Modem (BLPG) Dosyasını Root Gerekmeden Sistemden Almak

mehmet_067

Kayıtlı Üye
31 Mar 2017
2
0
1
slm iyi akşamlar üstad ben programı kurdum herşey normal ama program benim telefonu görmüyor ayarlar kısmından USB hata ayıklamayıda işaretledim. yardımcı olursanız sevinirim
yanlız bu programda değil sn wiriter de de aynı hatayı veriyor.ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim üstad...

apsua

Kayıtlı Üye
13 Eki 2017
2
0
1
MErhabalar doogee bl5000 ımeı degısımı yapacagım
daha once geotel ve oukıtel u20ye yapmıstım modem dosyalarını needroom sıtesınden ındırıp.
bl 5000 ıcın de needroom dan dosyaları ındırdım ancak
dosya olarak APDB_MT6755 VE MDDB_ınfoCustomAppSrcP dosyaları cıktı
BLPGu dosyasını bulamadım hıcbıryerde
bu işlemcide blpgu yerıne mddb ile mi işlem yapacagız acaba ?

taylanb

Kayıtlı Üye
18 Şub 2018
6
0
3
access validation at address 00460268 in module 'Androidlanguageproject.exe'. read of address 0000006

bu şekilde yazılı olan bi hata kutucugu cıkıyor file meneger'de telefonu sectigimde açmıyor telefonu

usb hata ayıklaması açık dosya aktarımı için usb seçili herşey tam

irayka

Kayıtlı Üye
21 Tem 2018
4
0
1
seyit hocam orjinal rom indiriyorum zipi açıyorum ama modem dosyasını ve ilgili klasörleri bulamıyorum bu konuda nasıl yapılabileceğime ilişkin detaylı bir anlatım yaparsanız minnettar kalacağım benim gibi acemi ama meraklı bir çok arkadaşta bu sorunu yaşıyor diye düşünüyorum sorulan sorulara bakınca özellikle yeni MTK serilerinde 6753 6763 6757 modem dosyası rootsuz nasıl temin edilir gibi detaylı bir konu açılıp sabitlenirse sorularda azalacaktır diye düşünüyorum. Alp instaler yeni serileri desteklemiyor sanıyorum. Yada bu tip yeni cihazların modem dosyalarının indirilebildiği MTK firmasının bir FTP si falan varmıdır. Saygılarımla

irayka

Kayıtlı Üye
21 Tem 2018
4
0
1
Başka bir öneri olarak da herkes elindeki dosyaları paylaşsa yeni MTK serileri için. Bulmak oldukça zor amatörler için. bunlarda bir başlıkta toplansa yararlı olur diye düşünüyorum. Saygılarımla.

starmaster012

Kayıtlı Üye
6 Eki 2018
1
0
1
MTK telefonlarda işlem yapabılmek ıcın BPLGUInfo dosyasına ıhtıyaç olmaktadır.
Bu dosyayı çalışan MTK telefondan root olmadan da temin etmek mümkün.
Gerekli program linki aşağıdadır.

BPLGUInfo dosyası system/etc/mddb/ klasorunde bulunmaktadır.

Hocam, yaptım lakin system/etc'nin içinde mddb diye bir şey yok

ss:

Ekli dosyalar

pielroja173

Kayıtlı Üye
11 Kas 2018
1
0
1
merhaba.xiaomi redmi 6 için imei atmak istedim ancak bplgu ve apdb dosyası indirdiğim rom da yok.ekran görüntüsüekte ki dosyada.yardımcı olmanızı rica ediyorum.bunlardan hangilerini bplgu ve apdb olarak kullanmalıyım?

Ekli dosyalar