Yardım Lenovo K5 Note - Mtk Helio P10 imei değiştirmeyi başarabilen var mı?

sbrksk

Kayıtlı Üye
24 Kas 2014
105
2
27
CDC serial da proplem yok anlatımlardaki gibi. malesef imei yazamadım bu şekilde kaldı.yabancı formlarda imei sorunu yaşayan biri servise götürdüm anakart değişecek falan yazmış. yada google translate bu şekilde çevirdien azından formda Lenovo k5 note a rom yükleyen ve imesini halleden birilerin olduğunu bilsem uğraşmaya devam edecem. son olarak driver yüklerken ben hiç biryerde MT6755 driwer bulamadım.

sbrksk

Kayıtlı Üye
24 Kas 2014
105
2
27
A

Aleyküm Selam kardeş, bu linkteki " " CDC serial driver ile alakalı anlatımı bilgisayarında bi kontrol et. Önceden çalışan MauiMETA daha sonra çalışmayabiliyor. Onun için CDC serial driverı kurman gerekiyor. Sen bir linktekileri uygula, sonucunu burdan yazarsın.
sonuç ; 6.1 için hiçbir şekilde imei atamadım. root yapamadım. enson care 5.1 tekrar yükleyip imesini yazıp güncellemeden kullanayım dedim. ama rom yüklerken yarısında tekrar bi hata Verdi. artık telefon tamamen kapandı. şarja takınca bildirim ışığı yanıyor. onun haricinde hiç birşeye tepki vermiyor. elinde k5 note k52e78 olanlar olduğu haliyle kullansın maceraya girmesin.

Harun K26

Kayıtlı Üye
19 Ara 2016
15
1
7
sonuç ; 6.1 için hiçbir şekilde imei atamadım. root yapamadım. enson care 5.1 tekrar yükleyip imesini yazıp güncellemeden kullanayım dedim. ama rom yüklerken yarısında tekrar bi hata Verdi. artık telefon tamamen kapandı. şarja takınca bildirim ışığı yanıyor. onun haricinde hiç birşeye tepki vermiyor. elinde k5 note k52e78 olanlar olduğu haliyle kullansın maceraya girmesin.
Benim cihazda da aynı durum olmuştu. Farklı versiyon Flash Tool ve rom ile bir çok defa denemen gerekiyor. Ben de bir çok defa denedikten sonra rom yükledim.

sbrksk

Kayıtlı Üye
24 Kas 2014
105
2
27
Benim tespitim k5 not un modem dosyasiyla alakali bi sorun var.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dhmkoruma

Kayıtlı Üye
25 May 2016
5
4
5
Benim tespitim k5 not un modem dosyasiyla alakali bi sorun var.

K52e78_ST1615_preloader dosyasını indirip Firmware - Guide dosyasında anlatıldığı işlemleri tekrar yaparsanız modem dosyasını needroom sitesindeki Firmware Guide dosyasında anlatıldığı şekilde yükleyebilirsiniz. Modem dosyaları silindiği için yani telefon güncelleme yaparken sildiği için MauiMETA bağlantı hatası verir bilginiz olsun. Preloader ile modem dosyalarını kurduktan sonra MauiMeta bağlantı sorununuz olmaması lazım MauiMeta ya bgrtn.emre nin modem dosyasını gösterebilirsiniz. Burada: .

dhmkoruma

Kayıtlı Üye
25 May 2016
5
4
5
TÜRKÇE ÇEVİRİ ( GOOGLE ÇEVİRİ :) )

Yaptığın her şeyi kendi sorumluluğunuzda olacak.
Bozuk cihaz için yazarların hiçbiri sorumlu değil!!!

Bu talimatları kullanarak telefonunuza tam teşekküllü bir Avrupa Ürün Bilgisi alırsınız.
Herhangi bir eylemden önce, lütfen sonuna kadar yazıyı oku!
1. USB Driver yükle_
. (K3 ile aynı)
2. En az %30'u akıllı telefonunuzu şarj edin. (Daha fazla şarj daha iyi olur.)
3. Cihazdan yedek alın. (Alabiliyor iseniz modem dosyanızın yedeğini alın, çokta sorun değil)

· Çin Üretici • ilk yükleme ve ( İlk önce Flastool ve Preloader yükle.

