Anlatım LG G3 HARD BRİCK (KOMA) KURTARMA

gtatli

Kayıtlı Üye
28 Nis 2014
2
0
1
Android 6.0 sevdasına cihazı brick edenlerdenim :)

Yalnız benm durum farklı D855 diyerek sattıkları cihaz aslında d851 miş o yüzden
yanlış rom yükleme sonucu cihaz brick oldu tepki vermiyor.
Aygıt yöneticinde "qualcomm hs-usb qdloader 9008" olarak görünüyor.
Bootdiag gibi uygulamalarda "device non response" ya da ""dloader" hatasını alıyorum.
Lg smart boot diag denedim ve aşağıdaki gibi cihaz tepki verdi ama bundan sonra nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum.

bu da log dosyası.
İçini açmama gerek var mı ?

gtatli

Kayıtlı Üye
28 Nis 2014
2
0
1
Arkadaşım merhabalar d851 cihaza d855 rom yüklemem sonucu cihaz qualcomm9008 moda girdi forumları araştırırken daha önce benzer bi sıkıntı yaşadığını farkettim board diag programında almış olduğun hataların aynısını aldım ve maalesef hiçbir sonuç alamadım sorunun nasıl çözdün acaba? yardımcı olursan çok sevinirim...

yunusclsn

Kayıtlı Üye
24 Eki 2016
1
0
1
arkadaşlar, Lg g3 D855 modelini kullanmaktayım. telefonum yaklaşık 1 hafta önce mavi ekran verdi. servislere götürdüm. yapamadılar birşey anlamadılar. kendim denedim yabancı sitelerde anakartın ısınması gerektiğini gördüm fön makinesiyle yaptım neyse açıldı yine aynı mavi ekran verdi. rom attım yaklaşık 20 dk ya yakın çalışır durumda kaldı snra durduk yere mavi ekran oldu ne yaptıysam olmadı anakartta sıkıntı var sanırım birşey anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim ??!LÜTFEN!!

gokova07

Kayıtlı Üye
16 Kas 2016
1
0
1
İyi akşamlar Hocam.LG G3 D855 telefonumu Boarddiag da EMMC test yaparken AP Test den PASS diyor geçiyor ama EMMC testde sbI1 partition 0x28000 read FAİL diyor ve TEST ABORTED oluyor.Test esnasında ERASE yaparken her iki testi de geçiyor ama read/write yaparken bu uyarıyı veriyor ve testi iptal ediyor.Her yolu denedim kısa devreyi deflarca yaptım port da 9008 görünüyor.Hiç bir başka sorun yok.Sadece bu uyarı ve test iptal oluyor.Bir çözümünüz varsa sevinirim.Teşekkürler.

Ekli dosyalar

nirvana26

Kayıtlı Üye
14 Nis 2017
2
0
1
slm konu eski biraz ama bende aynı sıkıntıyı yaşamaktayım telefon d855 32 gb modeli bataryayı söküp takma sonucu brick oldu dowload moda falan girmiyor pc usbeden görüyor yazdığınız gibi ama yükleyemedim bordiagla arkadaşın aldığı hatayı alıyorum ltf yardım edin

egler461

Kayıtlı Üye
9 Haz 2017
2
0
1
Öncelikle merhabalar.Benim telefonu brick etme sebebim tamamiyle elimde olmayan sebepler yani Hardware Problem diyebileceğimiz sebeplerden dolayı.LG G3 lerin aşırı ısınma sorunları ve bu sorunlarından kaynaklı,ekran kayması,ekran kararması,wifi problemleri ve telefonun kendini kapatması gibi problemleri duymussunuzdur.İşte benim telefonumun da brick olma sebebi bu oldu.Overclock veya işlemciyi zorlayacak ısıyı artıracak hicbirsey yapmadım hatta ısıyı dusurecek her türlü tedbiri aldım en son stock rom yükledim Android 4 kullanıyordum yani yükleme esnasında da bir problem olmadı.Ancak geçen gece telefonu şarja takmamla birlikte acı bir error sound diyebileceğimiz bir ses ile telefon feryad ederek bana veda etti.
Ben bu hard brick hatta uzay bricki problemini çözmek için xda ve binimum forumlarda yaptığım uzun araştırmalar sonucunda işe yarama ihtimali en yüksek olan yolun BOARDDİAG olduğu sonucuna vardım.
NOT:TELEFONUM KISA DEVRE VESAİRE YAPMADAN QUALCOMM HS-USB QDLOADER 9008 OLARAK GOZUKUYORDU ANCAK BOARDDIAG PROGRAMINDA ''device was not found in dload mode'' hatası ile karşılaşıyordum.Bu yuzden her ne kadar herşey doğru gözükse de her adımı baştan denemenizi tavsiye ederim.
1).TOT dosyasını belirli bir klasöre çıkardım
2)Kısa devre yaparak telefonu boarddiag programına tanıtmayı basardım (shorting işlemi)
:relievedface:AP testini geçmeyi başardım
4)EMMC TESTTE ''ERASE,READ ONLY ve DUMB'' komutlarında herhangi bir sorunla karşılaşmadım

