Yardım Meizu M3 note kapandı

isoserdar

Kayıtlı Üye
24 Ocak 2016
60
1
17
Meizu M3 note cihazımda imei hatası düzelir belki diye 5.1.3.0A rom yüklerken upgrading dedikten sonra kapandı. Şu an açılmıyor ve şarj olmuyor. Recovery modda bilgisayara bağlanmıyor. Çözüm bilen arkadaş varsa yardım ederse çok memnun olurum.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
341
467
Meizu M3 note cihazımda imei hatası düzelir belki diye 5.1.3.0A rom yüklerken upgrading dedikten sonra kapandı. Şu an açılmıyor ve şarj olmuyor. Recovery modda bilgisayara bağlanmıyor. Çözüm bilen arkadaş varsa yardım ederse çok memnun olurum.
Recovery moda girmiyorsa MEIZU cihazlar için yapılacak pek bir şey yok bana kalırsa imkan varsa garantiye gönderin derim.

jiraiyasensei

Kayıtlı Üye
15 Tem 2016
21
1
7
telefonunuzun ilk stock veriyonunu bulmaya çalışın ve pc den flashlayın oda olmadı recovery açılıyorsa ilk update versiyonunu deneyin.

jiraiyasensei

Kayıtlı Üye
15 Tem 2016
21
1
7
6755 sp flash çalıştırıyor sp flash ın en son sürümüyle çalışır
edit:
en son sürüm sp flash

edit2:
gözükmüyorsa ayriyetten mtk 6755 usb driver ı pc ye yüklemeniz gerekmektedir

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
341
467
6755 sp flash çalıştırıyor sp flash ın en son sürümüyle çalışır
edit:
en son sürüm sp flash

edit2:
gözükmüyorsa ayriyetten mtk 6755 usb driver ı pc ye yüklemeniz gerekmektedir
Anlatamadım sanırım, Meizu cihazlarda güvenlik maksimum düzeydedir o sebeple SP Flash Tools ile herhangi bir müdahale yapılamaz, denerseniz sizden yetkilendirme dosyası ister.

jiraiyasensei

Kayıtlı Üye
15 Tem 2016
21
1
7
meizu cihazların maximum güvenliği denen bişeyi kesinlikle yoktur bu telefonun geliştiricisi pek yoktur bunun için ne sp flash bağlama yöntemi vardır bunun için ne de stock flash romu bu telefon bende olsaydı şayet dikkatlice bakar nasıl bağlandığını çözer ve stock romu çekmeyide başarabilirdim
edit:
google amcadan bakarsanız meizu cihazlarının mtk işlemcilerinin tümü sp flashla bağlanıp stock romu atılabildiğini görürdünüz

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,552
341
467
meizu cihazların maximum güvenliği denen bişeyi kesinlikle yoktur bu telefonun geliştiricisi pek yoktur bunun için ne sp flash bağlama yöntemi vardır bunun için ne de stock flash romu bu telefon bende olsaydı şayet dikkatlice bakar nasıl bağlandığını çözer ve stock romu çekmeyide başarabilirdim
edit:
google amcadan bakarsanız meizu cihazlarının mtk işlemcilerinin tümü sp flashla bağlanıp stock romu atılabildiğini görürdünüz
Meizu ve Redmi Note 3 ne alaka çözemedim? Ayrıca Meizu tarafından o dosya verilmedikçe Flash Tools çalışmaz.

qooq

Kayıtlı Üye
22 Tem 2016
3
1
3
Ses acma tusu ve acma kapama tusuna titresim gelene kadar basin sonfa birakin. Recovery mod gelmesi lazim yoksa brick olmustur. Eger recovery gelirse flyme cn den A yazilim indirin ve recovery modun icine update yazili halde atin

jiraiyasensei

Kayıtlı Üye
15 Tem 2016
21
1
7
Meizu ve Redmi Note 3 ne alaka çözemedim? Ayrıca Meizu tarafından o dosya verilmedikçe Flash Tools çalışmaz.
siz dediniz meizu cihazlarının yüksek güvenliği var diye ayriyetten sadece meizu geliştiricilerinin vermesi gerekmiyor flash dosyasını diger geliştiricilerde stock romu flashlamasını bulabilir :)

bucakli

Kayıtlı Üye
28 Ara 2017
1
0
1
meizu m3 note telefonum meizunun sitesinden güncelleme indirip yükleyince gitti bi çözüm arıyorum power tuşu yada ses açma kapama hiç bi belirti yok yardımcı olursanız başına gelen varsa

bytrex4646

Kayıtlı Üye
31 Ara 2017
1
0
1
yardm edermisiniz meizu mx6 telefonum kilitlendi flyme hesap şifremi biliyorum güç tuşuyla ses açma tuşunu denedim olmuyor
meizu m3 note telefonum meizunun sitesinden güncelleme indirip yükleyince gitti bi çözüm arıyorum power tuşu yada ses açma kapama hiç bi belirti yok yardımcı olursanız başına gelen varsa

suleyman1489

Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
2
0
1

arafataras

Kayıtlı Üye
10 Ara 2014
22
0
5
Meizu M3 note ve diğer modelleri telefon şarj almıyor tepki vermiyor PC gormuyorsa uyandırabilrim. Elimde malzeme var. Forumda başka arkadaslarada yardım ettim telefonlarıni uyandirdim şu an telefonları çalışıyor memnunlar bana dua ettiler tabiki cüzi bir ücret karsiliginda yaptım. Malum malzeme kullanıyorum yerim İstanbul Şişli'de Nurol tower binasına çok yakın isteyen bana mail yolu ile ulasabilir. aarafataras@gmail.com