desen kilidi hatası

Anil_G13 Haz 2015

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Anil_G

Anil_G Miko.be

Ödül Puanı:
    37
    Merhaba. Dün gece bizim yeğenden dolayı desen kilidini değiştirdim. bu sabah bir türlü açamadım unuttum desen kilidini. mobil veri yada wifi de açık değil Gmail hesabıma giremiyorum. Acil arama ekranında "engineer moda girmeye bile çalıştım :D .. Şimdi tek çare telefonu sıfırlamak mıdır? Verileri kaybetmeden halledemez miyim? Benim anlamadığım madem Gmail ile açabilme imkanı veriosun, o zaman o esnada wifi yada mobil veri açabilme imkanı da ver. Nasıl bir akıllı telefon bu.. :) Mantıksız değil mi?

2. Anil_G

Anil_G Miko.be

Ödül Puanı:
    37
    Teli sifirladim mecbur. Sifirlamisken dedim su Miui romu yukleyeyim. ROM iyi hoş da IMEI yapamadim bir turlu. Engineer modda cds information kapali.. Neden kapalı anlamadım. ROmu ilk yüklendiğinde de İD hatası vermişti. Ondan midir acaba?
    edit: ne yaptım bilmiyorum ama hangi romu yüklesem sim kartı görmüyor. :( of ya

3. Anil_G

Anil_G Miko.be

Ödül Puanı:
    37
    forumda kimse kalmamış :D kendi sorunumu kendim çözdm. sileblirsin Admin.

4. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    Çalışıyordum dostum kusura bakma bakamadım foruma, nasıl çözdüğünü anlatırsan aynı sorunu yaşayanlar için çözüm olabilir

Mobil sürüm ile gönderildi.

5. Anil_G

Anil_G Miko.be

Ödül Puanı:
    37
    Yok sorun değil hallettim :) şöyle oldu. desen kilidi soırunundan sonra sıfırlamışken, merak ettiğim miui romu yükleyeyim dedim. romdan mıdır benim telden midir bilmiyorum ama sim kart görünmüyor. bi türlü yapamadım işte. sonra önceki kullandığım jiau-port romunu yükledim. baktım yine aynı. araştırdım biraz. meğersem basebandı gitmiş telin.orjinal romu yüklemiştim o sırada. işlem şu Root ettim teli önce.. Root Browser programını kurdum tele. programı açtım ana dizinde data klasörü var ona girerken root izni istedi,verdim işte. sonra orda nvram klasörü vardı onu açmadan sildim direkt. bazen silinmiyomuş bi kaç kez çıkp girdim programa silindiğinden emin oldum sonra teli yeniden başlattım. kartı gördü bu sefer telefon. imei istedi falan sonra da mobil uncle ile imei mi yükledim. ve halloldu. sorun Miui romda o siliyo basebandı. aynı işlemi onda da denedim olmadı :) o romu yüklemeyin yada dil bilen varsa rom sahibine bildirsin. rom çok güzel ama bi tek o sorunu var.

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.