Anlatım Xiaomi Bootloader Unlock(MI5 - Redmi Note 3) Resimli Anlatım

Bootloader Kilidini Açabildiniz mi?

• Evet

Kullanılan: 18 23.1%
  • Hayır

Kullanılan: 60 76.9%

• Kullanılan toplam oy
    78

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Xiaomi telefonlar için Bootloader kilidi açmayı aşağıda anlatıyorum daha doğrusu İngilizce ve Çince anlatımları çeviriyorum diyelim.

Not: Bu anlatımın hem Stabil hem de Developer ROM üzerinde çalıştığı belirtilmiş.

Öncelikle bir Xiaomi hesabınız olmak zorunda eğer varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz. Hesabınız yoksa aşağıdaki resimde gösterildiği gibi hesap oluşturabilirsiniz, hızlı olması açısından telefon numaranız ile oluşturmanızı tavsiye ederim.

İşlemi yaptıktan sonra aşağıdaki linklerden MI Flash Unlock Tool aracını indirin.

(Bilgilendirme: İngilizce olan resmi Çince unlock aracının google translate ile çevrilmiş halidir.)

Şimdi anlatıma devam edeceğiz ancak devam etmeden önce belirtmem gereken 2 farklı ihrimal var;

1. İhtimal: Unlock işlemine başlarsınız, işleminiz doğrudan kabul edilir ve bootloader kilidi açılır ya da;

2. İhtimal: Unlock işlemine başlarsınız ve işlemin sonunda devam edebilmeniz için Xiaomi'nin izin vermesi gerektiğini ve bunun da SMS yoluyla size bildirileceğini söyleyen bir mesajla karşılaşırsınız.

Şimdi anlatıma devam edelim;

- Öncelikle konuda anlatıldığı biçimde ADB driverlarını sisteminize kurun.
- Telefonunuzda Xiaomi hesabınıza yukarıda belirttiğim gibi giriş yapıldığından emin olun
- İndirdiğiniz MI Flash Unlock aracını çalıştırın, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız

- Telefonunuzda giriş yaptığınız Xiaomi hesabınızın bilgileri ile giriş yapın

- Bu aşamada hesabınız Unlock için uygun olup olmadığı denetleniyor

- Hesabınızın Unlock desteği sorgulanırken aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelirse birkaç kez deneyin, sunucu yoğunluğu olabiliyor hatta mümkünse farklı saatlerde deneyin.

Anlatımın bu noktasında yukarıda bahsettiğimiz iki farklı ihtimal devreye giriyor yani bu aşamada karşınıza 2 farklı ekran gelebilir, aşağıda ihtimallere göre anlatıma devam ediyorum

1. İhtimal: Eğer aşağıdaki ekranı görüyorsanız Unlock işlemini başatabilirsiniz demektir yani herhangi bir izin veya SMS beklemeyeceksiniz.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından adresine Xiaomi hesap bilgileriniz ile giriş yapın ve Find Device butonuna tıklayın, izin vs isterse verin. İşlemin ardından sistem telefonunuza bağlanacak ve telefonunuzun konumu bulacaktır. Bu işlem telefonunuzun hesap ayarlarının ve izinlerinin düzgün bir biçimde yapılandırıldığını teyit amaçlıdır eğer sistem cihazınızı bulursa herhangi bir sorun yok demektir.

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve ses kısma tuşuna basarak açın, ekranda fastboot yazacak ardından telefonu bilgisayara bağlayın ve bir süre sonra program aşağıdaki görünecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Vee mutlu son :) Eğer yukarıdaki ekranı görüyorsanız işlem tamamlanmıştır.

2. İhtimal: Hesabınızın Unlock desteği sorgulandıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmişse, Xiaomi size Unlock işlemi için izin vermemiş demektir ve izin alabilmek için birkaç işlem yapmanız gerekmekte aşağıdaki resimde henüz Unlock izinlerinizin olmadığı yazıyor.

- Programdaki GO butonuna tıklayın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek

- Gelen ekrandaki New Unlock butonuna tıklayın

- Xiaomi hesabınıza giriş yapın

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, sağ taraftaki yazıları dikkatlice okuyun zira telefonunuz unlock olduğunda aldığınız riskleri belirtmişler. En önemlisi de garantiniz geçersiz olacak deniyor.
Eğer kabul ediyorsanız satırları doldurmaya başlayalım;

İlk satıra İsminizi yazın
İkinci satırdaki seçme bölümünden Turkey (+90) seçin ve altındaki bölüme Xiaomi hesabınızı alırken kullandığınız telefon numarasını başında sıfır olmadan yazın
Son olarak büyük bölümde sizden neden unlock yapmak istediğinizi yazmanızı istemiş, size tavsiyem alttaki Çince metini girin; çünkü şuana kadar hiç reddedilmemiş

Redmi Note 3 için ;

请解开我的红米手机注3引导程序。

Metnin anlamı şu: Lütfen Redmi Note 3 cihazımın bootloader kildini açın.

MI5 için ;

請解開我的手機MI5引導程序。

Metnin anlamı şu: Lütfen MI5 cihazımın bootloader kildini açın.