PROBLEM ŞU Kİ EMMC İŞİN WRİTE YANİ YAZMA TESTİ VEYA ''RESTORE BOOT IMG'' ile doğru sıraya göre flashlama yapamadım.

ÇEŞİTLİ FORUMLARDA EMMC ERASE İLE TEMİZLEDİKTEN SONRA FLASHLAMADA YANİ YAZMADA BİR PROBLEM CIKMIYOR DİYENLERİ GÖRDÜM,AYRICA ''RESTORE BOOT IMG'' SEÇENEĞİNİ TİKLEYİP(İŞARETLEYİP) HERHANGİ BİRSEY SEÇMEDEN STARTA TIKLANDIĞINDA TELEFONUN DOWNLOAD MODUNA GİREBİLMESİ İÇİN YETERLİ OLDUĞUNU DA GÖRDÜM.

ANCAK BAHSETTİĞİM GİBİ BEN BİR TÜRLÜ EMMC YE BİRŞEYLER YAZMAYI BAŞARAMIYORUM.OKUYABİLİYORUM,SİLEBİLİYORUM ANCAK YAZMA İŞLEMİNDE SÜREKLİ HATA ALIYORUM.EMMC DEĞİŞMESİ GEREK VEYA JTAG GİBİ YORUMLARA DA BU OKUYABİLME VE SİLEBİLME DURUMUNDAN DOLAYI PEK GERÇEKÇİ BAKMIYORUM

BUNUN BİR ÇÖZÜMÜ VEYA MANTIKLI BİR AÇIKLAMASINI BİLEN VARSA VE BENİMLE PAYLAŞIRSA BÜYÜK HAYIR DUASI ALACAK.

SON NOT:ELİME GEÇEN İLK PARA İLE LG CİHAZLARDAN KURTULACAĞIM.SAMSUNG İÇİN KÖTÜ DERDİM ANCAK SAMSUNG CİHAZLARDA HİÇBİR ZAMAN KENDİ YAPTIĞIM HATALAR DIŞINDA HERHANGİ BİR SORUNLA (LG NİN ÇOK FAZLA ISINIP KAPANMASI,EKRAN KAYMASI-KARARMASI GİBİ) KARŞILAŞMADIM.

shipromans

Kayıtlı Üye
20 Kas 2017
1
0
1
Selamlar

Sizce bu telefon OEM kilidi sebebiyle takılıyor olabilir mi.

QPST kullanımı hakkında daha falza bilginiz varmı , özellikle emmc ve boot konularında

Bir kaynak arıyorum.

Göndermiş olduğunuz dokumanda boatloader cihazı görüyor bir sorun yok ama tot

Dosyasını açmaya kalkınca saatlerce sürüyor ve en sonunda outof memory hatası veriyor.