Flash Tool u başlat, Resimdekileri yap.

upload_2017-2-7_15-34-0.png

Scatter butonuna bas. İndirdiğin prelodaer dosyasını seç. resimdeki gibi sadece preloderi işaretle ardından Readback tuşuna bas.
upload_2017-2-7_16-26-21.png

Masa üstünde modem adında(adı fark etmez) bir boş klasör oluşturun. Alt resimde olduğu gibi Add tuşu ile yeni satır oluşturun. satır oluşurken masa üstünde oluşturduğunuz klasör yolunu gösterin. Çift tıklama ile yola girin ve resimdeki Start Address ve Lennght yollarındaki satırları olduğu gibi yazın.

upload_2017-2-7_16-16-58.png

Add tuşu ile aynı işlemi tekrarlayıp alt resimdeki satırları olduğu gibi girin. Ok deyin. ve Read Back tuşu ile işlemi tamalayın.Yeşil OK gelince işlem tamam. Bu işlem ile modem dosyası yazabilmek için ön yükleyiciyi yüklemiş bulunduk.

upload_2017-2-7_16-22-9.png

Flash Toolu kapatın ve telefonu açıp tekrar kapatın.

Needrom dan S312 Android 6.0 olanı indirin ( S318 olanı IMEI geri yükleyemiyor diyor denemedim.)
Flash Toolu çalıştırın ve alt resimdeki seçenekleri işaretli olacak şekilde (kırmızı işaretli yerlere dikkat edin) seçin . Resimde Scarter yolu farklı bir rooma ait olabilir sizin indirdiğiniz 6.0 olan dosyadaki yolu gösterin ve Download tuşu ile yüklemeyi yapın

upload_2017-2-7_16-50-17.png

Flash Toolu yeniden başlatın Scatter yoluna indirdiğiniz 6.0 dosyasını gösterin ve alt resimdeki gibi işaretleme yapın.

upload_2017-2-7_16-58-54.png

Ctrl+alt+V tuşlarına basın ve ek özellikleri aktifleştirmiş oluyoruz. Window tuşu altında “Write Memory ” basarak memory yazma penceresini açın.

upload_2017-2-7_16-3-31.png

upload_2017-2-7_16-7-52.png

File Path dosya yoluna tıklayıp Masa üstüne oluşturduğunuz modem dosyasını veya Emrenin masa üstüne indirip onu gösterin. Addres satırına resimde belirtilen rakam ve hafleri yazın. Write Memory tuşu ile yakma işlemini yapın yeşil OK gelince işlem tamamdır.

Şimdi daha önce anlattığım ilk sayfadaki Maui Meta yöntemi ile IMEI yazabilirsiniz.

İyi günler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

sbrksk

Kayıtlı Üye
24 Kas 2014
105
2
27
Kardeş. Emeğine sağlık. Ben telefon tamamen kapandiğı için telefonu tamirciye götürmek zorunda kaldim. Şuan sadece wifide nvram warning error 0x10 hatasi var. Bu şekilde kullaniyorum. Yadim mesajini henüz gördüm. Teşekkür ederim

kanboz53

Kayıtlı Üye
18 Mar 2017
8
1
5
CDC serial da proplem yok anlatımlardaki gibi. malesef imei yazamadım bu şekilde kaldı.yabancı formlarda imei sorunu yaşayan biri servise götürdüm anakart değişecek falan yazmış. yada google translate bu şekilde çevirdien azından formda Lenovo k5 note a rom yükleyen ve imesini halleden birilerin olduğunu bilsem uğraşmaya devam edecem. son olarak driver yüklerken ben hiç biryerde MT6755 driwer bulamadım.
çok basit aslında özelden yaIzın anlatayım

kanboz53

Kayıtlı Üye
18 Mar 2017
8
1
5
forumda yazanların aynısını uygula. cdc serialide yükle googleya cdc serial akıllı be yaz nasıl yükleyeceğin çıkıyor bem yaptım oldu çok kolay. yanlız xp ile yapamadım bende win7 veya üstü lazım

aetos34

Kayıtlı Üye
25 Nis 2016
4
1
3
Kardeşim işlem çok basit windows 8 hariç bir bilgisayar link bu seyit kardeşimiz herşeyi anlatmış root vs. Gerek yok. Ben Kars tayım yakınsan ÜCRETSIZ olarak ta yardımcı olurum. Maui meta yı kur driverları kur ve imei yaz geç aradığın bütün indirmeler linkte var saygılar

