Anlatım IMEI Tamiri CMD.EXE Yöntemi / IMEI.EXE Yöntemi

Beyin

Kayıtlı Üye
19 Mar 2015
14
2
7

AÇIKLAMA

IMEI Tamir anlatımlarına bir yenisini daha ekliyoruz bu sefer ilk burda yapılan bir anlatımı paylaşmıyorum zaten MAUI vs gibi yöntemleri diğer tüm TR forumlarına duyuran yer burası :cool:
Bu sefer de biz onlardan alalım dedim :D

Yükleme Talimatları

1- Aşağıdaki linkten dosyayı indirip bir klasöre çıkarın.

2- Dosyanın bulunduğu klasörde SHIFT tuşuna basarak sağ tıklayın

3- Menüden "Komut istemini burada aç" seçeneğine tıklayın

4- Açilan ekrana imei.exe IMEI NUMARASI 1 boşluk bırakın IMEI NUMARASI 2 yi yazın

Örnek:

Kod:
imei.exe 123456789012345 12349876554321
5- Kodları yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın klasör içerisinde "MP0B_001_NEW" bir dosya oluşacak dosya adını "MP0B_001" olarak değiştirin.

6- Dosyayı telefona atın ve Root Explorer veya root erişimi olan başka bir program ile /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI/ dizinine taşıyın aynı dosyadan orda da olacak değiştirilsin mi diye soracaktır onaylayın

7- Telefonu yeniden başlatın işlem tamamdır

İndirme Linkleri

Moderatör tarafında düzenlendi:

60tkt

Kayıtlı Üye
4 Nis 2015
41
0
10
@BEYİN
konu paylasmıssın güzel
QUATRO F1453 de olmadı hersey gayet uygun yapıldı ve imei bakınca gecersiz !?!?

Beyin

Kayıtlı Üye
19 Mar 2015
14
2
7
60tkt' Alıntı:
@BEYİN
konu paylasmıssın güzel
QUATRO F1453 de olmadı hersey gayet uygun  yapıldı ve imei bakınca gecersiz !?!?
Hattı takıp denesene bi IMEI'de yazana bakma şebeke çekecek mi ona bak bakalım

60tkt

Kayıtlı Üye
4 Nis 2015
41
0
10
@BEYİN
ayrıntılı anlatırmısın
hattı takip anlamadım tam olarak ne oldu ne bitti
vew sim kartı takılı iken ne pin soruyor nede rehber de kişiler gözüküyor.ss

Beyin

Kayıtlı Üye
19 Mar 2015
14
2
7
60tkt' Alıntı:
@BEYİN
ayrıntılı anlatırmısın  
hattı takip anlamadım tam olarak ne oldu ne bitti
vew sim kartı takılı iken ne pin soruyor nede rehber de kişiler gözüküyor.ss
Yukarıdaki anlatımdan daha ayrıntılısı olmaz

SIM kart okuma yerinde problem olabilir normal şartlarda sorununun çözülmüş olması gerekirdi

Sen bana kalırsa telefonu servise gönder bi ilgilensinler

60tkt

Kayıtlı Üye
4 Nis 2015
41
0
10
Beyin' Alıntı:
60tkt' Alıntı:
@BEYİN
konu paylasmıssın güzel
QUATRO F1453 de olmadı hersey gayet uygun  yapıldı ve imei bakınca gecersiz !?!?

Hattı takıp denesene bi IMEI'de yazana bakma şebeke çekecek mi ona bak bakalım
burayı bi ayrıntılı anlatırmısın dedim yukarısı nı anladım 
ya ya zaten büyük ve küçük sim kart yuvası var kücük taktım görüyo
ama ne pin nede rehber cıkmıyor 

zaten telefonu actım  tek imei kaldı  
bu sorun nasıl bi sorunsa anlamadım  
hani yuva sim kart takın uyarı gelir ya 
sim kart takılı iken tek bi uayrı geliyo oda yuva 1 sim kart takılı degil 
2 cide takılı  !?!?!?!?!?

badcatbad

Kayıtlı Üye
9 May 2015
16
0
5
Sırf teşekkür edbilmek için üye oldum, gerçekten çok güzel paylaşımlar. Emek verildiği kesin.

Yalnız sitenizdeki hiç bir yöntemle imei değiştiremedim, aslında benim sorunum Lenovo p780 kullanmamda olabilir. Driver işlemini bir türlü yapamadım. Çözüm olarak bu yönteme benzediği için buraya yazıyorum, xda üzerinde aynı yöntemle tek farkı oluşan imeileri düzgün dosyasında zipleyerek, recovery üzerinden flashlamak. Bu dosyayı root explorer ile atsamda faydası olmamıştı. Recovery ile srun çzöüldü. Ama alıcı şekilde olmuyor malesef. Yinede bu sayede kitkata geçebildim. Belki benim gibi uğraşanlara faydası olur.

