Yardım Lenovo K5 Note - Mtk Helio P10 imei değiştirmeyi başarabilen var mı?

Andrew23 Ağu 2016

1. sbrksk

sbrksk Nano.be

Ödül Puanı:
    27
    CDC serial da proplem yok anlatımlardaki gibi. malesef imei yazamadım bu şekilde kaldı.yabancı formlarda imei sorunu yaşayan biri servise götürdüm anakart değişecek falan yazmış. yada google translate bu şekilde çevirdien azından formda Lenovo k5 note a rom yükleyen ve imesini halleden birilerin olduğunu bilsem uğraşmaya devam edecem. son olarak driver yüklerken ben hiç biryerde MT6755 driwer bulamadım.

2. sbrksk

sbrksk Nano.be

Ödül Puanı:
    27
    sonuç ; 6.1 için hiçbir şekilde imei atamadım. root yapamadım. enson care 5.1 tekrar yükleyip imesini yazıp güncellemeden kullanayım dedim. ama rom yüklerken yarısında tekrar bi hata Verdi. artık telefon tamamen kapandı. şarja takınca bildirim ışığı yanıyor. onun haricinde hiç birşeye tepki vermiyor. elinde k5 note k52e78 olanlar olduğu haliyle kullansın maceraya girmesin.

3. Harun K26

Harun K26 Ati.be

Ödül Puanı:
    7
    Benim cihazda da aynı durum olmuştu. Farklı versiyon Flash Tool ve rom ile bir çok defa denemen gerekiyor. Ben de bir çok defa denedikten sonra rom yükledim.

4. sbrksk

sbrksk Nano.be

Ödül Puanı:
    27
    Benim tespitim k5 not un modem dosyasiyla alakali bi sorun var.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. dhmkoruma

dhmkoruma Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    K52e78_ST1615_preloader dosyasını indirip Firmware - Guide dosyasında anlatıldığı işlemleri tekrar yaparsanız modem dosyasını needroom sitesindeki Firmware Guide dosyasında anlatıldığı şekilde yükleyebilirsiniz. Modem dosyaları silindiği için yani telefon güncelleme yaparken sildiği için MauiMETA bağlantı hatası verir bilginiz olsun. Preloader ile modem dosyalarını kurduktan sonra MauiMeta bağlantı sorununuz olmaması lazım MauiMeta ya bgrtn.emre nin modem dosyasını gösterebilirsiniz. Burada: Файл из Облака Mail.Ru .

6. dhmkoruma

dhmkoruma Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    TÜRKÇE ÇEVİRİ ( GOOGLE ÇEVİRİ :) )

Yaptığın her şeyi kendi sorumluluğunuzda olacak.
    Bozuk cihaz için yazarların hiçbiri sorumlu değil!!!

Bu talimatları kullanarak telefonunuza tam teşekküllü bir Avrupa Ürün Bilgisi alırsınız.
    Herhangi bir eylemden önce, lütfen sonuna kadar yazıyı oku!
    1. USB Driver yükle_
    firmware_driver. (K3 ile aynı)
    2. En az %30'u akıllı telefonunuzu şarj edin. (Daha fazla şarj daha iyi olur.)
    3. Cihazdan yedek alın. (Alabiliyor iseniz modem dosyanızın yedeğini alın, çokta sorun değil)

· Çin Üretici • ilk yükleme FlashTool ve preloader ( İlk önce Flastool ve Preloader yükle.

Flash Tool u başlat, Resimdekileri yap.

upload_2017-2-7_15-34-0.png

Scatter butonuna bas. İndirdiğin prelodaer dosyasını seç. resimdeki gibi sadece preloderi işaretle ardından Readback tuşuna bas.
    upload_2017-2-7_16-26-21.png

Masa üstünde modem adında(adı fark etmez) bir boş klasör oluşturun. Alt resimde olduğu gibi Add tuşu ile yeni satır oluşturun. satır oluşurken masa üstünde oluşturduğunuz klasör yolunu gösterin. Çift tıklama ile yola girin ve resimdeki Start Address ve Lennght yollarındaki satırları olduğu gibi yazın.

upload_2017-2-7_16-16-58.png

Add tuşu ile aynı işlemi tekrarlayıp alt resimdeki satırları olduğu gibi girin. Ok deyin. ve Read Back tuşu ile işlemi tamalayın.Yeşil OK gelince işlem tamam. Bu işlem ile modem dosyası yazabilmek için ön yükleyiciyi yüklemiş bulunduk.

upload_2017-2-7_16-22-9.png

Flash Toolu kapatın ve telefonu açıp tekrar kapatın.

