Anlatım Meizu Cihazları Soft Brickten Kurtarma

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467

Telefonum FlyMe logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Bu aralar üstteki soruyu çok fazla almaya başladım, güncelleme yaparken veya telefonu uluslararası sürüme geçirirken bu tip durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Eğer telefonunuzda versiyon düşürme yaparken yani 5.X sürümlerinden herhangi bir 4.X sürümüne geçiş yaparken bu problemi yaşamışsanız;

- Telefonu kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak açın.

- Gelen ekranda Firmware Upgrade yazan bölümdeki tik işaretini kaldırın ve Clear Data seçeneğini işaretleyin ardından Start'a basın.

- Bu işlemin ardından telefonunuz kapanacak ve yeniden açılacaktır, yaklaşık 5 - 10 dk boyunca Meizu logosunu göreceksiniz ve ardından telefonunuz açılacak.

Eğer telefonunuz yukarıdakinden farklı bir nedenden ötürü bu duruma gelmişse;

- Telefonunuzun sürümüne uygun A, I, U veya G sürümlerinden uygun olan romu aşağıdaki linklerden indirin.

#

- İndirdiğiniz dosya adını update.zip yapın

- Telefonunuzu kapatın ve ses açma tuşuna basılı tutarak açın

- Karşınıza recovery menü gelecek bu menüdeyken telefonu bilgisayara bağlayın, bilgisayarınız telefonu usb bellek gibi görecektir, indirdiğiniz ve adını update.zip yaptığınız dosyayı o diskin içine atın.

- Telefon ekranındaki Clear Data seçeneğini işaretleyin yani hem System Upgrade hem de Clear Data işaretli olacak.

- Start'a basın.

- Bu işlemin ardından telefonunuz kapanacak ve yeniden açılacaktır, yaklaşık 5 - 15 dk boyunca Meizu logosunu göreceksiniz ve ardından telefonunuz açılacak.

ersel81

Kayıtlı Üye
4 Mar 2016
5
0
3
dediğinizi yaptım ancak telefon siyah bi ekranda kaldı . açılıp kapanıyor kendi kendine . meizu yazısı gelmedi

reghilus

Kayıtlı Üye
8 Mar 2016
1
0
1
Recovery menüye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Sadece siyah ekranda kalıyor telefonum. Şarjını full bitireyim öyle deneyeyim dedim ama yok yemiyor. Ne yapmak lazım?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467
Recovery menüye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Sadece siyah ekranda kalıyor telefonum. Şarjını full bitireyim öyle deneyeyim dedim ama yok yemiyor. Ne yapmak lazım?
Recovery menüye ulaşılamıyor ise MEIZU cihazlara herhangi bir işlem şimdilik yapılamıyor, geçmiş olsun.

muratbasaran09

Kayıtlı Üye
13 Haz 2016
3
0
1
Normalde bu tip durumlarda Mediatek cihazlarda SP Flash Tools kullanılıyor ancak çok zeki Meizu firması bu programın desteğini kaldırdılar yani yapılacak bişey maalesef yok.
hocam m2 note sptool ile işlemi buldum, dosyaları indirdim ama pc telefonu görmüyor bir türlü? bu anlatımla yapılabilir mi?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467
hocam m2 note sptool ile işlemi buldum, dosyaları indirdim ama pc telefonu görmüyor bir türlü? bu anlatımla yapılabilir mi?
Linkte verdiğiniz sayfanın yorumlarına bakarsanız kimsenin başaramadığını görürsünüz. Ayrıca denemek isterseniz öncelikle driver kurmalısınız

incecayir

Kayıtlı Üye
5 Kas 2014
5
0
3
selamun aleyküm seyit kardeş flyme de kalıyor recovery ye alıp rom atıp denedim çokkez ama firmware corrupt yazıyor sürekli yüklemeye geçmiyor adres verseniz ben göndereyim bir bakın m2 mini
5353860851

selduman

Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
99
19
17
meizu kadar salak bir marka yok.

stabil romdan betaya geçiş yaptım. flyme hesap girili. mail ve şifreyi adım kadar iyi biliyorum. beta rom açılış sayfasında çin'ce cihaz kilitli diyor. wifi ye bağlanıp doğur mail ve şifreyi yazıyorum ileri diyorum tepki yok. yanlış şifre yazınca şifre yanlış diyor ama.

çince bunlar. başka telefonla google çeviri yapıyorum.

update.zip de cihazın içinde kaldı, başka update.zip koyacağım stabil olanlardan koyamıyorum da cihazın hafızasına erişemediğim için. recovery 1.4gb bölüme de kopyalasam A sürüm stabil romları yine tutup beta 24gb hafızadakini yüklüyor. böyle saçmalık görmedim.