Çözüldü samsung galaxy sm-100h

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
Seyit bey samsung j1 telefonuma yeni rom yukledim telefon calisir durumda hersey gayet iyi fakat arama yapamiyorum arayanlar bana ulasamiyor arama yaparken agda kayitli degil uyarisi veriyor

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
Seyit bey samsung j1 telefonuma yeni rom yukledim telefon calisir durumda hersey gayet iyi fakat arama yapamiyorum arayanlar bana ulasamiyor arama yaparken agda kayitli degil uyarisi veriyor

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
Arama ekranında *#06# yapın ve çıkan numaranın telefonun arkasındaki etikette olan numarayla eşleştiğinden emin olduktan sonra adresinden bir sorgulama yapın

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
telefonun arkasında yazan imei kullanılmıyor.fakat telefon ekranında yazan imei kullanılmakta..kayıtlı

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
telefonun arkasında yazan imei kullanılmıyor.fakat telefon ekranında yazan imei kullanılmakta..kayıtlı
Yüklediğiniz yazılım cihazın modemine zarar vermiş olabilir stock yazılım atıp bi deneyin eğer çalışırsa ilgili romun geliştiricisi ile iletişime geçip durumu bildirin veya rom sayfasını kontrol edin patch dosyası veya modem fix dosyası verilmiş olabilir

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
MALASEF SEYİT BEY PATCH VE MODEM DOSYASINI BULAMADIM.... ESKİ ROMU YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM ONUDA YÜKLEMİYOR

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
MALASEF SEYİT BEY PATCH VE MODEM DOSYASINI BULAMADIM.... ESKİ ROMU YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM ONUDA YÜKLEMİYOR
Odin ile yüklenen fabrika yazılımı bulmanız gerekli, sammobile.com adresindeki firmware bölümünden model numarasını girerek gerekli yazılımı bulabilirsiniz

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
TELEFONUN İLK ÜZERİNDE OLAN YAZILIM ŞUDU:J100HXXU0AOA3 SAMMOBİLE.COM DA YOK BU YAZILIM BULAMADIM ARAMADIĞIM YER KALMADI BULAMIYORUM

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
seyit bey orjinal romu buldum. yükledim telefon şuan ilk aldığım şekilde bütün herşeyi aynı fakat ağda kayıtlı değil hatası devam ediyor nasıl yapmalıyız

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
seyit bey orjinal romu buldum. yükledim telefon şuan ilk aldığım şekilde bütün herşeyi aynı fakat ağda kayıtlı değil hatası devam ediyor nasıl yapmalıyız
*#06# yaptığınızda gelen IMEI numarasını sorgulattığınızda kayıtlı şekilde çıktığına emin misiniz?

Eğer kayıtlıysa, SIM kartta PIN kodu varsa kaldırıp tekrar deneyin

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
imei hic değiştirmedim aldığım gibi aynı numara var üzerinde ve kayıtlıda bi yerde okudum efsv2 ve baseband ile ilgili bi durum diyorlar eski yüklediğim rom efsv1 ise dosyayı bozuyor diyyorlar yeniden efsv2 yüklenmeli gibi ama anlamadığım bi konu

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
imei hic değiştirmedim aldığım gibi aynı numara var üzerinde ve kayıtlıda bi yerde okudum efsv2 ve baseband ile ilgili bi durum diyorlar eski yüklediğim rom efsv1 ise dosyayı bozuyor diyyorlar yeniden efsv2 yüklenmeli gibi ama anlamadığım bi konu
Okuduğunuz linki bi gönderin bakalım

Dipnot: Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünde durum nedir? Baseband sürümü vs görünüyor mu, mümkünse ekran görüntüsü atar mısınız?

Son düzenleme:

saffet

Kayıtlı Üye
25 Şub 2015
50
1
17
okuduğum link :

seyit bey telefonda hiç bir sıkıntı yok herşey normal.. wifi calışıyor .. herşey gayet iyi şebeke ile bir sorun var arama yaprmıyorsun gelen arama gelmiyor mesaj gelmiyor onun hariricinde hiç bir sıkıntı yok.. arama yapmaya çalıştığın zaman ağda kayıtlı değil hatası veriyor.telefonun diğer bütün özellikleri sağlıklı şekilde çalışıyor..

cihaz hakkında
model numarası: sm-j100h
android sürümü: 4.4.4
ana bant sürümü: J100HXXU0AOC3
kernel sürümü: 3.10.17-444269 dpi@SWDD5823 #2 Wed Mar 18 17:31:54 KST 2015
yapım numarası: KTU8P.J100HXXU0AOC3

Son düzenleme:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
okuduğum link :

seyit bey telefonda hiç bir sıkıntı yok herşey normal.. wifi calışıyor .. herşey gayet iyi şebeke ile bir sorun var arama yaprmıyorsun gelen arama gelmiyor mesaj gelmiyor onun hariricinde hiç bir sıkıntı yok.. arama yapmaya çalıştığın zaman ağda kayıtlı değil hatası veriyor.telefonun diğer bütün özellikleri sağlıklı şekilde çalışıyor..

cihaz hakkında
model numarası: sm-j100h
android sürümü: 4.4.4
ana bant sürümü: J100HXXU0AOC3
kernel sürümü: 3.10.17-444269 dpi@SWDD5823 #2 Wed Mar 18 17:31:54 KST 2015
yapım numarası: KTU8P.J100HXXU0AOC3
Anlam veremiyorum maalesef, herşey normal görünüyor. Hattınızı farklı bir cihaza takın test edin, mümkünse telefonunuza da farklı bir operatörün hattını takıp deneyin eğer hattınızda sıkıntı yoksa ve diğer operatörün hattı da cihazınızda çalışmazsa bi servise veya telefoncuya gösterin.

Bu arada saçma gelecek belki ama telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın tekrar deneyin. Mümkünse bu işlemi recovery ile yapın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...