From: ************ [mailto:testandroidx@gmail.com]
Sent: Thursday, November 23, 2017 9:04 PM
To: Mustafa Sayin
Subject: Re: LG G3 unbrick help

2017-11-23 16:35 GMT+03:00 Mustafa Sayin <MSayin@gemak.com>:

Merhaba

Benim takıldığım konu da burada, diyelim ki ürün portekiz için üretilmiş ve biz ona hindistan için olan kdz yi atmaya çalışıyoruz,

Bu durumda board diag hatası verirmi yoksa yükleme yapıp bitirip sonunda android açılınca bir sorun mu çikartır ? yada board diagta 2 -3 gb lik bir tot dosyasını gösterip telefona bağlı iken bilgisayardaki

bir başka klasöre zipli *rarlı dosya açar gibi genişletmek istediğimizde dosya klasör boyutu 12-13 gb kadar çıkıp sonrada outof memory hatası verirse

bu ana kart hatası sebebiyle mi yoksa yanlış TOT*KDZ dosyası sebebiyle midir ?

Board diag da telefon ile iletişim sağladığını doğru kdz *tot dosyasını bulup açmadan nasıl anlayabiliyoruz ?

QPST ile Software download modunda yanlış factory image file ile yükleme sonrası hardbrick oldu, yani QPST board diagtan farkjlı bir yerlere mi yazıyor.

LG Flash Support ile yükleme denediğimde bir önceki yükleme tammalanmadı gibi bir hata veriyor.

Bu board sağlam mı değil mi nasıl anlaşılır ?

Çok fazla soru ile rahatsız etmek istemiyorum ancak bu android çalışma mantığını çözmeye çalışıyorum ?

Sanırım Parition bölümü bozuk durumda.

Şimdiden teşekkürler.

Sent: Thursday, November 23, 2017 4:26 PM

G3 ler genelde ADB sürümü d850, d851 ve ls990 çıkabiliyor o anlamda bakalım dedim , onlara d855 atmaya çalışınca brick olabiliyor ancak sizinki orjinal d855 çıktı, romlar mevcut, dediğim gibi board diag ile kurtulur ancak iletişim kurarsa

2017-11-23 13:22 GMT+03:00 Mustafa Sayin <MSayin@gemak.com>:

Bahsettiğim gibi telefon android marshmallow ile çalışıyordu ancak farklı ülke kdz yüklediğim için

Sık sık kapanıp açılma yapıyordu. ben kingoroot ile root yapmak isterken çöktü sonra kurcaladıkça,

Hard brick oldu. Şu anca usb den bağlayınca qualcom olarak direk görüyor.

Board diagta birkaç tot dosyası denedim uzunca işlemler sonunda out of memory gibi bir hata verdi.

Sizde doğru ülke kDZ olması gerek dediniz. Nede size board fotosunu gönderdim

Hangi ülkeye ait bulmak için. Aslında telefona ihtiyacım yok sadece deneme ile bu tip konuları öğrenmeye

Uğraşıyorum. Tek istediğim kendi elimle bozduğum teli tekrar kurtarıp kurtaramayacağımı görmek.

Dediğim gibi bilgilerinizi paylaşmanız beni memnun eder.

İyi çalışmlar.

Sent: Thursday, November 23, 2017 1:17 PM

Tek mail üzerinden lütfen,böyle olunca karışıyor onca e-mail arasında.

Kısaca eğer telefon board diag üzerinden haberleşme yapamıyorsa üzgünüm donanımsal bir hata söz konusu demektir Mustafa bey, G3 lerde çok sık rastlanır aslında, G4 ler bile ne kadar üzdüler insanları. Bence LG den uzak durmak lazım

2017-11-23 13:14 GMT+03:00 Mustafa Sayin

Anroid Brick Kardeşim, yardımcı olabilir misin rica etsem, işe yararsa yardımın

sana ufakta olsa bir bağış yapmak isterim.

Selamlar

From: Mustafa Sayin
Sent: Thursday, November 23, 2017 8:43 AM
To: '************'
Subject: RE: LG G3 unbrick help

Kart nosu ektedir.

Hangi ülke olabilir ? yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.,

Sent: Tuesday, November 21, 2017 2:00 PM

İşte doğru model numarasına göre rom kullanmanız gerekecek kurtarmak için

On Tue, Nov 21, 2017 at 1:26 PM, Mustafa Sayin <MSayin@gemak.com> wrote:

Geri dönüşünüz için teşekkürler,

Akşam söylediğiniz detaya evde bakacağım.

