Anlatım TÜM MTK Cihazlara CWM Recovery Yükleme (Universal CWM Recovery)

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
TÜM MTK CİHAZLARA CWM RECOVERY YÜKLEME

Bazı cihazların CWM Recovery dosyalarını piyasada bulamıyoruz haliyle bu da sıkıntı oluşturuyor, fabrika recovery ile ne yedek alabiliyor ne de sağlıklı bir format atabiliyoruz bu sebeple bu anlatımda sizlere recovery dosyasını bulamadığınız MTK cihazlara nasıl CWM yükleyeğinizi göstereceğim.​

- Öncelikle MTK Droid Tools'a ihtiyacımız var aşağıdaki linkten indirebilirsiniz (Antivirüsler uyarı verebilir aldırmayın veya geliştiricinin tabiriyle kullanmayın)​

- Cihazınızın root edilmiş olması gerekli​

- Driverları yüklemeniz gerekiyor onu da aşağıdaki konudaki yöntemle halledebilirsiniz

- Telefonda USB Hata Ayıklamasını açın​

- Droid Toolsu çalıştırın ve telefonu bilgisayara bağlayın​

- Program telefonu algılayacaktır eğer Root izinleriniz olmasına rağmen sol altta Root kısmı sarı renkli ise Root butonuna basın ve programın sağlıklı bir şekilde root etmesine izin verin, telefon ekranında izinle ilgili uyarılar çıkarsa onalayın​

- Root işlemi bitip de programın Root bölümü yeşil renk olduğu zaman program ekranındaki "root, backup, recovery" kısmına geçiyoruz ve Recovery and Boot butonuna tıklıyoruz.​

- Karşımıza çıkan tüm iletileri onaylıyoruz​

- Sağ taraftaki kayıtları gösteren kısımdan işlemleri takip edebilirsiniz eğer Error yazmazsa bir sorun olmadan işlemi tamamlayacaktır.​

- İşlemler bitince telefon kendini yeniden başlatacak ve Recovery menüde açılacaktır​

Dipnotlar: Lütfen en sağlıklı yöntemin kendi cwm recovery dosyanızı bulmak olduğunu unutmayın eğer tüm çabalarınıza rağmen bulamazsanız bu yöntemi deneyin. Recovery dosyasınız olan cwm_recovery.img dosyası Droid Tools'un backup klasöründe oluşacaktır istediğinizde kullanmak için oradan alabilirsiniz.

Son düzenleme:

mhmmtcn

Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
35
0
10
seyit böyle bi pencere çıkıyor buradan stock romun içindeki recovery mi seçicez anlamadım ama

[hr]Bu mesajlar sistem tarafından birleştirilmiştir.
bide bu droid toolsun backup klasörü yok bende

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
mhmmtcn' Alıntı:
seyit böyle bi pencere çıkıyor buradan stock romun içindeki recovery mi seçicez anlamadım ama

[hr]
Bu mesajlar sistem tarafından birleştirilmiştir.
To use boot from phone yazanı işaretle öyle dene

mhmmtcn

Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
35
0
10
tamam teşekkürler bende gittim stock romun içindeki boot img ve recovery img dosyalarını seçtim :)
[font='Source Sans Pro', Tahoma, 'Helvetica Neue', Arial, sans-serif]To use boot from phone seçeceğimizi anlatıma eklersen diğer arkadaşlarda benim gibi uğraşmasın sonra[/font]
Ya seyit ben backup butonuna bastım 20 dk dır bir şeyleri yedekliyor ne zaman biter bu bide iptal etsek sorun olurmu

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
mhmmtcn' Alıntı:
tamam teşekkürler bende gittim stock romun içindeki boot img ve recovery img dosyalarını seçtim :)
[font='Source Sans Pro', Tahoma, 'Helvetica Neue', Arial, sans-serif]To use boot from phone seçeceğimizi anlatıma eklersen diğer arkadaşlarda benim gibi uğraşmasın sonra[/font]
[hr]
Ya seyit ben backup butonuna bastım 20 dk dır bir şeyleri yedekliyor ne zaman biter bu bide iptal etsek sorun olurmu
Bi sıkıntı olmaz ama iptal etme elinde telefonun yedeği olmuş olur bekle bitsin öyle yaparsın

mhmmtcn

Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
35
0
10
Seyit' Alıntı:
mhmmtcn' Alıntı:
[hr]
Bi sıkıntı olmaz ama iptal etme elinde telefonun yedeği olmuş olur bekle bitsin öyle yaparsın
Bu arada çok kafanı şişirdim ama kusura bakma bu işlerde yeniyim meraklıyım ve öğrenmek istiyorum.
Malum bu piranha IQ+ telefonu için nerdeyse bu konularda hiç destek yok.
droid tools recevery diye klosöre bir img dosyası attı bunu spflash tools ile telefona yüklesek cwm yüklenmiş olurmu?

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
@mhmmtcn evet o dosyayı sakla istersen rom içindeki recovery.img dosyasıyla değiştirirsen cwm yüklenmiş olur

zynek

Kayıtlı Üye
22 Nis 2014
132
0
25
@seyit sarı rengi görüp root'a bastım şöyle bi hata aldım.  ERROR : SU inaccessible acaba nedendir.
cwm yüklemeyi becerebilirsem kar tanesini yüklücem :) teşekkürler.

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
zynek' Alıntı:
@seyit sarı rengi görüp root'a bastım şöyle bi hata aldım.  ERROR : SU inaccessible acaba nedendir.
cwm yüklemeyi becerebilirsem kar tanesini yüklücem :) teşekkürler.
Root var ama tam erişim yok o yüzden hata veriyor, CWM yi SP Flash Tools ile yükle

Ensar2015

Kayıtlı Üye
10 Haz 2016
1
0
1
Bana yardımcı olsanız.Mtk droid toolsu açıyorum.Sol Alttaki renk ilk başta sarı oldu.Sonra root seçeneğine bastım.Yeşil oldu.Ama yeşil olunca program kapandı.Lütfen yardım edin?

quqxss

Kayıtlı Üye
10 Haz 2016
3
0
1

hocam bendede bu pencere ıktı hepsine tek tek baktım ben hepsinde eşleşen öğe yok diyor buraya kadar hiç bir sıkıntı yok adımları tek tek uyguladım burada kaldım yardımcı olur musunuz

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,555
350
467
hocam bendede bu pencere ıktı hepsine tek tek baktım ben hepsinde eşleşen öğe yok diyor buraya kadar hiç bir sıkıntı yok adımları tek tek uyguladım burada kaldım yardımcı olur musunuz
Telefonun romundan aldığınız boot.img dosyasını göstermeniz lazım bu esnada

ensarr21

Kayıtlı Üye
11 Kas 2016
2
0
1
Mtk droid toolsta root butonuna bastım.Bir süre bekledim.Sonra sol alttaki renk yeşil oldu.Ekrana bir hata geldi.Hatada şu:lost of communication with device.Program will be closed.Verdiği hatayı kapatıncada mtk droid tools programı kapanıyor.Bilgisayara mtk driverleri yüklü.Cihazımın markası Piranha IQ Pro S MT6735 işlemcili.Lütfen yardım edin?