Needrom dan S312 Android 6.0 olanı indirin ( S318 olanı IMEI geri yükleyemiyor diyor denemedim.)
    Flash Toolu çalıştırın ve alt resimdeki seçenekleri işaretli olacak şekilde (kırmızı işaretli yerlere dikkat edin) seçin . Resimde Scarter yolu farklı bir rooma ait olabilir sizin indirdiğiniz 6.0 olan dosyadaki yolu gösterin ve Download tuşu ile yüklemeyi yapın

upload_2017-2-7_16-50-17.png

Flash Toolu yeniden başlatın Scatter yoluna indirdiğiniz 6.0 dosyasını gösterin ve alt resimdeki gibi işaretleme yapın.

upload_2017-2-7_16-58-54.png

Ctrl+alt+V tuşlarına basın ve ek özellikleri aktifleştirmiş oluyoruz. Window tuşu altında “Write Memory ” basarak memory yazma penceresini açın.

upload_2017-2-7_16-3-31.png

upload_2017-2-7_16-7-52.png

File Path dosya yoluna tıklayıp Masa üstüne oluşturduğunuz modem dosyasını veya Emrenin Modem dosyasını masa üstüne indirip onu gösterin. Addres satırına resimde belirtilen rakam ve hafleri yazın. Write Memory tuşu ile yakma işlemini yapın yeşil OK gelince işlem tamamdır.

Şimdi daha önce anlattığım ilk sayfadaki Maui Meta yöntemi ile IMEI yazabilirsiniz.

İyi günler

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 7 Şub 2017
  7. sbrksk

sbrksk Nano.be

Ödül Puanı:
    27
    Kardeş. Emeğine sağlık. Ben telefon tamamen kapandiğı için telefonu tamirciye götürmek zorunda kaldim. Şuan sadece wifide nvram warning error 0x10 hatasi var. Bu şekilde kullaniyorum. Yadim mesajini henüz gördüm. Teşekkür ederim

8. kanboz53

kanboz53 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    çok basit aslında özelden yaIzın anlatayım

9. kanboz53

kanboz53 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    forumda yazanların aynısını uygula. cdc serialide yükle googleya cdc serial akıllı be yaz nasıl yükleyeceğin çıkıyor bem yaptım oldu çok kolay. yanlız xp ile yapamadım bende win7 veya üstü lazım

10. aetos34

aetos34 Yoki.be

Ödül Puanı:
    3
    Kardeşim işlem çok basit windows 8 hariç bir bilgisayar Anlatım - MAUI Meta 3G / 4G MTK Kalıcı IMEI Repair En Garanti Yöntem link bu seyit kardeşimiz herşeyi anlatmış root vs. Gerek yok. Ben Kars tayım yakınsan ÜCRETSIZ olarak ta yardımcı olurum. Maui meta yı kur driverları kur ve imei yaz geç aradığın bütün indirmeler linkte var saygılar

11. fatihgov

fatihgov Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    slm bendede türktelekom hattımda 2g ve 4g çalışmıyor. nedenini bulamadım

12. usuruh

usuruh Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Sabahtan beri rom atıyorum yuklenyor ime değişimide maui meta yapabiliyorum ama wifide nvram warning error 0x10 hatasi var bunu duzetmek icin nvdatanı yukluyorum nvram duzeliyor bu sefer imei sıfırlanıyor ve maui meta telefonu bir turlu gormuyor tekrardan rom atmaya denediğimde işlem yarım kalıyor birkac sefer denemeler sonucu rom atılıyor sil bastan yardımcı olabilecek varmı

13. aliihsan

aliihsan Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    sayın aetos34 bende de umidigi c note mtk6737t işlemcili telefon var imei atmak istiyorum
    ancak telefonun engeenerin modu da connectivity de cds information yok o sebeple yapamadım
    forumdam mauı meta yla yapaılabileceğini öğrendim ama ilgili telefonun driverlerini bulamıyom
    telefon daha yeni henüz hiçbirşey yapmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim
    aliihsanpalta@hotmail.com

14. grandekinoks

grandekinoks Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    usbhata.png tüm driverlar kurulu olmasına rağmen bu hatayı alıyorum..maui meta bu hatayı verdiği için imei atamıyorum.bu sorunla karşılaşan oldu mu? usbhata.png

15. sbrksk

sbrksk Nano.be

Ödül Puanı:
    27
    Merhaba akadaşlar elinde pert k5 not olan varmi. Ben microfonu bozdum. Yan sanayi iki parca denedim olmadi. Yada orjinal parça alabilecegim bi yer var mi

1 Kişi Bunu Beğendi
Yükleniyor...