Yardım x620 Hiç Açılmıyor

hseyinbeyaz22 Tem 2016

1. hseyinbeyaz

hseyinbeyaz Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    1. ACİL!!!Telefonu rootlamayı denedim fakat olmadı telefonu kapattım tekrar açmak istediğim de telefon hiç bir şekilde açılmıyor Ne Recovery modunda ne de fastboot modun açılmıyor Pc ye bağladığım da şarj ışığı yanıyor başka bir hareket olmuyor ne yapabilirim...

2. mustafaasglm

mustafaasglm Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Benzer sorun dün bende de oldu fastboot modda twrp 5.8 i yüklerken telefon kapandı şimdi hem recovery e hemde fastboot moda alamıyorum . sadece şarj ışığı yanıyor . Windows 7 de mediatek preloader usb vcom (android) olarak görüyor telefonu bütün driverlar yüklediim. ama usb bağlantısı sabit kalmıyor 5 10 saniye de bi kopma oluyor sanki. sp flash tool un üç dört tane versiyonunu denedim flashlamak için ama hata alıyorum ,yardımcı olabilecek varsa memnun olurum :)

Adsız.jpg

3. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Bu başıma bir kere gelmişti, şu anda da bu sorunu yaşıyorum, bekleme aşamasındayım. yapılması gereken şu :
    Batarya tamamen bitmeli, bunun için şarj etmeden 4-5 gün bekleyin. batarya telefona sabit olunca, boşalması zaman alıyor. Sonra PC ye bağlayın, şarj ışığı yanıp sönecektir, pil yetersiz anlamında. Bu ilk hareketimizdir ;)
    SP Flash Tool, sabit bataryalı telefonlarda böyle işe yarıyor. Pili algılamamalı, Mantık bu. Sonra biraz şarjda, ekranda pil resmi çıkacak ve şarj ışığı sabit yanacaktır. Bu sırada telefonu açmayın, zaten android yazılımı zarar gördüğünden açılmayacaktır. biraz daha bekleyerek fastboot menüsüne girebilirsiniz. Buradan da telefonu kurtarabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken, şarjın tamamen bitmesini beklemek. Ben böyle kurtardım, yine kurtaracam, umarım işinize yarar. teşekkürker.

4. Format

Format Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Selam...
    Aynı sorun bende de oldu.Benzer şekilde rom yükledikden sonra restart yaparken kapandı ve açılmadı.Pc ye bağlayınca ışık yanıyor ve usb baplantısı sürekli bağlanıp kopuyor.Çözüme ulaşan varsa paylaşırsa sevnirim.
    Şimdiden teşekkürler....

5. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Lanet pil, telefona yapışık olunca hiç bir program işe yaramıyor. İçini açıp pili sökecektim artık telefondan o kadar sinirlendim. yapcak bişey yoktu, delirdim. yeni telefon arayışına girdim. bir yandan da kıyamıyordum, güzel telefon, çin malı olmasına rağmen, arkadaşlar çok beğendi telefonu. nazar değdi gibi :( neyse, iyi ki de atmışım kenara telefonu, şarjı da haliyle bitmişi. PC ye bağlayınca pil resmi çıktı. neyse ki fastboot'a ulaştım, kurtarmıştım telefonu. şimdi yine rom yüklerken bağlantı kesildi, olay nüksetti :( ...

6. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Arkadaşlar, rom u twrp den yüklemeyin, yine söylüyorum, twrp, rom yükleme programı değildir. twrp, uygulama yükler, rom değil, superuser yükleyin, dil paketi yükleyin ama rom yüklemede kararsız kalıyor. başınıza bu yüzden bunlar geliyor. ROM, kendi orjinal STOCK tan yüklenecek. ROM'u telefonun içine zip olarak atın, ismini "update.zip" diye değiştirin. Orjinal recovery 'i açın ( ister clear deyin ) update .zip'i kurun sorun olmayacaktır. umarım dikkate alırsınız, LETV ile kalın :)

7. mustafaasglm

mustafaasglm Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    eyvallah deneyeceğim :)

8. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Beyler, telefonlarınızı ne yaptınız ? çözüme ulaşan var mı ? yoksa çöp mü oldular? :( yerine hangi telefonları aldınız ? dökülün bakalım :)

9. ahmetalkan

ahmetalkan Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
    Merhaba
    Bu sorunun cevabı tam olarak burada
    Tamamen çökmüş ne fastboot moda nede recovery moda girmeyen Power düğmesine basınca açılmayan bilgisayara yada şarja takınca yalnızca kırmızı ışık yanıp hiç bir tepki vermeyen telefonlar için tek çözüm yolu anlatılmış.SP Flash tools ile rom yüklemek gerekiyor.Aşağıdaki linkte ayrıntılı anlatımlar ve videolar mevcut.

