Anlatım Stock ROM'U CWM/TWRP İle Yüklenebilir Hale Getirme

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467

Bugün sizlere Stock ROM (Official ROM)' u nasıl CWM veya TWRP Recovery ile yüklemeye uygun hale getirebileceğinizin anlatımını yapıcam, umarım işinize yarar.

- İlk olarak alttaki linklerden gerekli dosyaları indirin.

- Ardından Ext2Explore'yi açın.

- Sol üstte "File>Image" bölümünden Stock Rom içerisindeki "system.img" dosyasını gösterin, alttaki gibi bir ekran gelecek

- Yukardaki ekranın sağ tarafında çıkan disk simgesine sağ tıklayın ve "Save" deyin

- Ufak bir pencere açılacak dosyaların kaydedileceği klasörü seçin.

- Dosyaları çıkarmaya başlayacak bu işlem biraz uzun sürebilir sabırlı olun.

- İşlem bittiğinde dosyaları kaydettiğiniz klasörün adını "system" yapın.

- ROM Paketi.zip dosyasını 7-Zip ile açın (Sağ Tık > 7-Zip > Arşivi Aç)

- system klasörünüzü ROM Paketi.zip arşivinin içine taşıyın

- Arşive kopyalansın mı şeklinde soru soracaktır "Tamam" deyin

- Stock ROM'un içerisinde bulunan "boot.img" dosyasını da ROM Paketi.zip arşivinin içine taşıyın

- Arşive kopyalansın mı şeklinde soru soracaktır "Tamam" deyin

- Taşıma işlemleri uzun sürebilir sabırlı olun

- ROM Paketi.zip isimli dosyanızın adını dilediğiniz bir isim ile değiştirin örneğin; ZP998-29.03.2014_ROM gibi

- Dosyayı telefonunuza atın ve artık Stock ROM Recovery'den yüklenmeye hazır

ertanx

Piko.be
Yönetici
Moderatör
25 Nis 2014
88
1
17
Eline sağlık, ilk fırsatta deneyeceğim. Gerçi 980+ Wifi oto ,güncellemesini otomatik alıp güncelliyor ama customları beğenmediğimde geri dönmesi daha pratik olacak...

ertanx

Piko.be
Yönetici
Moderatör
25 Nis 2014
88
1
17
Os: Windows 8.1.1. Pro x64 İşletim sisteminden midir nedir system.img dosyasını Ext2Explore gösteremedim. Zipten çıkardım, zipli gösterdim, sürükleyip Ext2Explore içine attım tık yok. Seyit senin sistem Win 7 mi?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467
ertanx' Alıntı:
Os: Windows 8.1.1. Pro x64 İşletim sisteminden midir nedir system.img dosyasını Ext2Explore gösteremedim. Zipten çıkardım, zipli gösterdim, sürükleyip Ext2Explore içine attım tık yok. Seyit senin sistem Win 7 mi?
Evet Win7 kullanıyorum bekle 5 dk içinde sana alternatif bir program vericem onunla dene

Edit: Şunu bir dene bakalım ;

ertanx

Piko.be
Yönetici
Moderatör
25 Nis 2014
88
1
17
Hazırladım bakalım. Gm discovery cmw rom ziplerin içinde logo.bin de var.. Orj romdan alıp onuda mı atsak hazırladığımız cwm ye ?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467
ertanx' Alıntı:
Hazırladım bakalım. Gm discovery cmw rom ziplerin içinde logo.bin de var.. Orj romdan alıp onuda mı atsak hazırladığımız cwm ye ?
Açılış logosunun orjinale dönmesini istiyorsan atabilirsin

CEYHUN187

Kayıtlı Üye
9 May 2014
60
0
15
Bu anlatimin altina roma ekleme yapmak istersek apk lar nasil eklenecek ve çıkarılacak onuda belirtebilirmisin.

Birde zp998 romunu zp980+ da kullanmak icin boot.img dosyasini değiştirmek yeterlimi?

ZP980+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mhmmtcn

Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
35
0
10
Merhaba arkadaşlar.

Ben stock rom dosyası içerisindeki system.img dosyasını ikinci verdiğiniz [font='Source Sans Pro', Tahoma, 'Helvetica Neue', Arial, sans-serif]  ile [/font]dışarı çıkarıp dediğiniz önermleri yaptım.
fakat kafama takılan bir şey var bu stock rom dosyası içerisindeki diğer dosyalar işimize yaramıyormu onları nabıcaz.
Birde benim sitemim kitkat dışarı çıkartmaya yarayan programda ICS JB falan yazıyor.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
346
467
@mhmmtcn O dosyalar CWM ile yüklenmede işe yaramıyor çünkü CWWM o bölümlerin yazılı olduğu yerleri silmiyor ancak Flash Tools yükleme yaparken o kısımları siliyor dolayısıyla o dosyalara Flash Tool'un ihtiyacı var ancak CWM'nin ihtiyacı yok

Pikachu

Kayıtlı Üye
6 May 2018
1
0
1
Deniyorum hocam umarım olucak :)

[GÜNCEL]

Olmadı hocam :( Aldığım hata bu :(

Kod:
E:Error executing updater binary in zip "/external_sd/vivaltods5m_signed_050618_195028.zip"

saatheal00

Kayıtlı Üye
26 Tem 2018
3
0
1
Şuan USB Kablomun datası bozuk ve yanlış rootlamadan dolayı telefon brick durumda, dediklerinizi yaptım birazdan deneyeceğim umarım olur yoksa çok zor durumlara düşeceğim. Bu konu hakkında başka fikri yardımı dokunabilecek arkadaşlar lütfen bilgilerini esirgemesinler çok teşekür ederim.

saatheal00

Kayıtlı Üye
26 Tem 2018
3
0
1
Şuan USB Kablomun datası bozuk ve yanlış rootlamadan dolayı telefon brick durumda, dediklerinizi yaptım birazdan deneyeceğim umarım olur yoksa çok zor durumlara düşeceğim. Bu konu hakkında başka fikri yardımı dokunabilecek arkadaşlar lütfen bilgilerini esirgemesinler çok teşekür ederim.
Hata aldım bende :( "Updater process ended with ERROR: 1 Error installing zip file '/external_sd/Rompaketi.zip' "

Yardımlarınızı bekliyorum...