usuruh

Kayıtlı Üye
1 Haz 2016
1
0
1
Sabahtan beri rom atıyorum yuklenyor ime değişimide maui meta yapabiliyorum ama wifide nvram warning error 0x10 hatasi var bunu duzetmek icin nvdatanı yukluyorum nvram duzeliyor bu sefer imei sıfırlanıyor ve maui meta telefonu bir turlu gormuyor tekrardan rom atmaya denediğimde işlem yarım kalıyor birkac sefer denemeler sonucu rom atılıyor sil bastan yardımcı olabilecek varmı

aliihsan

Kayıtlı Üye
29 May 2017
1
0
1
Kardeşim işlem çok basit windows 8 hariç bir bilgisayar link bu seyit kardeşimiz herşeyi anlatmış root vs. Gerek yok. Ben Kars tayım yakınsan ÜCRETSIZ olarak ta yardımcı olurum. Maui meta yı kur driverları kur ve imei yaz geç aradığın bütün indirmeler linkte var saygılar
sayın aetos34 bende de umidigi c note mtk6737t işlemcili telefon var imei atmak istiyorum
ancak telefonun engeenerin modu da connectivity de cds information yok o sebeple yapamadım
forumdam mauı meta yla yapaılabileceğini öğrendim ama ilgili telefonun driverlerini bulamıyom
telefon daha yeni henüz hiçbirşey yapmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
aliihsanpalta@hotmail.com

grandekinoks

Kayıtlı Üye
29 Ağu 2017
1
0
1
usbhata.png tüm driverlar kurulu olmasına rağmen bu hatayı alıyorum..maui meta bu hatayı verdiği için imei atamıyorum.bu sorunla karşılaşan oldu mu? usbhata.png

sbrksk

Kayıtlı Üye
24 Kas 2014
105
2
27
Merhaba akadaşlar elinde pert k5 not olan varmi. Ben microfonu bozdum. Yan sanayi iki parca denedim olmadi. Yada orjinal parça alabilecegim bi yer var mi

dadalin

Kayıtlı Üye
3 May 2016
1
0
1
Telefonum K5 Note (K52e78)
İmei değişimini MauiMETA 9.1604 ile yaptım.

Gerekli olanlar:
1. KingoRoot Programı
2. SuperSu Programı
3. EsDosya Programı
4. MauiMETA 9.1604 Programı
5. %70 Şarj

Elinizde modem dosyanız var ise root işlemlerine gerek yok. İki üst mesajdaki bgrtn.emre nin modem dosyasını kullanabilirsiniz. Burada:

1. Root için (marketten değil sitesinden) telefona indirip kuruyoruz.
Programı çalıştırıp one click root diyor ve işlemin bitmesini bekliyoruz.
Root işleminin tamamlandığını gösterince programdan çıkıp telefonu yeniden başlatıyoruz.

2. Marketten SuperSu Programını telefona kuruyor ve çalıştırıyoruz. SuperSu güncelleme yapması gerektiğini belitiyor tamam deyip normal modu işaretleyip devam ediyorsunuz.

3. EsDosya Programını marketten indirip kuruyoruz. programı açıp ayarlarda yerel altında cihaz klasörlerine girip system/etc/mddb klasörü içerisinde "MDDB" bendeki "MDDB_InfoCustomAppSrcP_MT6755......" şeklinde başlayan 54 Mb boyutunda bir dosya var o dosyayı kopyala yapın. Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın. Telefonu bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza masa üstüne alın.

4. versiyonunu kurun

MAUI META ANLATIMI

1. MAUI Meta'yı sisteminize kurun
2. Bilgisayarınıza Mediatek driverlarını alttaki linke göre kurun

3. Cihazınızın işlemcisine uygun modem dosyasını bulun / indirin

Bu noktada belirtilmesi gereken bir durum var: Benim konunun en altında vermiş olduğum modem dosyaları genel olarak o işlemciye sahip her cihaza uyar ancak bazı problemler oluşabilir, işlem sonrası şebekenizde kopmalar, hattan düşmeler yaşarsanız cihazınızın orjinal modem dosyasını kullanınız.

