Anakonu Ulefone Be Touch 2 ROM - Root - Recovery - IMEI Tamiri

Seyit26 Ağu 2015

1. asis

asis Ati.be

Ödül Puanı:
    7
    teşekkürler.. kullanayım birkaç gün sorun tekrarlarsa yardım isterim..

2. asis

asis Ati.be

Ödül Puanı:
    7
    malesef sorun devam ediyor.. %80 şarj var.. hafıza kartı takıyorum % 40 a düşüyor.. kapatıp açıyorum yine aynı.. hafıza kartını çıkartıyorum yine değişen bir şey yok :( sorun ne olabilir..

3. Seyit

Seyit Akıllı Be! Yetkili Yönetici

Ödül Puanı:
    467
    Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır? - Adım Adım Anlatım

4. asis

asis Ati.be

Ödül Puanı:
    7
  5. Seyit

Ödül Puanı:
    467
    Batarya kalibresini bir deneyin sorun çözülmezse farklı hafıza kartıyla deneme yapın bu da çözüm olmazsa komple temiz bir format atın eğer yine çözülmezse donanımsal bir sıkıntı olabilir.

6. rfve

rfve Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
  7. cihan62

cihan62 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    Selam arkadaslar ben bu sekilde rom atmak istedim ama acilista sürekli ulefone yazisinda kaliyor telefon acmiyor.
    Custom firmaware ve stock firmware kurtum ayni sekilde hata devam ediyor acilis ekraninda kaliyor.
    ulefone be touch 2 ve windows 10 kullaniyorum.

Nasil bu problemi cözebilirim?
    Sürekli acilista kaliyor.

8. Seyit

Ödül Puanı:
    467
    İlk açılışın 5 dk kadar sürdüğünü biliyorsunuz değil mi? Yani bir süre beklediğiniz halde açılmıyor mu?

9. cihan62

cihan62 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    15-20dk bekledim birkac kerede biraktim 1saat arasi beklemede kaldi ama sonuc ayni acilmiyor.
    Sürekli olarak ulefone yazisinda kaliyor.

Bir önerisi olan varmi?

10. Seyit

Ödül Puanı:
    467
    Cihazda seri farkı vs olabilir yazılımın doğru olduğundan emin misiniz ayrıca farklı Flash Tools sürümlerini denediniz mi?

Eğer hepsini yapmissaniz Flash Toolsda soldaki Download Only yazan yeri Firmware Upgrade olarak değiştirip tekrar deneyin.

11. cihan62

cihan62 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    Kullandigim romlar;

+ UleFone Be Touch 2 09 MT6752 5.1
    + Ulefone Be Touch 2 150811 v1
    + Ulefone Be Touch 2 ROM Android 5.1

Flastool ;

+ SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1504.00
    + SP Flash Tool v5.1516
    + SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1548.00.000

Hepsinde sonuc ayni.

12. cihan62

cihan62 Zepi.be

Ödül Puanı:
    5
    Arkadaslar sorunu cözdümm,

Acilis ekraninda Ulefone yazisi kalan arkadaslar icin adim adim yaptiklarimi anlatiyorum.

Öncelikle dosyalari indirelim;

1. SP Flash Tool v5.1516
    2. Be Touch 2 150702 s7yler / CUSTOM ROM
    3. Driver Pack

Bütün Dosyalar icin Link - ALL PACKAGE DOWNLOAD LINK
    Link - MediaFire

Kurulum;

1. "Driver Pack" dosyasini WinRAR ile acip cikartiyoruz ardindan "Driver Auto Installer" klasörünü acip, install diyoruz ve kurulumunu yapiyoruz.
    2. "Be Touch 2 150702 s7yler CUSTOM ROM" dosyasini WinRAR ile acip cikartiyoruz.
    3. SP Flash Tool v5.1516 dosyasini WinRAR ile acip cikartiyoruz ardindan ardindan "flash_tool.exe" ye tikliyoruz ve calistiriyoruz ve sirasiyla assagidaki sekilde islemleri gerceklestiriyoruz;
    +++ ilk olarak yukardaki menülerden "FORMAT" menüsüne tikliyoruz acilan sayfada "Validation" , "Auto Format Flash" ve "Format Whole Flash except Bootloader" seceneklerini isaretliyoruz ardindan "Start" dügmesine bastiktan sonra telefonumuzun bataryasini cikartip "USB" kablosu ile bilgisayara bagliyoruz.

Telefonu otomatik olarak formatlama islemi basliyor bittiginde ekranda okey yazisi cikiyor, ekrani kapatin ve "USB" kablonuzu telefondan cikartin.

+++ ikinci asamada yukardaki menülerden "DOWNLOAD" menüsüne tikliyoruz ve ilk olarak "Scatter-Loading" yazan yere tiklayip daha önce WinRAR ile cikarttigimiz "Be Touch 2 150702 s7yler / CUSTOM ROM" dosyasinda "One Key Flashing(Be Touch 2_150702)" klasörünü acip ardindan "Software" klasörüne girin, orada bulunan "MT6752_Android_scatter" dosyasini secin ve ac deyin.

+++ Son asamada "Scatter Loading File" yazisinin altinda bulunan secenelerde "Download only" secimini yapin ve yukarda bulunan "DOWNLOAD" dügmesine tiklayip ardindan telefonumuzun bataryasini cikartip "USB" kablosu ile bilgisayara tekrar bagliyoruz.

Telefonu otomatik olarak formatlama islemi basliyor bittiginde ekranda okey yazisi cikiyor, ekrani kapatin ve "USB" kablonuzu telefondan cikartin.

Artik islem bitmistir, telefonunuzu acin birkac dakika icinde telefonunuz acilacaktir.

Umarim isinize yarar, herkese kolay gelsin.
    Cihan62

1 Kişi Bunu Beğendi
  13. thesado

thesado Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Merhaba arkadaşlar, root etmek için gerekli dosyaların linki kırılmış sanırım elin de olan varsa tekrar upload yapabilirmi rica etsem. Herkese iyi günler.

14. Seyit

Ödül Puanı:
    467
    SuperSU Download

15. rfve

rfve Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
    Selam arkadaşlar ,

Ulefone be touch 2 nin pili şişti ve bugün telefonu kenara kaldırmak durumunda kaldım.
    ebat olarak uyan türkiyeden iadare edebileceğim bir pil bilen varmı veya satınalabileceğim bir satıcı ?

Yükleniyor...