Anlatım Snapdragon Cihazların IMEI Tamiri Nasıl Yapılır?

SpeedySturm3 May 2015

1. tuncer3458

tuncer3458 Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Evet en başta yazmıştım benim cihazım 4x ve bu konu başlığında anlatılan şekilde yada burada ki yöntem ile (http://akilli.be/forum/threads/snap...i-kolay-farkli-yoentem-18-model-oldu.1573/)bu işlemi yapabiliyor olmanız gerekir.Olmuyor ise birşeyleri atlıyor olmalısınız.

2. tamirci62

tamirci62 Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
    Teşekkürler. Telefonlarımız farklı imiş .mi5x lerde biraz sıkıntulı imil zaten herkes öyle söylüyor

3. sk0ldjaar

sk0ldjaar Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Zte axon 7 ye imei tamiri yapılabiliyor mu arkadaşlar? Mümkün mü?

4. arşivci

arşivci Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Mi4c telefonum var. Telefon yasal süreyi geçtiği için hat kullanıma kapandı. Buradaki yöntem (ki en güzel anlatım sizde) ile telefonun ilk imeisi bana ait eski bir Nokia imei si ile değişti. Diğer imei de orijinal imei olarak kaldı. Vodafone hat gördü ancak banlandi hiç kullanamadım. Yeniden söz konusu partitionları silip hex editor da diğer imeiyi de aynı Nokia imeisi yaptım. Ancak hat açılmadı. Açmaya çalışıyor ancak kapanıyor ve pin açma ekranı geliyor. Başka bir Vodafone sim taktım o Vodafone 3g yazısını gördüm ancak arama yapmadı. Mi4c lerce Çin ve ingilizce rom olduğu için eu roman Türkçesi yüklü idi. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

5. machinehead

machinehead Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Merhaba, siz MIUI8'deyken Write IMEI ile dene yaparken sürücü imzalama devre dışı mıydı Windows'da?

6. hardrocker

hardrocker Femi.be

Ödül Puanı:
    12
    Hocalarım, bende mi 6 telefon var. Satın aldığım kişi uzak bağlantı ile tamir etti. Masa üstünde xqcn yedekleri var. 088a ya da 083a satırını arayınca çıkmıyor. Sanırım xqcn olduğundan? Ben bu yedek dosyalarını saklayayım mı? Bir işe yarar mı ileride? Yoksa yeniden qcn yedeği mi almam lazım? xqcn ile qcn farkı nedir?
    Bir de şu an miui 9 tabanlı epic rom kullanıyorum. QCN yedeği almaya çalıştım fakat adb portu açmak için *# li komut hata verdi açılamıyor diye, adb Shell komutu ise çalışmadı. Sanırım süper su silinmiş. Sadece qcn yedeği almak istiyorum. Tüm işlemleri baştan mı yapmam lazım? Yani miui 8 e dönmekten başlamak gibi.Teşekkürler.

7. arşivci

arşivci Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Arkadaşlar yardımcı olacak en azından küçük bir bilgi kırıntısı paylaşacak kimse yok mu?

8. entresan

entresan Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Merhaba benim telefon AGM A8 (Snapdragon 410 MSM8916) qcn yedeğini aldım değiştirdim fakat bütün adb komutlarını denememe rağmen hiç bir partion gözükmüyor.telefon root lu android 7 yuklu.Diğer işlemler olmadı geriye sadece bu yöntem kalmıştı.Yardım edebilecek var mı?

Yükleniyor...