Anlatım Tüm Android Cihazları Recovery Aracılığıyla Rootlamak

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467

Tüm telefonları aşağıda anlatılan yöntemle kesinlikle root edebilirsiniz, size tek gereken şey bir custom recovery bunun CWM, TWRP veya herhangi başka bitanesi olup olmamasının önemi yok custom recovery olsun yeter.​

1 - Okuyun !
Öncelikle bu anlatımı okuyun adım adım ilerleyin atlama yapmayın.

2 - Uygun Recovery Kuralım 
Cihaza Root yetkisi verebilmek için Custom Recovery'i (CWM - TWRP) yüklemeniz gerekmektedir. Recovery yükleme ile ilgili gerekli anlatımları forumda telefonunuzun bölümünde bulabilirsiniz bulamazsanız konu altından yazın yardımcı oluruz.​

3 - Root Dosyasını İndirelim
Altta bulunan indirme bölümünden Root etmek için gerekli dosyayı indirin.​

4 - Dosyayı Telefona Atın
İndirdiğiniz dosyayı telefona kopyalayın.​

5 - Kuruluma Geçelim
Telefonu kapatın, telefon usb şarja veya pc'ye bağlıyken ses açma ve power (güç) tuşlarına birlikte basarak cihazı Recovery Mod'da başlatın (Telefondan telefona farklılık gösterebilir).​

Recovery menüde Install bölümüne gelin ve ardından indirdiğiniz dosyayı seçip yükleme işlemini yapın işlem bittiğinde cihazı yeniden başlatın.​

77gagi77

Piko.be
Moderatör
12 Eyl 2014
80
2
17
Mediatek Cihazları Recovery Aracılığıyla Rootlamak - Android 4.4 Destekliyor

:ibig: evet aradım Teşekkürler anlatım için :eek:k: Rootladım.

77gagi77

Piko.be
Moderatör
12 Eyl 2014
80
2
17

Hocam daha önceden 4.2.2 romda kullandığım root izni isteyen programdan şu hatayı alıyorum nasıl çözebilirim.SU Java-Code Running! com.chelpus.root.utils.custompatch Custom Patch not Found.ıt's problem with root. Dont have access to SD card from root. Please update SuperSu and update binary file su from SuperSu.

Yardımlarını bekliyorum.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467

77gagi77' Alıntı:
Hocam daha önceden 4.2.2 romda kullandığım root izni isteyen programdan şu hatayı alıyorum nasıl çözebilirim.SU Java-Code Running! com.chelpus.root.utils.custompatch Custom Patch not Found.ıt's problem with root. Dont have access to SD card from root. Please update SuperSu and update binary file su from SuperSu.

Yardımlarını bekliyorum.
O hatanın sebebi Lucky Patcher'ın henüz SuperSU'nun yeni sistemi için güncellenmiş olmaması ilerleyen zamanda geliştirici arkadaş sorunu çözecektir

77gagi77

Piko.be
Moderatör
12 Eyl 2014
80
2
17

Tamam teşekkürler hocam :eek:k:

77gagi77

Piko.be
Moderatör
12 Eyl 2014
80
2
17

Hocam titanium backup çalışmıyor doğru dürüst bu root pek iyi olmadı çok rootlu uygulamalarda hata veriyor screencast dde SCR de LP dede...Çözüm yolu yokmu bunun rootladık ama çoğu root programı çalıştıramayınca bi anlamı olmadı.Yardımını bekliyorum :(

ramo96

Kayıtlı Üye
23 Kas 2014
1
0
1

Çok teşekkür ederim. ZP998 imi rootladım sayenizde...:1:

tamer18

Kayıtlı Üye
14 Kas 2014
1
0
1

Ekli dosyayı görüntüle 169
Benim cihaz ''Jiayu g4s 4.4.2 official rom'' bu cihazda cwm yi flashtool ile atsamda cwm ye girmiyor bende şöyle bir yol izledim.
vroot-v17992 uygulaması ile pc ye bağlayıp cihazı root yaptım. mobileuncle tools ile cwm yükledim. daha sonra super su kurdum. Super su sıkıntı çıkarttığı içinde kinguser3.40_v57_4_.4Root_RU.zip root kurdum şimdilik bi sıkıntı yok. Rom atmak istemeyenler bu yöntemi kullanabilirler.

Ekli dosyalar

mhmmtcn

Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
35
0
10

recovery yapmadan rootlayamazmıyız?

Anil_G

Kayıtlı Üye
5 Haz 2014
188
5
37

ben bi türlü rootlayamadım. rootlayıp sonra cwm yükleyip sonrada kalıcı imei atmak istiyorum. hiç birini yapamadım adım adım yapmama rağmen :D

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467

Anil_G' Alıntı:
ben bi türlü rootlayamadım. rootlayıp sonra cwm yükleyip sonrada kalıcı imei atmak istiyorum. hiç birini yapamadım adım adım yapmama rağmen :D
Aslında mantık basit önce Flash Tools ile CWM veya TWRP yüklenecek ardından SUPERSU.ZIP isimli dosya recovery aracılığıyla flashlanacak hepsi bu kadar.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
348
467
RE: Mediatek Cihazları Recovery Aracılığıyla Rootlamak - Android 4.4 Destekliyor

Konu içeriği güncellendi ve ilgili bölüme taşındı.