Anlatım Mediatek işlemcili telefonlara kalıcı imei atma anlatımı

karafrat27 Haz 2016

1. karafrat

karafrat Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Merhaba arkadaşlar genelde Çin malı telefon kullandığım için böyle bir araştırmaya ihtiyaç duydum ve bir çözümünü buldum bulduğum ilk fırsatta çözümü deneyeceğim.

Avantajları:Telefona Rom atmak, Format atmak, Yazılım güncellemesi yapsanız dahi imei kalıcıdır ve bu yöntem tekrar tekrar uygulanabilir
    Gerekli programı buradan indiriniz: discovey imei.zip
    Anlatıma Geçelim...
    1 - Öncelikle telefonun Driverlarını sisteme kurun.
    2 - Ardından IMEI&SN Writer V1.5.3.zip dosyasını zipten çıkarın ve IMEI&SN Writer.exe isimli dosyayı çalıştırın (Win7 ve Vista kullananlar yönetici olarak çalıştırsın).
    3 - Setting altında Platform yazan kısmı SMART PHONE yapın hemen altında USB seçeneğini işaretleyin
    4 - Programda IMEI_1 ve IMEI_2 yazan yerlere tik koyun ve kullanacağınız IMEI leri yandaki boşluğa yazın.
    5 - uygun romdan indirdiğiniz dosyayı zip'ten çıkarın. ve system etc firmware den modem.img + system etc bddlb içinden BPLGUInfoCustomAppSrcP dosyasını masa üstüne atın
    6 - Sağ altta SELECT DB yazan yere tıklayın ve işlemcinize uygun olarak indirdiğiniz dosyayı seçin.

DİKKAT: İlk olarak "BPLG" şeklinde başlayan dosyayı seçiyoruz ardından tekrar dosya seçmemizi isteyecek bu sefer "modem img" diye başlayan dosyayı seçiyoruz.

7 - USB Kablonuzun bi ucunu PC'ye bağlayın ancak diğer ucunu telefona takmayın.
    8 - Telefonu kapatın.
    9 - Programda START butonuna basın ardından USB kablonun diğer ucunu kapalı durumdaki telefona bağlayın.

İşlemin bitmesini bekleyin programda yeşil OK!!! yazısını görünce işlem bitmiştir.

Artık IMEI niz kalıcı olarak değişmiştir.

Bütün romlar için ve bütün mtk işlemcili telefonlar için geçerlidir

Videolu Anlatım Aşağıda ki linktedir.

Bu bir alıntıdır Şu kaynak alıntı yapılmıştır ama kaynak ölüdür:http://forum.pittech.net/index.php?topic=19735.0

Bu anlatıma kefil değilim sorumluluk tamamen size aittir.

Son düzenleme: 27 Haz 2016
  2. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    Tıpkı MAUI anlatımında olduğu gibi bu anlatımı da Türkiye'de ilk ben yapmıştım ve kalıcı olduğu kanısına benim ilk kez denediğim zopo cihazlarda aldığım sonuçlardan dolayı varmıştım. Ancak gel gelelim durum tıpkı MAUI gibi kalıcılık durumu cihazdan cihaza, markadan markaya değişiyor. MAUI ve IMEI &SN Writer "Meta" mod ile çalışıyor ve aynı işlevi görüyor. Sadece MAUI daha profesyonel bir yazılım, bunun dışında farkları yok.

Hatta ilgili anlatıma linkten ulaşabilirsiniz.
    Anlatım - MTK65XX Kalıcı ve Root Gerektirmeyen IMEI Repair SN WRITER

Dipnot olarak belirteyim MAUI Meta hangi cihazlarda çalışıyorsa bu yöntem de o cihazlarda çalışır, hangilerinde çalışmıyorsa bu yöntem de o cihazlarda çalışmaz.

Yükleniyor...