Orjinal modem dosyasınıza alttaki anlatımlar sayesinde ulaşabilirsiniz.

3a - Kurulu Sistemden Modem Dosyasını Alma
  • Cihaz'da Root izinleri olmalıdır
  • Rootlu cihaza Root Explorer veya benzeri bir uygulama kurun.
  • Ardından /system/etc/mddb klasörüne gidin.
  • Klasör içerisinde "BLPG" veya "MDDB" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı kopyala yapın.
  • Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın.
  • Cihazı bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza alın.
  • Modem dosyasını kurulu sistemden başarıyla aldınız, artık MAUI kullanabilirsiniz.
3b - ROM Dosyasından Modem Dosyasını Alma
  • Cihazınıza kurmuş olduğunuz ROM'un .zip hali sizde olmalıdır.
  • ROM dosyanızı 7-zip veya Winrar ile açın.
  • system/etc/mddb klasörüne gidin.
  • Klasör içerisinde "BLPG" veya "MDDB" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı masaüstüne kopyalayın.
  • Modem dosyasını başarıyla aldınız, artık MAUI'de kullanabilirsiniz.

4. Telefonunuzu kapatın

5. Bilgisayarınızın masaüstündeki Maui META ver X.XXXX.X.X simgesine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin (X değeri program sürümünü gösterir).

6. Programın options sekmesinden Only preloader port seçeneğini işaretleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 849

7. Reconnect butonuna tıklayın

8. Kapalı durumdaki telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın

9. Program telefonunuzla bağlantı kurduğunda aşağıdaki gibi ufak bir pencere açılacak, bu esnada aygıt yöneticisi de resimdeki gibi görünecek.

Not: Bu esnada telefonunuzun ekranında sadece logo veya logo altında "Meta mode" gibi ifadeler görebilirsiniz telaş yapmayın eğer bağlantı kurulmazsa ve telefon bu ekranda kalırsa programda Disconnect butonuna tıklayın ve telefonu kapatıp tekrar deneyin.

10. Karşımıza çıkan ufak pencereyi kapatın ve Get Version yazan yerden IMEI Download'ı seçin.

11. IMEI Download penceresi açılacak ve SIM 1 yazan bir bölüm göreceksiniz, bu ekranda Change NVRAM Database File yazan butona tıklayın.

12. Çıkan pencereye hayır deyip Dosya seçmemizi isteyen bir pencere açılacak, benim verdiğim veya sizin bulduğunuz modem dosyasını bulup seçin.

Not: Dosya seçiminden hemen sonra ufak bir uyarı penceresi çıkabilir, bu uyarıda yazan şey şu "Sistemdeki modem dosyası sürümü XXXXXXX ancak senin gösterdiğin dosya YYYYYYYY devam etmek istiyor musun?" bu uyarıya tamam deyip geçebilirsiniz.

13. Dosya seçiminden sonra SIM_1 ve SIM_2 sekmelerini göreceksiniz, IMEI yazan bölüme IMEI numaranızın ilk 14 rakamını yazın CheckSum yazan kısımda 15'inci rakam kendiliğinden görünecektir.

Not: Eğer ilk 14 rakamı yazdığınızda oluşan 15'inci rakam sizin IMEI numaranızla aynı değilse pencerenin sağ üstündeki "Check Checksum" seçeneğinin tikini kaldırın. Bu işlemin ardından 15'inci rakamı kendiniz yazabileceksiniz.

14. Her iki IMEI numaramızı da doğru yazdığımızdan emin olduktan sonra programdaki Download to Flash butonuna tıklıyoruz.

15. Butona tıklamamızın ardından aynı pencerenin alt satırında "NVRAM database file init successfully" ibaresini göreceğiz.

16. Ekrandaki IMEI Download penceresini kapatın.

17. Programdaki Disconnect butonuna tıklayıp, programı kapatabilirsiniz.

19. Telefonunuz normalde olması gereken şarj moduna dönecektir artık telefonu açıp IMEI kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Kendi deneyimlerimi farklı yerlerden derleyip birleştirdim. Site dışından ve içerisinden alıntılar yaptım. Seyit beyin bağlantılarını kullandım.

Hepinize başarılar dilerim.
Teşekkürler anlatımınız sayesinde az önce işlemi olumlu bir şekilde yapıverdim