake rom yuklenıs mı dıye bır kontrol etsek ;
# adb shell

ile " vince " mi görünüyor ?

eger vince görünmüyorsa fake rom ile unlock görünüyor olabilir...

test point yontemı ıle chına stabıl rom yuklenmesı ve unlock yapılması gerekebılır...

eger unlock sorunu yok ıse buradakı chına stabıl rom yukleyıp öyle işlem yapılmalı...

rom ;

kaynak ;

Son düzenleme:

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
unlock görünmüyor...
mi hesabi girip ... geliştirici seçeneklerinden mi kilit durumunda hesap ekleyip ...
unlock programi ile işlem gerekiyor..
eğer mi kilit de unlock görünüyor ise...
# fastboot oem unlock
komutu ile unlock yapmayı deneyin. .
olmazsa... son çare test point ile china rom yukleyip
unlock işlemi gerekiyor . ..
hangi şehir?

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
unlock görünmüyor...
mi hesabi girip ... geliştirici seçeneklerinden mi kilit durumunda hesap ekleyip ...
unlock programi ile işlem gerekiyor..
eğer mi kilit de unlock görünüyor ise...
# fastboot oem unlock
komutu ile unlock yapmayı deneyin. .
olmazsa... son çare test point ile china rom yukleyip
unlock işlemi gerekiyor . ..
hangi şehir?

Ankara hocam..

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
ıslemlerı deneyın olmazsa bır tanıdık var ona yonledırelım ankara'da...

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
micro77@ hocam tekrar merhaba

redmi 5 plus bl kilit açıldı
twrp ve root işlemleri yapıldı..
imei işlemi yapılırken tüm aşamalar sorunsuz geçildi lakin aşağıda 16.maddede yazan olmuyor bir türlü,
yani cihaz reboot komutundan sonra yeniden başladığında şebeke görünüyor yine..
defalarca komutları kontrol ettim,yeniden yaptım ama sonuç aynı,
bakmadığım seçenek kalmadı artık, :)

# adb shell
# su
# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde13
# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf14
# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf16
# reboot

(16 -madde- cihaz yeniden başladıktan sonra şebekenizin olmaması gerekiyor. yok ise doğru işlemleri yapmışızdır.)

Son düzenleme:

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
global model mi china model mi ?

china ise en eski tarihli china stabil ile işlem yapmanız gerekıyor...

global ıse ;

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
Cihaz Çin versiyonu ama üzerinde son çıkan global rom yüklü,bu işlemleri de global rom da yapıyorum.

O halde şimdi en eski tarihli china stabil romu mu yüklemeliyim,nerden bulabilirim o romu acaba,birde fastboot üzerinden miflash ile yükleyebilir miyim, peki bu global romun üzerine,birde herşeyi baştan mı yapmak gerekecek o zaman twrp,rootu yeniden?

global model mi china model mi ?

china ise en eski tarihli china stabil ile işlem yapmanız gerekıyor...

global ıse ;

Son düzenleme:

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
çin versiyonu ise mutlaka chian stabil kullanarak işlem yapın...

buradan ındırebılrısınz

mi flash ıle flash.all olarak yukleyın...

ama flash and lock yapmayın .. sonra unlock yapmak zorunda olursunuz tekrar...

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
tabii sonradan twrp ve root yapmanız gerekebılr...

ama ıstersenız once kolay yontemı bır deneyın :)

sadece *#*#13493#*#* ıle diag acmanız yeterlı ...

sonrası kolay yontem ...

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
Merhaba teşekkürler öncelikle,
verdiğiniz linki indirip flash all olarak yükledim,
yeniden twrp ve root işlemlerini yaptım.
ancak maalesef bu romda da olmadı yine, reboot komutundan sonra yeniden başladığında şebeke gitme olayı..:closedtongue:
bayağı araştırdım ama bundan daha eski china stabil var mıdır bilemiyorum,
başka ne yapabiliriz acaba,diğer konuda bahsettiğiniz modem flash dosyası ile yapabilir miyiz acaba china versiyonu?

kolay yöntemi de denedim bu arada,olmuyor o şekilde:)

Cihaz Çin versiyonu ama üzerinde son çıkan global rom yüklü,bu işlemleri de global rom da yapıyorum.

O halde şimdi en eski tarihli china stabil romu mu yüklemeliyim,nerden bulabilirim o romu acaba,birde fastboot üzerinden miflash ile yükleyebilir miyim, peki bu global romun üzerine,birde herşeyi baştan mı yapmak gerekecek o zaman twrp,rootu yeniden?

Son düzenleme:

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
533
144
332
bekı de aldıgınız qcn yedegı yada qpts surumu eskı olmasından kaynaklanan sorun var.
sorun epey ugrastırdı galıba.. ıstersnız sızi bır tanıdıga yonlendırelım... hangı sehırdesınız ?

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
qpst yi bu forumdaki ana konudan indirdim..qcn yedeğimi de kontrol ettim lakin şebeke bağlantısını kesemedim bir türlü..
açıkcası twrp ,root işlerini halledip bu kadar uğraştıktan sonra da kendim tamamlamak istiyorum:))

bahsettiğiniz note 4x modem dosyasını flashlayarak yapamaz mıyız acaba,global cihaz olması mı gerekiyor bunun için..
eğer olursa bir de bunu denemek istiyorum ,olmazsa zaten tanıdığa götürürüm artık..

bekı de aldıgınız qcn yedegı yada qpts surumu eskı olmasından kaynaklanan sorun var.
sorun epey ugrastırdı galıba.. ıstersnız sızi bır tanıdıga yonlendırelım... hangı sehırdesınız ?

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
peki modem dosyasını nerden bulabilirim china versiyona göre..

birde adb klasörüne modem dosyasını atıp, fastboot komutlarıyla flashlıyoruz değil mi?
ondan sonra da aynı rom üzerinde tüm işlemler yeniden mi yapılacak..?

çok yordum sizi de kusura bakmayın :)

tabii bır de modem denıyerek ıslem yapabılrısınz..