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunu girdikten sonra isteğinizin alındığını gösteren aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

Bu işlemin ardından takip eden 2 hafta içerisinde Xiaomi'den Bootloader Unlock izninin verildiğine dair bir SMS alacaksınız.

Eğer beklemenize rağmen SMS gelmezse adresinden Xiaomi'ye durumu bildirebilirsiniz.

İznin verildiğine dair SMS geldikten sonra İhtimal 1 bölümündeki anlatımı uygulayarak telefonunuzun Bootloader kilidini açabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

levo1978

Kayıtlı Üye
7 Kas 2015
37
1
12
Mümkünse developer romda deneyin eğer zaten developer rom ise veya developer romda da olmazsa farklı bir Xiaomi hesabı kullanarak tekrar deneyin derim.

Ortalama 1 hafta gibi bir süresi var yanılmıyorsam
Farklı hesabı nasıl yapacam kardeş
Aslında o aklıma geldi hesabı silemiyorum yeni hesap aciyim istedim ama bu numara başka hesapta kullanilmistir diyor başka hesap acamiyorum

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Farklı hesabı nasıl yapacam kardeş
Aslında o aklıma geldi hesabı silemiyorum yeni hesap aciyim istedim ama bu numara başka hesapta kullanilmistir diyor başka hesap acamiyorum

E-Posta ile hesap açın, o telefon numarasıyla yeni hesap açamazsınız

28 Haz 2015
4
0
1
Arkadaşlar bugün xiaomi yolladı bana mesaj açabilirsin kilidi diye giriyorum miunlock programına telefonu da bootloader modda bağlıyorum ama telefonu görmüyor driver lardan dolayı herhalde ama adb kurulumunu da yaptim ne yapmam gerekiyor acaba
Driver görmediği içinde unlock butonu aktif olmuyor
Driver ları nasıl yükleyeceğim acaba
MHP aygıtı başarısız diyor nasıl yükleyeceğim mtp aygıtı??

Son düzenleme:

levo1978

Kayıtlı Üye
7 Kas 2015
37
1
12
Arkadaşlar bugün xiaomi yolladı bana mesaj açabilirsin kilidi diye giriyorum miunlock programına telefonu da bootloader modda bağlıyorum ama telefonu görmüyor driver lardan dolayı herhalde ama adb kurulumunu da yaptim ne yapmam gerekiyor acaba
Gelen mesajı gönderebilir misin yada resmi buraya ekelyebilirmisin

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Telefonu fastboot modunda bağladığınızdan emin misiniz zira fastboot modunda bağlamışsanız MTP aygıtı olarak görmemesi gerekiyor, olmazsa farklı bir bilgisayarda deneyin

SunTzu

Mili.be
Bağışcı Üye
19 Haz 2015
205
30
262
Forumu tam okumadan ezbere paylaşım yapmışım yukardaki son mesajlarımı silermisin Seyit bilgi kirliliği olmasın hepsi varmışda görememişiz..

bariton

Kayıtlı Üye
19 Ara 2015
10
3
7
Arkadaşlar Merhaba;
Redmi Note 3 Telefonumun imeisini ilk aldığımda değiştirmiştim. Sonra Bootloader kilidini açmak için başvuru yapmıştım. 15-20 gün sonra bootlader kilidini açabileceğime dair sms geldi. MiFlash Unlock tool programını açıyorum. Kullanıcı adım ile giriyorum. Unlock butonu aktif oluyor telefonu Fastboot modunda bağlıyorum. Unlock butonu aktif oluyor. Butona tıklayınca işel başlıyor. Durum çubuğu %50 ye gelince hata mesajı alıyorum.
Sorum şu, acaba başka telefonun imeisini yazınca Bootloader kilidi açılamıyor mu?
Açılamıyorsa orijinal imei numarasını da herhangi bir yere yazmamamıştım. şimdi ne yapmam gerekiyor.
Eğer başka bir yolu yoksa bootlader kilidini açıp imei değiştirmiş olan arkadaşlardan bana orijinal imeilerini özelden yazabilecek var mı? Telefona kısa süreli orijinal imei yazıp Bootlader kilidini açınca tekrar kendi imei mi yazıcam. Başka bir amacım yok güvenebilirsiniz.
Hepinize iyi günler dilerim

Ekran alıntısında ki hata mesajlarını google çeviri ile çevirdim.
mi flash unlock tool forum.png

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
@bariton hata ekranına baktığımda doğrulamada hata verdiği görünüyor muhtemelen senin de dediğin gibi IMEI sebepli bir problem yaşıyorsun. Telefonun orjinal imei numarasını bulamıyor musun yani kutusu felan yok mu?

bariton

Kayıtlı Üye
19 Ara 2015
10
3
7
@bariton hata ekranına baktığımda doğrulamada hata verdiği görünüyor muhtemelen senin de dediğin gibi IMEI sebepli bir problem yaşıyorsun. Telefonun orjinal imei numarasını bulamıyor musun yani kutusu felan yok mu?
Hayır kutusuz aldım telefonu. Aldığım satıcı da Çin'den kutusuz getirtmiş.
Satıcıyı aradım o da yazmamış bi yere imei yi.