Flashtool ROM for unbricking (red light brick)

10. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Walla kardeş moralim bozuktu, sevindridin beni... şimdi baktım da linkler MEGA'da, hemen üye oldum, iniyor şu an, inşallah kurtarabilirim, 2 aydır mal gibi yatıyor telefon. özledim hasret çekiyorum, elimde tütüyor kerata :) neyse hemen işe koyulayım, gelişmeleri yazarım. teşekkürler ...

11. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Kardeşim, vidyonun her dediğini yaptım, obama'nın elini sık deseydi, onu da ABD'ye gidip yapardım, o derece yani :) ... Lakin sonuç hüsran. Driverlerden sadece 1 tanesini kurdu, MTK com 18 var ... SPFT ise şu hatayı veriyor. 3 kere tekrarladım ama sonuç negatif :( ... başka bi sorun var ellaham... yardımlarınızı bekliyorum.... sorunlar aşağıdadır :(( ....

sorun.jpg sorun2.jpg

12. tuncaytas

tuncaytas Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    ekran ve parça niyetine satan arkadaşlarım ollursa irtibata geçsin lütfen..

bende 2 tane ölü x 620 war ,cam sokulmuyor ,sokmeyi denedim ,yapıştırcılar lcd nin altına yapışıp ekranın alt naylonlarını sökdü..pılde yapışık ,ayrıca pılle ılgısı yok..
    destekleyen box yazılımı yok helio x20 yi ,yok sp flash tool mtk 6797 de bi işe yaramıyor dead brickde ...
    doğubankda 3 ayda en meşhur ustalara götürdüm telleri fayda yok..iade dediler..

tuncay taş 0544 7199743

13. tuncaytas

tuncaytas Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    letv x 620 nin emmc si pyasada yok motherboard yok emmc si olsada silikonlu yapışkanlı değişim olmuyor..
    şerefsizler sanki bozulursa çöpe atılıp yenısını alsınlar diye imal etmişler..

14. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    arkadaşlar, benim fastboot sorunlu... böyle bişe başına gelen var mı acaba? Öncelikle telefon hard brick oldu... ne yaptıysam ne ettiysem SP Flash Tool'da recovery ve boot yükleyemedim, hep hatalar verdi. Recovery ve boot suz bütün dosyaları yükledim. Sadece fastboot açılabiliyor. cmd 'de ise, "fastboot device" dediğimde, "0123456789ABCDEF fatboot" gibi saçma sapan şeyler söylüyor. haliyle "oem unlock" ve her türlü "flash" işlemiyor, "FAILED : remote unlock operation is not allowed" yazıp duruyor. Biçare arkadaşlar... resimleri inceleyebilirsiniz. acil cevap bekliyorum. sorun.jpg

15. ahmetalkan

ahmetalkan Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
    Merhaba
    Benimde telefonum aynı şekilde idi.Fakat sağolsun Bayram bey sorunu çözdü ve telefonu şu an kullanabiliyorum.Linki aşağıda paylaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...eller-yazilim-ve-imei-destegi-306972476/detay

16. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Ahmet bey, o kişi Ankara'da imiş, ben istanbul'dayım. telefonu ona mı yolladınız yoksa telefonda tarif edip de mi halloldu?

17. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Ve tabii ki malum soru, kaça yaptırdınız ?

18. ahmetalkan

ahmetalkan Zepi.be

Ödül Puanı:
    3
    Telefonu kargo ile gönderdim.Kargo masrafları dahil bana 100 TL ye maloldu.

19. mavzer06

mavzer06 Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    s.a dostlar ben ankaradan bayram bu konuda adım gecmıs ve bır arkadas burdan bana ulasarak verdıgı bılgı ıle haberdar oldum bu konudan..full brıck olmus hakan arkadasımızında cıhazı elıme ulastı butun sorunları hal edıldı yenı tr yazılımı yuklendı ımeı sorunu cozuldu yarın kendısıne gerı yolacak.ilgınız ıcın tesekkur ederım..

20. testosteron

testosteron Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Bundan iyi reklam olamazdi :)

Bahsi geçen hakan benim... Bayram bey sağolsun beni büyük bir dertten kurtardi. Arkadaşlar, brickli telefonlarinizi bayram ustaya yollayin, 10 yillik tecrübesiyle her sorunu çözüyor. Seyit kardeşe de selamlar, sayesinde çoook şey öğrendim ama tavsiye etmem hiç bulaşmayin böyle işlere, kurcalamayin fazla telefonlari, cidden can sıkıyor ...

Yükleniyor...