Çözüldü İmei değiştirme yardim

mehmet.gncdl21 Oca 2016

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. mehmet.gncdl

mehmet.gncdl Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    oppo x9006 cihazim var ancak imei kaydini yapamadigim icin kullanamaiyorum imei degistirme konusunda yardimci olursaniz sevinirim :((

X9006 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. palsak

palsak Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Ayni sorun bende de var kardesim redmi note 2 var bende de maui meta 3g mi ne programin adi kalici oluyormus silinmiyormus denedim yapamadim extra bir dosya daha gerekiyormus sadece o program yetmiyormus ama yrdimci olan bir ark cikmadi.dun yazdim site yoneticisi konu basligina yonlendirdi okumam icin ama okusam da bu islerden anlamadigimiz icin yapamiyoruz.

3. palsak

palsak Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Ayni sorun bende de var kardesim redmi note 2 var bende de maui meta 3g mi ne programin adi kalici oluyormus silinmiyormus denedim yapamadim extra bir dosya daha gerekiyormus sadece o program yetmiyormus ama yrdimci olan bir ark cikmadi.dun yazdim site yoneticisi konu basligina yonlendirdi okumam icin ama okusam da bu islerden anlamadigimiz icin yapamiyoruz.

4. mehmet.gncdl

mehmet.gncdl Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    linki kopyalabilir misin belki ben anlarim az bilgim var ama yetersiz

X9006 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. palsak

palsak Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Youtube alperen kirici yaz kardesim orda anlatiyor

6. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    Oppo için bu işlemlere hiç girişmeyin zira Oppo'da işlem sonrası şebeke sıkıntıları oluyor ve geri dönüşü olmayabilir

Ama ille de denerim dersen buyur konusu altta mevcut

Anlatım - Snapdragon Cihazların IMEI Tamiri Nasıl Yapılır?

Ayrıca bu forumda IMEI değiştirmeye destek verilmez, IMEI'nizde bir sorun varsa tamir etmeniz gerekir ki bu durumda da IMEI Tamiri şeklinde konu açmanız gerekirdi.

7. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    Daha ne kadar açık anlatılabilir bilemiyorum ancak verdiğim konuda gereken her şey mevcut, bu forumda hiçbir anlatım eksik dosya ile yapılmadı yapılamaz, kaldı ki ismini verdiğiniz o çocuk da anlatımı bizden almış hatta bırakın anlatımı dosyaları dahi bizden almış.

Sizin için anlatımı aşağıya tekrar ekliyorum, umarım yardımcı olur ve konuyu da kilitliyorum.

Tüm işlemler için öncelikle ilk aşama olan driver kurulumunu yapmış olmanız gerekiyor, unutmayın driver yoksa hiçbir işlem yapamazsınız.

DRIVER KONUSU

Bu anlatımdaki yöntem ile yüklenen IMEI, ROM yüklemesiyle silinmez yani kalıcıdır.

Eğer programda bağlantı problemi veya aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti görürseniz @inferno1905 ardaşımızın alttaki mesajındaki gibi yaparak sorunu düzeltebilirsiniz

Bu linkten MAUI Meta programını indirin

Bu linkten BLPG (Modem) dosyasını indirin (xiaomi.eu_multi_hermes_5.9.11_v7-5.0 numaralı ROM'dan çıkarılmıştır.)

- Telefonu kapatın.
    - MAUI Meta 3G programını açın.
    - Ayarlar sekmesinde Connect Smart Phone Into A Meta Modebölümüne tıklayın. (Bazen Smart Phone Legacy USB Auto Detectionbölümüne de tıklamak gerekebilir olmazsa o şekilde deneyin)
    - Reconnect butonuna tıklayın.
    - Kapalı haldeki telefonu bilgisayara bağlayın.
    - Yaklaşık 1 dk kadar sonra program telefonunuzu algılayacak (İlk seferde driverin yeni olmasından dolayı algılamayabilir birkaç kez deneyin)
    - Get Version yazan ufak bir pencere açılacak onu kapatın
    - Alttaki resimde 1 ile işaretli yerde Get Version yazıyor olacak oraya tıklayıp IMEI Download'ı seçelim karşımıza resimdeki gibi ufak bir pencere çıkacak

- Yukarıdaki resimde 2 ile işaretli yere tıklayın ve size verdiğim Modem dosyalarından BLPG ile başlayan dosyayı gösterin.
    - Gelen uyarıya tamam deyin
    - SIM_1 kısmına ilk IMEI numaranızın 14 hanesini yazın 15. haneyi kendisi atayacaktır
    - SIM_2 kısmına ikinci IMEI numaranızın 14 hanesini yazın 15. haneyi kendisi atayacaktır, eğer tek hat kullanacaksanız burayı boş bırakın veya her iki bölüme de aynı IMEI numarasını yazın.
    - Download to flash butonuna tıklayın ve işlem bitmiştir.

Videolu Anlatım (Teşekkürler @Netscout)

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.