Yardım HTC One M9 Plus IMEI tamiri

xxmxx

Kayıtlı Üye
30 Kas 2015
44
0
10
Aslında çok kaliteli bir marka ama tutulmamasının en büyük nedenlerinden biri de bir türlü değişmek bilmeyen o öndeki tuşların saçma sapan konumlandırılması. Şu an HTC finansal zorluklar yaşıyor zaten. Arkadaşın dediği gibi firma batabilir belki.

feyizu

Kayıtlı Üye
29 Eki 2015
23
0
5
Tutulup tutulmaması firmanın sorunu ..şu aşamada benim sorunum IMEI tamiri işlemi..yapan bilen birini acilen bulmam lazım..süre doluyor :(

xxmxx

Kayıtlı Üye
30 Kas 2015
44
0
10
Evet ama ben marka telefonlarla pek ugrasmiyorum diye cevapladı beni.. Olurda ilgilenirseniz haberleselim diye açık kapı bıraktım ama dönüş olmadı.
Anladım. Hocam açıkçası ben de tam bilmiyorum o kişiyi. Ama sitesinde çoğunlukla imei değişimi ile alakalı paylaşımlar yapan biriydi. Ben de belki çözebilir diye düşünüyordum. Demek ki o da yapamıyor ki marka telefonla uğraşmam diye kesip atmış :)

feyizu

Kayıtlı Üye
29 Eki 2015
23
0
5
HTC Snapdragon işlemci kullanırken durduk yere OneM9Plus modelinde Mediatek işlemciye geçmiş ve oyunu bozmuş :) Bu işle uğraşanların bir çoğu bu farkı bile bilmeden OneM9 için olan çözümleri inatla tekrarlayıp duruyor ama işe yaramıyor maalesef. Neyse teknoloji bu, muhakkak kafayı buna takan birisi çıkacaktır diye umuyorum :)

xtrem06

Kayıtlı Üye
18 Ocak 2015
80
20
17
HTC Snapdragon işlemci kullanırken durduk yere OneM9Plus modelinde Mediatek işlemciye geçmiş ve oyunu bozmuş :) Bu işle uğraşanların bir çoğu bu farkı bile bilmeden OneM9 için olan çözümleri inatla tekrarlayıp duruyor ama işe yaramıyor maalesef. Neyse teknoloji bu, muhakkak kafayı buna takan birisi çıkacaktır diye umuyorum :)

öncelikle hayırlı olsun hocam. işiniz gerçekten zor. 25 dolara boot kilidi açılan bi durum vardı onu bulursanız nette çözüm olabilir size

HTC ONE & Tapatalk

feyizu

Kayıtlı Üye
29 Eki 2015
23
0
5
fastboot error.jpg

Sonunda SunShine'a 25$ ödeyip S-Off yaptık telefonu Bootloader kilidini de açtık (ama M9 modelinden farklı bir yöntem ile,klasik metod M9Plus modelinde işe yaramıyordu,dostlar yardımı ile doğru yöntemi bulduk sonunda)
Gelgelelim tuhaflıklar devam etmekte...Snapdragon işlemcili telefonlarda işe yarayan bazı fastboot komutları maalesef M9 Plus da çalışmadı..örnek fastboot a girip download modu seçildiğinde cmd penceresinde "fastboot oem ?" yazıldı mı bir çok HTC modelinde telefonun yazılımında yüklü olan tüm fastboot komutlarının listesi gelir ekrana ama benim M9+ da (bootloader) [ERR]Command error !!! yanıtı geliyor.
Buna mukabil "fastboot getvar all" komutu verdim mi bu komut çalışıyor ve telefonun tüm bilgileri geliyor ekrana..(Bakınız ekli resim)
Özetle bu cins işlemci komut seçiyor :) gibi, işin uzmanları da şaşırdı kaldı bu duruma ve çözüm bulamadık..imei tamiri için gerekli olan komutu da kabul etmediğini tahmin etmişsinizdir.
Aramaya devam ediyoruz çözümü olur da aklına gelen bir çözüm olursa lütfen paylaşınız.Selametle

feyizu

Kayıtlı Üye
29 Eki 2015
23
0
5
Haydi yazılım geliştiriciler bir bakın bu konuya..tam uzman işi bir durum bu..çözebilirseniz çok hayır duası alırsınız :)

LoneWolf

Kayıtlı Üye
1 Ağu 2017
1
0
1
arkadaşlar m9 plus ve s9 telefonlarınızla alakalı imei tamiri konusunda çözüm bulamadıysanız özelden irtibata geçebilirsiniz.

apkpureto

Kayıtlı Üye
11 Nis 2018
1
0
1
There are some gaming companies that have made a lot of progress in gaming and have contributed a lot in gaming to another level. EA games are one of those computer games manufacturers. This company is especially known for its of sports. The most interesting Anger Of Stick games that you play daily are made by the people of this company.