Anlatım Mediatek Telefonun Sesi Nasıl Yükseltilir?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467

Bu işlemi yapabilmek için ROOT yetkisi gerekmemektedir, cihazınızın mühendislik kodunu bilmiyorsanız araştırınız.

## Görüşme Esnasında Gelen Ses ##

1 - Arama ekranında *#*#3646633#*#* şeklinde tuşlama yapın eğer Google Play'den MTK Engineering Mode uygulamasını kurun

2 - Karşınıza bir menü gelecek, gelen ekranda parmağınızı 2 defa sağa kaydırarak Hardware bölümüne geçiş yapın.

3 - Ardından "Audio" seçeneğine tıklayın (En baştaki)

4 - Gelen menüden Normal Mode'yi seçin

5 - Type yazan bölümde "Sph" yi seçin

6 - Level yazan bölümde "Level 5" i seçin

7 - Altta Value yazan kısma belirlenen sınırlar içerisinde en yüksek değeri girin

8 - "Set" yazan butona tıklayın

9 - Level yazan bölümde "Level 6" yı seçin

10 - Altta Value yazan kısma belirlenen sınırlar içerisinde en yüksek değeri girin

11 - "Set" yazan butona tıklayın

12 - Type yazan bölümde "Sph2" yi seçin ve aynı işlemleri tekrar edin ardından cihazı yeniden başlatın.

## Görüşmede Karşı Tarafa Giden Ses ##

1 - Arama ekranında *#*#3646633#*#* şeklinde tuşlama yapın eğer mühendislik modu açılmazsa Google Play'den MTK Engineering Mode uygulamasını kurun

2 - Karşınıza bir menü gelecek, gelen ekranda parmağınızı 2 defa sağa kaydırarak Hardware bölümüne geçiş yapın.

5 - Type yazan bölümde "Mic"i seçin

6 - Level yazan bölümde "Level 5" i seçin

7 - Altta Value yazan kısma belirlenen sınırlar içerisinde en yüksek değeri girin

9 - Level yazan bölümde "Level 6" yı seçin

10 - Altta "Value is 0-255" yazan bölümün karşısında yazanı silin ve "255" yazın

12 - Level 10 dahil olmak üzere Level 10'a kadar bütün seviyelere bu işlemi yapın ardından cihazı yeniden başlatın.

## Medya Sesleri (Müzik, Video vs. vs.) ##

1 - Arama ekranında *#*#3646633#*#* şeklinde tuşlama yapın eğer mühendislik modu açılmazsa Google Play'den MTK Engineering Mode uygulamasını kurun

5 - Type yazan bölümde "Media" yı seçin

6 - Level yazan bölümde "Level 6" yı seçin

9 - Level yazan bölümdeen yüksek olanını seçin

10 - Altta "Value" yazan bölümün karşısında yazanı silin ve verilen sınır içerisinde en yüksek olanını yazın eğer "0" değeri varsa ellemeyin bi önceki levele bakın unutmayın sadece değer girilmiş olanlara müdahale edeceğiz

Level bölümü ses seviyesi bölümüdür yani siz Level 6 bölümünü düzenleyerek en yüksek sesteki ses seviyesini düzenliyor oluyorsunuz, eğer Level 1 bölümüne 160 yazarsanız ses en kısık halde en yüksek seviyede gelecektir bu mantığa göre de diğer Level bölümlerini kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz

Leveller ses seviyeleridir hepsine en düşükten en yükseğe doğru aralıklı değerler girilmelidir eğer hepsine aynı değeri gireseniz ses kısma veya arttırmanız bir anlam ifade etmez

Musty

Kayıtlı Üye
9 May 2014
62
0
15
Telefonun Ahize Sesi Nasıl Yükseltilir

suraya kadar yaptım,

Max Vol.0-160 yazan bölüme 160 değerini girin ve yandaki “Set” butonuna dokunun

bunu yapamıyorum çünkü değişmiyor, silik yazıyor. üstteki value is 0-160 kısmı değişebiliyor?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467

Musty' Alıntı:
suraya kadar yaptım,

Max Vol.0-160 yazan bölüme 160 değerini girin ve yandaki “Set” butonuna dokunun

bunu yapamıyorum çünkü değişmiyor, silik yazıyor. üstteki value is 0-160 kısmı değişebiliyor?
Tamam o halde o kısmı değiştirin

alsace

Kayıtlı Üye
18 Nis 2014
263
0
70

Ahize derken hoparlör sesi mi tam anlayamadım ben. Normal konuşmalarda ses gayet yeterli bence.

Y.E.B. 1991

Kayıtlı Üye
20 Nis 2014
124
0
25

ewet bu sadece ahıze sesınımı arttırıo, yoksa muzık calarken hoparlor sesınıde arttırıor mu...:9:

Banchou

Kayıtlı Üye
28 Nis 2014
116
0
25

Y.E.B. 1991' Alıntı:
ewet bu sadece ahıze sesınımı arttırıo, yoksa muzık calarken hoparlor sesınıde arttırıor mu...:9:
Müzik sesi artar mı bilmiyorum da şuanki haliyle bile hoparlorleri son ses açtığın zaman ses çızırdamaya başlıyor, daha da arttırırsan hem hoparlorlere zarar verirsin hemde ses pek kaliteli olmaz.

Y.E.B. 1991

Kayıtlı Üye
20 Nis 2014
124
0
25

Banchou' Alıntı:
Müzik sesi artar mı bilmiyorum da şuanki haliyle bile hoparlorleri son ses açtığın zaman ses çızırdamaya başlıyor, daha da arttırırsan hem hoparlorlere zarar verirsin hemde ses pek kaliteli olmaz.
ewet, hoparlor patlıycak mıs gıbı ses cıkıo, cızırtı da cabası...:poops:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467

Bu sadece konuşma esnasında karşıdan gelen sesi arttırır

Heisenberg

Kayıtlı Üye
19 Nis 2014
382
0
130

Seyit Acar' Alıntı:
Bu sadece konuşma esnasında karşıdan gelen sesi arttırır
ben yaptımda sphyi seçince value is 0-160 bide max vol. 0-160 yazıyor ama value yazanın rakamını değişebiliyorum diğerine erimiş yok :/

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467

MucahitYiLmaz' Alıntı:
ben yaptımda sphyi seçince value is 0-160 bide max vol. 0-160 yazıyor ama value yazanın rakamını değişebiliyorum diğerine erimiş yok :/
Değişen kısmı değiştir işte anlatımda hata olmuş olabilir:iapprove:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
Konuya medya seslerini ve görüşmede karşı tarafa giden seslerin yükseltilmesi eklendi.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
altan_adana' Alıntı:
kulaklıktan gelen sesi arttırmak için bişey yapabilirmiyiz?
Normal Mode seçme adımındaki Normal Mode yerine Headset Mode'yi seçip aynı işlemleri yaparsanız kulaklık sesini yükseltmiş olursunuz

mahmut294

Kayıtlı Üye
29 Nis 2015
8
0
3
Hacı abiler bana bi yardım edin lütfen. Ben değerleri değiştiriyorum ama Mtk engineer mode dan çıkınca kaydolmuyor yine eski değerlere dönüyor napmam lazım?