Anlatım MTK65XX Kalıcı ve Root Gerektirmeyen IMEI Repair SN WRITER

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

SN WRITER KALICI IMEI REPAIR EN GARANTİLİ YÖNTEM 2

SN Writer Mediatek işlemcili telefonların seri numaraları gibi çeşitli bilgilere müdahale edilmesini sağlayan bir yazılımdır. Programın pek çok özelliği bulunmakta ancak biz sadece IMEI Writer fonksiyonunu kullanacağız.

Anlatım

- Aşağıda verdiğim linkteki SN Writer programını ve işlemcinize uygun BLPG ve APDB dosyalarını indirin
- Programın telefonunuza bağlanabilmesi için gereken driverları anlatımları takip ederek sisteminize yükleyin
- Telefonunuzu kapatın, içerisinde hattınız takılı ise hattı çıkarın.

Burdan sonraki aşamaları resimlerdeki ile aynı yapın, gerekli gördüğüm yerde açıklama yapıcam

- Dosyaları bi klasöre çıkarın ve SN Writer.exe programını yönetici olarak çalıştırın.

- System Config yazan kısma tıklayın ve aşağıdaki resimde gördüğünüz ayarları yapın
Dual IMEI: Çift IMEI tamiri yapılacaksa işaretlenecek
Dual IMEI Same: Her iki IMEI'de aynı olacaksa işaretlenecek
IMEI_1 Header: İlk IMEI'nin ilk iki hanesi yazılacak
IMEI_2 Header: İkinci IMEI'nin ilk iki hanesi yazılacak

- MD1_DB yazan butona tıklayın ve indirdiğiniz BLPG dosyasını programa gösterin
- AP_DB yazan butona tıklayın ve indirdiğiniz APDB dosyasını programa gösterin

- Save butonuna tıklayın
- Ardından Start butonuna tıklayın
- Gelen ekrana IMEI numaralarınızı yazın ve ok butonuna tıklayın

- İşlem başlayacak ardından telefonu kapalı vaziyette bilgisayara bağlayın.

Dipnot: 3G'li telefona 3G'li telefonun atılması felan şart değildir bu tamamen şehir efsanesidir isterseniz en akıllı telefonunuza Nokia 3310 IMEI'si atabilirsiniz hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır.

İndirme Linkleri

[hr]
SN Writer

[hr]
BLPG ve APDB Dosyaları
(İşlemcinize uygun olanı indirin.)

alsace

Kayıtlı Üye
18 Nis 2014
263
0
70
MTK65XX Kalıcı ve Root Gerektirmeyen IMEI Repair IMEI & SN WRITER

Güzel bir paylaşım Seyitcim maşallah atom karınca gibisin.

nons

Kayıtlı Üye
22 Nis 2014
1
0
1

Paylaşanların ellerine sağlık, çok teşekkürler.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

nons' Alıntı:
Paylaşanların ellerine sağlık, çok teşekkürler.
Faydası dokunmuşsa ne mutlu bizlere...

İyi forumlar...

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

Merhaba. ben win 8 kullanıyorum verdiğiniz driver ı kuramadım maalesef.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

aerdogan85' Alıntı:
Merhaba. ben win 8 kullanıyorum verdiğiniz driver ı kuramadım maalesef.
Şu driver'ı bi dener misiniz, sonuç ne olursa olsun geribildirim yaparsanız iyi olur böylelikle konuya da eklerim bu arada bende Win 8 kullanıyorum konudaki driver problem yaşatmamıştı

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

S.Acar' Alıntı:
Şu driver'ı bi dener misiniz, sonuç ne olursa olsun geribildirim yaparsanız iyi olur böylelikle konuya da eklerim bu arada bende Win 8 kullanıyorum konudaki driver problem yaşatmamıştı

Bu driver yüklendi fakat şöyle bir durum var. İmei writter da denildiği gibi seçenekleri ve dosyaları seçiyorum telefonu kapattıktan sonra start a basıp ardından kablonun ucunu telefona takıyorum bilgisayar takıldığına dair ses çıkarıyor sonra kendiliğinden söküldüğüne dair ses çıkarıyor ardından zopo yazısı geliyor ardından yeniden usb takıldı sesi geliyor. ve imei writter az sonrasında hata veriyor. hata şu şekilde :

Meta_DB Init Start:
Meta_DB Init PASS
Enter to ModemMeta Start:
Enter to ModemMeta Fail:

It is over !!

