NVRAM/pttymcd1 not found/imei null/baseband yok

leguminosea

Kayıtlı Üye
23 Tem 2014
76
3
17
Arkadaşlar elimde replika note 3 var. Telefon açılıyor.Flashtool ve cwmden rom atabiliyorum. root var.
Ancak ; İmei yazamıyorum. Denediğim yöntemler;
1-Droid toolstan imei yazma ve restore seçeneklerini denedim. Sonuç: pttymcd1 not found dedi.
2-NVram klasörünü silip(siler silmez klasör geri geliyor) yeniden başlattım. olmadı.
3-Mühendislik modundan zaten yazamıyorum.Menüler pasif durumda.
4-Mobile uncle ilede denedim olmadı.
5-Sayısız rom kurdum.Cwm den ve flash tool dan. formatlı veya formatsız olarak. olmadı.
6-dos komutları ile imei dosyası oluşturma yöntemi de işe yaramadı.
7-Mui Meta programını ile bağlandığımda program telefona bağlanmadı.

SONUÇ:NVRAM/pttymcd1 not found/imei null/baseband yok   dev/radio klasörünün içi boş

İMDAAAAT!!!....

yardımlarnız için teşekkürler...

SpeedySturm

Piko.be
Yönetici
Süper Moderatör
26 Kas 2014
76
15
17
leguminosea' Alıntı:
Arkadaşlar elimde replika note 3 var. Telefon açılıyor.Flashtool ve cwmden rom atabiliyorum. root var.
1-Droid toolstan imei yazma ve restore seçeneklerini denedim. Sonuç: pttymcd1 not found dedi.
2-NVram klasörünü silip(siler silmez klasör geri geliyor) yeniden başlattım. olmadı.
5-Sayısız rom kurdum.Cwm den ve flash tool dan. formatlı veya formatsız olarak. olmadı.

SONUÇ:NVRAM/pttymcd1 not found/imei null/baseband yok   dev/radio klasörünün içi boş

İMDAAAAT!!!....

Öncelikle merhaba MAUI META'ya bağlamaya çalışırken telefon bağlı halde aygıt yöneticisi ve MAUI META ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

leguminosea

Kayıtlı Üye
23 Tem 2014
76
3
17
İşlemci 6582
Mühendislik kodları çalışıyor
Test programlarıda 6582 gösteriyor
Resimleri akşam yükleyeceğim

leguminosea

Kayıtlı Üye
23 Tem 2014
76
3
17
[attachment=161][attachment=162][attachment=163]
SpeedySturm' Alıntı:
leguminosea' Alıntı:

İMDAAAAT!!!....

Öncelikle merhaba MAUI META'ya bağlamaya çalışırken telefon bağlı halde aygıt yöneticisi ve MAUI META ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 333.5 KB Görüntüleme: 28
  • 327 KB Görüntüleme: 35
  • 325.1 KB Görüntüleme: 30

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
@leguminosea Reconnect dedikten sonra mı telefonu bağlıyorsunuz?

leguminosea

Kayıtlı Üye
23 Tem 2014
76
3
17
Evet reconnect deyip kapalı durumda bağlıyorum. Açıkkende denedim olmadı.
Ufak bi detay vereyim. Ses tuşu ve power tuşları ile recovery menüye geçmeye çalıştığımda ise
Recovery mode
Fastboot
Factory
Yazan siyah bi ekran geliyor ama içlerine girmiyor.
Bende droid tools veya mobile uncle ile cwm moda geçiyorum. Bilmem bi anlamı var mı. Sanki telefon kendini korumaya almış.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=tr

Şu uygulamayla dener misin bi?

emreagacli

Kayıtlı Üye
7 May 2016
3
0
1
birde şunu dene mobiluncle tools ile başka bir telefonun imei yedeğini al ve imei atamadığın telefonun hafızasına kopyala daha sonra restore imei yap büyük ihtimalle düzelir.