Teşekkürler.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
342
467
badcatbad' Alıntı:
Sırf teşekkür edbilmek için üye oldum, gerçekten çok güzel paylaşımlar. Emek verildiği kesin.

Yalnız sitenizdeki hiç bir yöntemle imei değiştiremedim, aslında benim sorunum Lenovo p780 kullanmamda olabilir. Driver işlemini bir türlü yapamadım. Çözüm olarak bu yönteme benzediği için buraya yazıyorum, xda üzerinde aynı yöntemle tek farkı oluşan imeileri düzgün dosyasında zipleyerek, recovery üzerinden flashlamak. Bu dosyayı root explorer ile atsamda faydası olmamıştı. Recovery ile srun çzöüldü. Ama alıcı şekilde olmuyor malesef. Yinede bu sayede kitkata geçebildim. Belki benim gibi uğraşanlara faydası olur.

Teşekkürler.
P780 IMEI konusunda sıkıntılı bir telefon ROM'un IMEI değiştirmeye izin veriyor olması gerekli, üzerindeki orjinal romda IMEI değiştirince telefonu kapatıp açtığınızda IMEI orjinale dönüyordu ama MIUI vs gibi bir ROM yüklendiğinde sorun olmuyordu o cihazda

badcatbad

Kayıtlı Üye
9 May 2015
16
0
5
Seyit' Alıntı:
badcatbad' Alıntı:

Teşekkürler.
P780 IMEI konusunda sıkıntılı bir telefon ROM'un IMEI değiştirmeye izin veriyor olması gerekli, üzerindeki orjinal romda IMEI değiştirince telefonu kapatıp açtığınızda IMEI orjinale dönüyordu ama MIUI vs gibi bir ROM yüklendiğinde sorun olmuyordu o cihazda
Miui şarz konusunda biraz sıkıntılı, vibe a göre. Aşırı da kullansam 4 gün gidiyor vibe ile. Biraz böyle deniycem, bir yanda imei denemelerim devam ediyor çözebilirsem burdan paylaşırım.
olmadı miui iyi bir tercih olur. miui 6 da çıkmış p780 için .

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
342
467
@Katsumoto Gördüğüm kadarıyla her anlatımdan kaçıyorsun, denemeden yapamazsın.

furburant

Kayıtlı Üye
4 Tem 2014
14
0
5
ZGPAX S8 MT6572 işlemcili akıllı saatin yukarıda anlatılan yöntemle imei lini değiştirdim.
Paylaşım için çok teşekkür ederim.
ES dosya yönetici ile kopyalayıp üzerine yazıp saati yeniden başlattım oldu.
Sağolun dostlar. :D

black_67

Kayıtlı Üye
18 Ara 2015
6
0
3
işlemleri aynen yapıyorum ama boşluktan sonra satır sonunda bu işaretler çıkıyor $0@

New IMEI 1 (15 digits):123456789101234$0@

bu şekilde yaptım ama imei null diyor

Yardımıcı olurmusunuz telefon meizu m2 note flyme 5 beta yüklü

murat23351

Kayıtlı Üye
20 Nis 2016
1
0
1
sonuna kadar okumadan uygulamayın ben yaptım imei geçersiz diye uyarı verdi hard format atmak zorunda kaldım. admin bunu kaldır hiç bir işe yaramıyor..

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
342
467
sonuna kadar okumadan uygulamayın ben yaptım imei geçersiz diye uyarı verdi hard format atmak zorunda kaldım. admin bunu kaldır hiç bir işe yaramıyor..
O kadar kişi sıkıntısız yaptı ve %90 problem yaşamadı dolayısıyla ortalama 10 kişiden 9'unun yararlandığı bir paylaşımı kaldırmamızı beklemeyin bizden

husgsm

Kayıtlı Üye
5 Ağu 2014
7
0
3
işlemleri aynen yapıyorum ama boşluktan sonra satır sonunda bu işaretler çıkıyor $0@

New IMEI 1 (15 digits):123456789101234$0@

bu şekilde yaptım ama imei null diyor

Yardımıcı olurmusunuz telefon meizu m2 note flyme 5 beta yüklü
Aynen bende de aynısı oldu.
Cihaz MX5
Flyme 5.1.3.0G

husgsm

Kayıtlı Üye
5 Ağu 2014
7
0
3
Ayrıca MX5 için hangi yöntemi denedim ise olmadı. Flyme 5.1.3.0G yüklü cihazda Enginering Mode kapalı ve Maui META ile de atamadım. Windows 8.1 için MTK6795 (helio X10) driver sorununu bir türlü aşamadım. Maiu META programında cihaz kapalı iken bilgisayara taktığımda cihazı hiçbir şekilde görmüyor.