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

Driverı denedim ve yüklendi. Fakat konuda herşeyi anlatıldığı gibi yapıyorum en son usb kabloyu tel e bağladığımda şarj moduna geçiyor usb aygıt bağlandı ve söküldü sesi geliyor ardından tekrar bağlandı sesi geldiğinde imei writter hata veriyor. aygıt yöneticisine baktığımda ilk usb aygıt bağlandı sesi verdiğinde preloader olarak görünüyor fakat dediğim gibi tekrar söküldü sesi ve tekrar bağlandı sesi geldiğinde ise cnc aygıtı olarak görünüyor.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

aerdogan85' Alıntı:
Bu driver yüklendi fakat şöyle bir durum var. İmei writter da denildiği gibi seçenekleri ve dosyaları seçiyorum telefonu kapattıktan sonra start a basıp ardından kablonun ucunu telefona takıyorum bilgisayar takıldığına dair ses çıkarıyor sonra kendiliğinden söküldüğüne dair ses çıkarıyor ardından zopo yazısı geliyor ardından yeniden usb takıldı sesi geliyor. ve imei writter az sonrasında hata veriyor. hata şu şekilde :

Meta_DB Init Start:
Meta_DB Init PASS
Enter to ModemMeta Start:
Enter to ModemMeta Fail:

It is over !!
Anlatimlardaki diğer anlatımı dener misin?

ZOPO ZP998 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

S.Acar' Alıntı:
Anlatimlardaki diğer anlatımı dener misin?
Maalesef program telefonu görmüyor. Telefon CDC Serial olarak görünüyor aygıt yöneticisinde . ve üzerinde ünlem işareti var. Bitane driver buldum onunla ilgili fakat bu seferde "Driver bulundu fakat yüklenirken bir hata oluştu. Üçüncü Parti INF dosyası dijital imza bilgisi içermiyor " diyor.

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

Neyse artık iyice canımı sıkmaya başladı. imei işini hallettim kodla. Henüz de rom felan yüklemiyorum zaten piyasada da yok buna göre custom rom felan. O yüzden şimdilik kalsın artık. İlerde denerim. Keşke 980+ alsaydım. İnceliğine aldandım :)

idiz

Kayıtlı Üye
17 Nis 2014
12
0
5

Hocam SN Writer bende de sorun çıkarmıştı.. Maui de ise sorun yoktu.Bir deneyin isterseniz.....

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

idiz' Alıntı:
Hocam SN Writer bende de sorun çıkarmıştı.. Maui de ise sorun yoktu.Bir deneyin isterseniz.....
Onu da denedim. zaten son mesajımda " program telefonu görmüyor " dediğim program maui. teşekkürler.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

aerdogan85' Alıntı:
Maalesef program telefonu görmüyor. Telefon CDC Serial olarak görünüyor aygıt yöneticisinde . ve üzerinde ünlem işareti var. Bitane driver buldum onunla ilgili fakat bu seferde "Driver bulundu fakat yüklenirken bir hata oluştu. Üçüncü Parti INF dosyası dijital imza bilgisi içermiyor " diyor.
Muhtemelen driverda bir hata yaşıyorsun Windows 7 li bir sistemde felan dene ve bu arada sende hangi telefon var?

Edit: Şu driveri bi dene bakalım olacak mı

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

S.Acar' Alıntı:
Muhtemelen driverda bir hata yaşıyorsun Windows 7 li bir sistemde felan dene ve bu arada sende hangi telefon var?

Edit: Şu driveri bi dene bakalım olacak mı

Bende zp1000 var. O driver ı da denemiştim.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

aerdogan85' Alıntı:
Bende zp1000 var.
Driver çözüm oldu mu bu arada sanırım ülkede tek ZP1000 sizde var hayırlı olsun :)

aerdogan85

Kayıtlı Üye
26 Nis 2014
21
1
7

S.Acar' Alıntı:
Driver çözüm oldu mu bu arada sanırım ülkede tek ZP1000 sizde var hayırlı olsun :)

Yok maalesef çözüm olmadı fakat dediğim gibi kod la hallettim o işi. Daha fazla uğraşıp canımı sıkmak istemedim. İlginiz için ayrıca teşekkürler. Evet sanırım bi bende var :) sağolun.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

aerdogan85' Alıntı:
Yok maalesef çözüm olmadı fakat dediğim gibi kod la hallettim o işi. Daha fazla uğraşıp canımı sıkmak istemedim. İlginiz için ayrıca teşekkürler. Evet sanırım bi bende var :) sağolun.
Kod'la çözüm en basit yöntemdir ancak silinme ihtimali var tavsiyem IMEI için yedek almanız

rueta

Kayıtlı Üye
18 Nis 2014
7
0
3

bir gün çin den tel. getirtirsek lazım olur, teşekkürler :))

kandoR21

Kayıtlı Üye
3 Haz 2014
3
0
1

Start sonrası bir süre bekleyip "EntermetaMode Fail" diye kırmızı bir uyarı yazısı çıkıyor program ekranında