LG G3 Unbrick işlemi

nofear166

Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
1
0
1
Merhaba arkadaşlar.
Elimde D855 G3 var yanlışlıkla G2 romu atıldı hardbrick yani şimdi tot,kdz falan denedik olmadı adb denedim olmadı
fastboot erase cache / komutunu verince Waiting device diye bekliyor bazı forumlarıda dedikleri için denedim ama bildiğime göre Usb hata ayıklama modunun acık olması falan gerekiyor sanırım
PC'e takınca Aygıt yöneticisinde LGE Android bağlantısı olarak görüyor yani o konuda sıkıntı yok şimdi ben BoardDiag işlemi ile yapıcam ama yine bazı forumlarda baştan anakart üzerindeki test pointlerin baştan kısa devre yaptırılması gerektiği söyleniyor kimiside gerek olmadığını cihaz şuan elimde değil bu yüzden bunu öğrenmem gerek anakart üzerinde kısa devre yaptırmadan qualcom hs-usb driverini kurup boarddiag üzerinden direkt yapabiliyomuyuz yoksa illada kısa devre gereklimi ?
şimdiden teşekkürler sizi meşgul etmek istemezdim denemek isterdim fakat cihaz elimde değil ve kısa devre gerekmiyorsa cihaz sahibine yapabileceğimi söyleyip göndermesini istiyeceğim işin sonunda mahcup duruma düşmek istemem.

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
LGE Android baglantısı olarak goruluyorsa test poınt ıslemıne gerek kalmadan asagıdakı konuda anlatılan yontem ıle unbrıck ıslemı yapabılırsınız ;

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
linkte yazılanları uyguladım telefon uyandı ama lg logosunda kaldı ne yapmam gerekir?
Download moda alıp yazılım yükleyin yalnız şunu söyleyeyim telefon ilk açılışta 5-10 dk kadar kalabilir normalde açıldığı gibi açılmaz o sebeple logoda biraz bekleyin isterseniz

hkarahan85

Kayıtlı Üye
26 Ara 2015
9
0
3
download moda girmiyor. bu sorundan önce download moda girdiğimde bile flash tool ile rom atamıyordum %2de hata veriyordu hep.

hkarahan85

Kayıtlı Üye
26 Ara 2015
9
0
3
Uzun süre bekleyin dediniz ya demin bekledim 10 dakika sonra fastboot yazdı ekranda birşey yapaadım batarya çıkardım taktım yine logodayım.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Uzun süre bekleyin dediniz ya demin bekledim 10 dakika sonra fastboot yazdı ekranda birşey yapaadım batarya çıkardım taktım yine logodayım.
Aşağıda verdiğim linkte aynı sorundan bahsedilmiş ancak hiçbir çözüm bulunamamış sadece en son mesajdan bir önceki mesajda BOX ile bootloader tamiri yaptıklarını ve düzeldiğini yazmışlar

Öte yandan XDA'da aynı durumla ilgili bir konu açılmış ve konuya olduğu gibi bir cevap gelmiş, mesajda dediği şey şu;

Telefonunuza uygun TWRP Recovery dosyasını indirin ardından fastboot sürücülerini anlatıldığı gibi bilgisayara kurun. İndirdiğiniz twrp img dosyasının adını recovery.img yapıp Yerel Disk C>adb klasörünün içine atın klasör içerisindeyken SHIFT tuşuna basarak sağ tıklayın Komut penceresini burada aç deyin ardından fastboot moduna geçmiş telefonu bilgisayara bağlayın ve aşağıdaki komutu girin
Kod:
fastboot boot recovery.img
Bunu yaptığınız takdirde telefon TWRP recovery ile açılacak telefona doğru boot ve kerneli yükleyin. Bu işlemin ardından telefonunuz düzelecektir.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
waiting for device yazıyor kodu girince.
Sürücülerle ilgili problem yaşıyorsunuz sanırım, aşağıdaki linkten LG sürüclerini indirip kurun birde öyle deneyin

Olmazsa yine aynı xda konusunda şöyle bir mesaj mevcut

1) Took battery and USB Cable off
2) Pressed Volume Up
:relievedface: Took battery back while pressing volume up
4) Inserted USB Cable while pressing volume up
5) Phone started Download Mode
6) installed kdz through LG Flash Tools

hkarahan85

Kayıtlı Üye
26 Ara 2015
9
0
3
Son dediğinizi yapınca download modda açıldı, bakalım takılacak mı yine.
%9 da hata veriyor telefon ve pc arasında bağlantı sorunu diye.

Flash tool ile kaç defa denedim hep hata aldım şimdiye kadar. Bir türlü rom atamadım.

Son düzenleme:

hkarahan85

Kayıtlı Üye
26 Ara 2015
9
0
3
Eyvallah tşk ederim. Gece gece bayağı zahmet verdim size de.
İmei tami konunuzda işem yaparken şarj bitti hard brick oldu, şu an imei 0 durumda. Bu bi fikir verir mi acaba?

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
acıldıgı ve ımeı null oldugu anlasılıyor dogru mu ?
sımdı yapılması gereken varsa orj. qcn , yoksa aynı model cıhaza aıt qcn gerekıyor.
micro77@gmail.com dan haberleselım.

hkarahan85

Kayıtlı Üye
26 Ara 2015
9
0
3
Evet aynen dediğiniz gibi şu an. Eski xqcn yedeğim vardı onu atıyorum şebeke gelmiyor. 12.4.gold.qcn dosyasını imei düzelterek atıyorum yine şebeke gelmiyor. Rom ile qcn dosyasının uyumu gibi birşey söz konusu mu acaba? Neden şebeke bir türlü gelmiyor? Mail attım size imkan varsa bilgisayarıma bağlanarak bakabilirseniz çok memnun olurum.