Yardım HTC One M9 Plus IMEI tamiri

feyizu21 Ara 2015

1. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    HTC One M9 Plus için root ve IMEI tamiri konusunda yardım rica ediyorum. Epeyce konu okudum ama ne root işlemini yapabildim ne de IMEI için Engineering moda girebildim. Belli ki farklı bir yöntem gerekiyor.
    MediaTek helio X10 işlemcisi var, Android 5.0.2 sürümü yüklü.

Bu telefonlar henüz girdi ülkeye o yüzden sanıyorum pek fazla bilgi yok. Bulabildiklerim de Plus olmayan modeller belki de bu yüzden yapamadım. Çok yetkin değilim bu konuda bu yüzden uzman dostlara sorayım dedim.

Yardımlarınız için peşinen teşekkürler, sağlıcakla kalınız.

2. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Bu kadar sürede hiç yanıt gelmemesi ilginç,bilen mi yok, yoksa ilgi gösteren mi yok.

3. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    hocam mtk işlemcili tüm telefonlara aynı yöntem uygulanıyor bildiğim kadarıyla. *#*#3646633#*#* tuşlayınca herhangi bir pencere açılmıyor mu? Ayrıca bu telefon pek tutulmadı sanırım o yüzden cevap gelmemiştir.

4. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Hayır maalesef hiç bir kod engineering moda girilmesine yaramıyor. Başka bir yöntem olmalı ama konunun uzmanları ortada yok :)

5. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Hayır hiç bir kod engineering moda girmeye yaramıyor.Root da olmadı olsa belki mobileuncle işe yarar.

6. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    HTC'de bootloader kilidi mevcut ayrıca HTC cihaz bildiğiniz Mediatek gibi değildir, MAUI ile bir deneyin olmazsa IMEI.EXE yöntemini deneyin, ilgili anlatımlar Mediatek Anlatımlar bölümünde mevcut

7. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    Şu programı indirip telefonunuza kurun. Bu programla telefonu root edebilirsiniz.Engineering mod'a normal yoldan giremediyseniz mobile uncle'dan da girebileceğinizi pek zannetmiyorum.Ama yine de denemekte fayda var.Arkadaşın dediği gibi maui meta 3g ile değiştirmek en garanti yol.Eğer engineering mod'a girebilirseniz, AT+EGMR kısmında AT ile + arasına bir boşluk bırakarak deneyin. AT +EGMR şeklinde olsun

Kinguser 4.6.2.apk free Download - ApkHere.com

8. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    hocam bi gelişme var mı?

9. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Çok özür dilerim, ilginize yanıt vermemiş gibi oldum ancak laptop arıza yaptı, aşırı ısınmadan dolayı görüntü işlemcisi zarar gördü, bir süre kurtarmayı filan denedim ama olmadı.Yeni bir PC toplattım şimdi ancak düzenli kullanım moduna geçebildim.
    Şimdi hemen bahsettiğiniz programı indirip deneyeceğim, açıkçası okuduklarımdan sonra biraz önyargılı olsa da umutsuzluğa kapıldım, bu kadar zor olduğunu bilseydim bu root ve imei işinin daha klasik bir işlemciye sahip telefonu talep ederdim.
    Neyse başa gelen çekilirmiş derler ya o durum benimkisi, inşallah yardımlarınızla halledeceğiz bu işi.
    Sağlıcakla.

10. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Durum şu; Kinguser'ın en son iki versiyonunu denedim invalid apk uyarısı verdi telefona yüklenmedi, 3.4.0.57 versiyonunu denedim telefona yüklendi fakat program girişte takılı kaldı "No authorization request" uyarısı ile bekliyor. "Missing root permission" diye de bir uyarı var.Sanırım bu telefonda ya da bu Android versiyonuna uygun değil. Ya da Bootloader engelliyor.

11. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    Bilgisayarınız için çok geçmiş olsun.
    Root edebilmek için şu programı bir deneyin.
    Kingo Android Root, the best One Click Root Tool/APK for free. Download for Windows'u seçerek bilgisayarınıza yükleyin. Telefonunuzu bağlayıp bir deneyin.
    Eğer olmazsa şu linkte htc m9 için anlatım mevcut: Htc one m9 root yapma+cwm yükleme - ANDROİD İLETİSİM
    Ayrıca yine o sayfada "bootlader kilidi kaldırmak için buraya bakın" diye bir link verilmiş.
    Açıkçası m9+'a imei atmanın bu kadar meşekkatli olduğunu hiç tahmin etmezdim, nihayetinde o da mtk işlemcili, diğer mtk lar gibi kolayca atılır diye tahmin ediyordum.
    Ben de bakayım eğer birşeyler bulabilirsem paylaşırım, inşallah çözeriz bu sorunu.
    Bu arada maui meta programını hiç denediniz mi?

12. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Kingo Android Root işe yaramadı,HTC one M9 root yapma konusunda anlatılanları denedim daha ile adımda bootloader'ı kaldırma adımında çuvalladık zira menüde olması gereken fastboot seçeneği benim M9Plus telefonda yok..dolayısıyla devam edemedik. maui meta programını da okuyorum ama içim karardı desem yeridir..o kadar başarısız olma hikayesi ve sorusu var ki ..anlatımın driver kurma sayfasında
    "Başlat Menüsü arama satırına Aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazıp Enter'a basın ve aşağıdaki resimde olduğu gibi seçim yapın, Windows XP kullanıcılarının yapmasına gerek yok.
    diye bir bölüm var ya işte oradaki resmi dahi (şu [XIMG] olan) göremedim.[​IMG]Dur bakalım biraz daha okuyayım ve deneyeyim.Bir başka potansiyel sıkıntı da işletim sistemim Win10, epeyce bir arkadaş da bundan şikayetçi olmuş..du bakali neolceek :) Bu arada ilginiz için de çok teşekkür ederim..Eğer bu işi çözebilirsem en küçük detayına kadar işlemleri resimleyip anlatacağım benden sonra gelecek olanlara :)

13. eyupbasol

eyupbasol Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    IMG_20160118_171915.JPG
    fastboot seçeneği yeni modellerde değişmiş.ayrıca bootloaderi kaldirmadan root olmaz önce bootloaderi kaldirmak gerekiyor ondan sonra iroot basit bir sekilde cihazi rootluyor.
    Yeni modellerdeki fastboot menüsü resimdeki boot to download mode,den giriyor.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Oca 2016
  14. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Evet değiştiği belli oldu..eklediğiniz resim ile bendeki menü resmi arasında da bir fark var şöyle ki *** LOCKED *** satırının altında sizde *** S-ON *** yazıyor ya bende ne S-ON ne de S-OFF diye bir satır yok ..CID-HTC__044 LK-1.01......filan diye 3 satırlık başka bir bilgi var. Alttaki menüde bulunan REBOOT TO BOOT-LOADER seçeneğine gittiğimde ise işlem başa dönüp aynı menüye geliyorum.Nedir sıkıntı anlayamadım.
    reboot to download seçeneğine gittiğimde de ...security checking failed NOT_FIND_SMART_IO şeklinde bir uyarı veren ekrana geçiyor. Sanırım ext.sd kartta 0PK7IMG.zip adlı bir dosya arıyor ve file not found diyor.

Son düzenleme: 18 Oca 2016
  15. eyupbasol

eyupbasol Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    cihazınızda ayarlar geliştirici seçeneklerinde oem unlocked şeçenegi açıkmı değilse açıp cihazi yeniden başlatın ve cihazı bilgisyara bağlı şekilde dediklerimi tekrar uygulayın

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Oca 2016
  16. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Hah işte bu da ayrı bir sorun..telefonun ayarlar geliştirici menusunde OEM unlocked diye bir seçenek yok.Hem Türkçe hem Ingilizce dilinde aradım bulamadım.Benim Android versiyonu 5.0.2 acaba farklı mı menüler.

17. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Anladığım kadarıyla gerçek anlamda HTC OneM9 Plus modelinde bu işlemi bizzat yapan yok. Zira forumda yapılan yorumlarda dostlar tamamen iyi niyetle ve yardımcı olmak amacıyla (sanıyorum geçmiş deneyimlerine veya duyumlara dayanarak) şunu yap veya bunu dene şeklinde ifadelerde bulunuyorlar ama denendiğinde görülüyor ki yap dediği bir nedenle yapılamıyor, dene dedikleri ise zaten hiç telefonla ya da yazılımı ile uyumlu değil. Şunu da net bir şekilde söylemek gerekiyor ki HTC OneM9 da bulunan çözümler Plus modelinde sonuç vermedi. Özetle elinde HTC OneM9 Plus telefonu olan bir kahraman bulup da bu işi çözemedik :).

18. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    Allah yardımcınız olsun. M9+ pek tutulan bir model olmadı. Kullananların çoğu da kayıtlı telefon kullanıyor sanırım, çünkü araştırma yapınca imei atma ile alakalı doğru düzgün bir bilgi yok. İstanbul'da çeşitli telefonlara para karşılığında imei atan bir telefoncu var. Belki siz de duymuşsunuzdur, adam imei konularından iyi anlar. Hatta sitesi de var. En son çare olarak onu önerebilirim. Hele ki İstanbul'da yaşıyorsanız bizzat kendiniz gidersiniz yanına. Belki o arkadaş çözebilir. Güvenilir biri. Buradan kendisiyle irtibata geçebilirsiniz

pm attım :)

Son düzenleme: 1 Şub 2016
  19. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Neden tutulmadı acaba..daha yeni yeni alışıyorum cihaza ama çok memnunum ben. Teşekkür ederim ilgi gösterip yanıt verdiğiniz için.

20. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    HTC'nin bitmek bilmeyen kendini yüksek gören fiyat politikası tutulmamasının en büyük sebebidir, bu gidişle ortada HTC diye bir marka kalmayacak zaten

Yükleniyor...