Bu arada IMEI i sorguladığımda ülke kodu Portekiz kayıtlı gibi görünüyordu fakat

Kartı ilk taktığımda üzerinde Hint servis sağlayacıya ait Pephone diye bir logo çıkıyordu.

Son olarak ben çok fazla kurcaladım ve hard birick yaptım en son hardbrick kurtarma için

Kablo ile işlemci yanındaki 2. Nokta ile grdn arası köprü yapıp teli qualcom olarak göstermeyi

Başardım . Esas sorun QSPT programında sofware bölümnde factor ımage yükledikten sonra

Hardbirick olmuştu. Şimdi hard birick kaktı ama bi türlü indiridğim kdzleri yükleyemiyrum,

Sürekli qualcom download modunda kalıyor lg olarak bilgisayar görmüyor.

Board diag ile andoid 4.4.2 avrupa yüklemeleri yapıyorum ancak normlal download moduna geçiremiyorum ,

Hep siyah ekran sadece usn ye takınca direk qualcomm olarak görüyor.

Bilgilerinize.

Sent: Monday, November 20, 2017 11:44 PM

Selamlar Mustafa Bey, sitenin sahibi yani ben Türk'üm :)

Anakartın üzerinde yazan tam model kodu nedir acaba ? Sim slot tarafında sarı yazı ile yazan model no ?

On Mon, Nov 20, 2017 at 11:48 AM, Mustafa Sayin <MSayin@gemak.com> wrote:

Dear Sir

First of all I am beginner for flash programmer.

Thank you for your sharings. I have some problem with my china repoaired mainboard. ( I bougt form alibaba express)

First I install and started the phone and suddinly shutting down. That time on the phone installed lolipop verison.

I fixed telephone heating problem with some addtional cooling alluminium plates and after telephone started working normal

Condition. After I opened telephone system its Show to me update is possible and starter from phone android marsmallow uploading.

.when the installation finishing ( I am living in turkey ) telephone startte but Show error message like user connot use this version something like this

And telephone suddinly shutting down and after A few attempt it will starting again.

I used kingoroot application for rooting from installed apk and telephone is blokck and not openning the andoid system.

I started to QPST program and I repaired to board diag. But this time ı Tried to andorid 4.4.2 verison .

I completely messed up the phone. It was Hard Birck and I made it look like Qualcomm at the cable connection points. In the meantime,

I tried to install the software with QPST and install it to the factory settings once, but the room was completely hard brick asebep.

At this point, it seems to be only Qualcomm at the connection points and it works. Where should I start. I can download the kdz or tot file.

I want to throw a new IMEI on the device and install marshmallows at once. I'd like to pay a few beers if you can help.

abdulkermatmc

Kayıtlı Üye
19 May 2018
1
0
1
Selam arkadaşlar, android 6 sevdası yüzünden yada herhangi bir sepebden dolayı telefonunu brick edenler konuyu sizin için açtım. Telefonunuz hiçbir şekilde recovery, download modu, hiç açılmama vs. durumları mevcut ise komaya soktunuz demektir. Ne yaparsanız yapın telefondan tepki alamazsınız boşuna uğraşmayın. Çünkü emmc chipini sıfırlamış durumdasınız. Emmc nedir derseniz telefonun açılması için start verici menü, yani bir nevi bilgisayardaki bios. Çözümü telefoncuların bilgisi ve inisiyatifine göre değişir. Jtag yapma, emmc chip değişimi yada anakart değişimi araya bi telefon parası kaçmış gibi örneklenebilir. Durumu komada olan tüm arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım, lakin telefonu açacak kadar eliniz ve beceriniz yatkın olmalı. Öncelikle, aşağıdaki linklerden telefonunuzun versiyonuna göre 16/32 zip dosyasını indirmeniz gerekli..
İletişim: Skype - onurrr.demirrr

Selamün aleyküm elimde d851 t mobile model telefon var brick oldu bütün işlemler tamam bilgisayar telefonu görüyor ama şçyle bir hata alıyorum yardım eder misiniz ? Cattura.jpg Cattura_ero1.jpg
her yolu denedim ama olmadı bu telefonu açmam gerekiyor inşAllah donanımsal bir sorun değildir.