Anakonu Tüm Meizu Telefonlara Global (I Sürümü) Yazılım Yükleme

selduman

Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
99
18
17
Not: Telefonunuzu tamamen sıfırlamak ileriye yönelik olarak oldukça iyi olacaktır ancak yapmanız şart değildir.

2. yöntemde bu uyarı var.

Şimdi 2. yöntemde system imajını i sürüme çevirerek sistem açıkken root yetkisi ile yazıyor. Haliyle format wipe vs yapmıyor değil mi?

5.1.6.0 dan 5.1.10.0 a yükselteceğim ama format da atmak istemiyorum. 2. yöntem format atmıyor değil mi?

selduman

Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
99
18
17
Maalesef yarım saatin sonunda hala # komut penceresine düşmediği için reset attım cihaz açılmadı.

5.1.6.0 yine bu 2. yöntemle G'leştirilmiş system atılmış cihaza yine bu yöntemle 5.1.10.0 yükleyemedim.

Haliyle hafıza kartına 5.1.10.0 A sürümü update.zip olarak atıp cihazı tekrar açtım. Cihaz şu anda A sürümde. meizu'nun iphone'dan farkı kalmamış neredeyse. çok kastırıyorlar. Oneplus, xiaomi, zte letv böyle değil. HTC böyle değil. Kasmadan botoloader vs olmadan özgürce işlemler yapmak mümkün. bootloadet kilit açsan da riskli bu meizu lanet telefonları.

laedri

Kayıtlı Üye
7 Tem 2016
6
0
3
5.1.10.0 A romu üzerine 5.1.10.0 G romunu denemenizi tavsiye ederim.
Ben bu şekilde hallettim

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selduman

Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
99
18
17
mesajınızı sonra gördüm. ben de öyle yapmayı eneyeyim demiştim. cihaza neyse ki hafıza kartı giriyor. hafıza kartı girişi olmasa cihazı çöp edecektim çünkü ne fastboot ne recovery'den A sürüm olan update.zip dosyasını cihazın hafızasına kopyalama yöntemi yoktu. evet bu yöntem işe yaradı.

Ne dediğimi açıklamak için açık yazayım. ilk mesajın sonunda bence eklenmeli.

2. yöntem ile çin cihazını terminal ile sistem converter'dan çıkan system.img'ı zorla system block'una yazdırma işlemini daha önce yapmış kişiler yeni sürümü yüklemek için cihazı önce o güncel versiyonun A sürümü olanına yükseltmeli, sonra G versiyondan dönüştürülen system.img dosyasını zorla emülatörden yazdırmalı.

JohnA

Kayıtlı Üye
3 Eki 2015
1
0
1
Bir soru da ben sorayım (belki gören çıkar)
2. yöntemle başarılı bir şekilde a sürümden g sürüme geçtim fakat cihaz haliyle root lu şekilde kaldı.
unroot nasıl yapabilirim. normal yollarda unroot için rom yüklesem yeterli olacaktı fakat bu haliyle üzerine rom (g sürümü muhtemelen zaten a yüklesem tekrar a ya döner) yüklemek doğru olur mu?
başka bir yöntemi var mıdır?
not: super su ile unroot denedim fakat başarılı olmadı.

ressamendy

Kayıtlı Üye
30 Nis 2016
1
0
1
Merhaba mx5 6.0.1.0a sürümü var. Otomatik güncellemeleriyle bu sürüme kadar geldi. Türkcelestirme için kaynak ararken alttaki siteye denk geldim. Buradaki yöntemle global sürüme gecme sansim olurmu?

altuntash

Kayıtlı Üye
2 Ara 2017
2
0
1
Paylaşımınız için teşekkürler. 1. Yöntemle M2 Note telefonuma yazılım güncellemesi yaptım. Bununla mı ilgili yoksa sonradan benden mi kaynaklandı bilemiyorum ama google uygulamaları (youtube, gmail, vb) açılmıyor. Açılırken "Google Servis Hizmetlerini edinin" hatası veriyor. Google servis hizmetlerini ve google play'i silip yükleyemedim de tam olarak. Bu durumda ne yapmalıyım sizce? Tekrar yazılım güncellemesi yapabilirmiyim? Bunun için Android Terminal Emulator'ü dahi geri yükleyemiyorum şu anda.

altuntash

Kayıtlı Üye
2 Ara 2017
2
0
1
Paylaşımınız için teşekkürler. 1. Yöntemle M2 Note telefonuma yazılım güncellemesi yaptım. Bununla mı ilgili yoksa sonradan benden mi kaynaklandı bilemiyorum ama google uygulamaları (youtube, gmail, vb) açılmıyor. Açılırken "Google Servis Hizmetlerini edinin" hatası veriyor. Google servis hizmetlerini ve google play'i silip yükleyemedim de tam olarak. Bu durumda ne yapmalıyım sizce? Tekrar yazılım güncellemesi yapabilirmiyim? Bunun için Android Terminal Emulator'ü dahi geri yükleyemiyorum şu anda.
Not: Bilgisayara indirdigim google servis hizmetleri apk dosyasini telefonumda kurunca problem halloldu.

AEY

Kayıtlı Üye
2 Eyl 2016
3
0
1
Telefonum flyme 5.2.2.6A sürümüne sahip. Root yapıp SuperSU BusyBox, Flashfire kurdum. Flashfire ile son global sürümü yükledim. Ancak cihaz meizu logosunda kaldı. 3 kere denedim. ADB sürücülerini de bilgisayara kurdum. Bilgisayar cihazı görüyor. Ancak ADB komutlarını yazınca cihaz bekleniyordu kalıyorum. OEM unlock diye bir menü de göremedim cihazda. Root yapınca otomatik açıldığına dair okuduklarım da oldu. Fakat emin değilim. Fastboot OEM unlock komutuna cevap alamadım. Cihaz bekleniyor diyor. Ne yapmalıyım?

AEY

Kayıtlı Üye
2 Eyl 2016
3
0
1
Burada anlatılanları yaptım ama sonuç yok. Cihaz rootlu,5.2.2.6A sürüm yüklü.SuperSu , BusyBox,Flashfire kurulu. Flashfire ile Rom flaşlıyorum. Meizu logosunda kalıyor. Yardım lütfen.