Yardım HTC One M9 Plus IMEI tamiri

feyizu21 Ara 2015

1. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Evet bu olabilir..gerçekten fiyatlar özellikle burada çok uçuk.

2. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    Aslında çok kaliteli bir marka ama tutulmamasının en büyük nedenlerinden biri de bir türlü değişmek bilmeyen o öndeki tuşların saçma sapan konumlandırılması. Şu an HTC finansal zorluklar yaşıyor zaten. Arkadaşın dediği gibi firma batabilir belki.

3. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Tutulup tutulmaması firmanın sorunu ..şu aşamada benim sorunum IMEI tamiri işlemi..yapan bilen birini acilen bulmam lazım..süre doluyor :(

4. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    söylediğim kişiyle iletişime geçtiniz mi?

5. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Evet ama ben marka telefonlarla pek ugrasmiyorum diye cevapladı beni.. Olurda ilgilenirseniz haberleselim diye açık kapı bıraktım ama dönüş olmadı.

6. xxmxx

xxmxx Femi.be

Ödül Puanı:
    10
    Anladım. Hocam açıkçası ben de tam bilmiyorum o kişiyi. Ama sitesinde çoğunlukla imei değişimi ile alakalı paylaşımlar yapan biriydi. Ben de belki çözebilir diye düşünüyordum. Demek ki o da yapamıyor ki marka telefonla uğraşmam diye kesip atmış :)

7. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    HTC Snapdragon işlemci kullanırken durduk yere OneM9Plus modelinde Mediatek işlemciye geçmiş ve oyunu bozmuş :) Bu işle uğraşanların bir çoğu bu farkı bile bilmeden OneM9 için olan çözümleri inatla tekrarlayıp duruyor ama işe yaramıyor maalesef. Neyse teknoloji bu, muhakkak kafayı buna takan birisi çıkacaktır diye umuyorum :)

8. xtrem06

xtrem06 Piko.be

Ödül Puanı:
    17

öncelikle hayırlı olsun hocam. işiniz gerçekten zor. 25 dolara boot kilidi açılan bi durum vardı onu bulursanız nette çözüm olabilir size

HTC ONE & Tapatalk

1 Kişi Bunu Beğendi
  9. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Evet sonunda telefonculara teslim olunacak gibi görünüyor :)

10. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    fastboot error.jpg

Sonunda SunShine'a 25$ ödeyip S-Off yaptık telefonu Bootloader kilidini de açtık (ama M9 modelinden farklı bir yöntem ile,klasik metod M9Plus modelinde işe yaramıyordu,dostlar yardımı ile doğru yöntemi bulduk sonunda)
    Gelgelelim tuhaflıklar devam etmekte...Snapdragon işlemcili telefonlarda işe yarayan bazı fastboot komutları maalesef M9 Plus da çalışmadı..örnek fastboot a girip download modu seçildiğinde cmd penceresinde "fastboot oem ?" yazıldı mı bir çok HTC modelinde telefonun yazılımında yüklü olan tüm fastboot komutlarının listesi gelir ekrana ama benim M9+ da (bootloader) [ERR]Command error !!! yanıtı geliyor.
    Buna mukabil "fastboot getvar all" komutu verdim mi bu komut çalışıyor ve telefonun tüm bilgileri geliyor ekrana..(Bakınız ekli resim)
    Özetle bu cins işlemci komut seçiyor :) gibi, işin uzmanları da şaşırdı kaldı bu duruma ve çözüm bulamadık..imei tamiri için gerekli olan komutu da kabul etmediğini tahmin etmişsinizdir.
    Aramaya devam ediyoruz çözümü olur da aklına gelen bir çözüm olursa lütfen paylaşınız.Selametle

11. feyizu

feyizu Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Haydi yazılım geliştiriciler bir bakın bu konuya..tam uzman işi bir durum bu..çözebilirseniz çok hayır duası alırsınız :)

12. ozkangulmez

ozkangulmez Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    htc m9 plus brick oldu üvretli destek verecek arkadaşlar aranıyor

Son düzenleme: 26 May 2016
  13. silivriserdar

silivriserdar Ati.be

Ödül Puanı:
    7
    IMG_3620.JPG

Bu cihazın imei değişirmi arkadaşlar. Cihaz s-off durumda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. LoneWolf

LoneWolf Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    arkadaşlar m9 plus ve s9 telefonlarınızla alakalı imei tamiri konusunda çözüm bulamadıysanız özelden irtibata geçebilirsiniz.

Yükleniyor...