Anlatım Xiaomi yeni modellerde değişik metodlar :/

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
abi, özellikle redmi 5 plus global model çok tehlikeli. bu cihaza işlem yapacak arkadaşlar ellerinde box yoksa işleri çok zor. note4x modemi flashlamakla çözüm oluyor gibi görünsede sadece imei değişmiş oluyor. hat var ama ne arama yapılıyor ne çağrı alınıyor. bu durumlar sıkça rastlanıyor. ve üstelik bi kere bloklar veya modem bozuldumu kurtuluşu sadece box . bilen bilmeyen herkes "aa ne kadar kolaymış .bunda nevar ki" diyerek cihazlarını aramaya kullanılmaz hale getirecek ve sonrasında" lütfen yardım edin.cihazı şuan kullanamıyorum" nşdaları yükselecek :)

Mi Note 3'ten Tapatalk kullanılarak gönderildi

Redmi 5 plus global için çözüm yok mu peki hala?

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
536
145
332
hocam işinize karışmak değil maksadım ama uyarı sadece bu yöntemler bilmeyenler için çok büyük sorunlar açabilir bence bunu kaldırmalısınız
en başta dırekt yazdım.
eger pc ve program bilgisi zayıf ise hiç başlamasınlar diye ...
acaba forumda bilgi seviyesine göre topik açmak mı lazım ?
ayrıca kullanıcıdaki sevıyeyı nereden bılecegız ?

baypinar

Kayıtlı Üye
12 May 2016
5
3
5
en başta dırekt yazdım.
eger pc ve program bilgisi zayıf ise hiç başlamasınlar diye ...
acaba forumda bilgi seviyesine göre topik açmak mı lazım ?
ayrıca kullanıcıdaki sevıyeyı nereden bılecegız ?
Evet işte abi seviyesini bilemediğimiz için böyle tehlikeli işlerden bahsetmek yerine daha garanti yönlendirmeler yaparsak kimseyi mağdur etmemiş oluruz okuyup denemeye kalkan çok fazla bilgisi az olan arkadaşlarımız olabilir

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
Evet işte abi seviyesini bilemediğimiz için böyle tehlikeli işlerden bahsetmek yerine daha garanti yönlendirmeler yaparsak kimseyi mağdur etmemiş oluruz okuyup denemeye kalkan çok fazla bilgisi az olan arkadaşlarımız olabilir

Ne kadar da düşünüyorsunuz milletin mağduriyetini böyle,garantili yönlendirmeler yapalım derken, şunu mu demek istiyorsunuz , boşver millete yardım etmeyi biz para kazanalım yeter ki..derdiniz bu mudur,hayret bişey ya..
micro üstat zaten uyarıyor,bu iş uzmanlık ister işi bilmiyosanız denemeyin diye..burda hala anlayamadığınız nedir acaba..

baypinar

Kayıtlı Üye
12 May 2016
5
3
5
Ne kadar da düşünüyorsunuz milletin mağduriyetini böyle,garantili yönlendirmeler yapalım derken, şunu mu demek istiyorsunuz , boşver millete yardım etmeyi biz para kazanalım yeter ki..derdiniz bu mudur,hayret bişey ya..
micro üstat zaten uyarıyor,bu iş uzmanlık ister işi bilmiyosanız denemeyin diye..burda hala anlayamadığınız nedir acaba..
İnsanların mağdur olmaması için yazan ve burada bu işlemleri yapıp mağdur olan insanlara uzaktan bağlanarak veya ücretsiz bir şekilde cihazlarını alıp tamir Edip geri yollayan bir kisiyim ben ve bunu micro abimiz de bilir yani yaptığın yorum trajikomik ve ön yargı barındıran çok acizce ve komik olmuş

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
536
145
332
Özel bölüm ücretli olmayabilir. burada asıl konu forumdaki bilgi seviyesine göre , sadece belli bir puanı olanların konuları görmesini sağlamak .
tıpkı miui forumlarındaki sadece developerlere acık olan konular gibi...
böylece konuya hakim olmayanların yanlıslık yapmaları da engellenmiş olur diye düşünmüştüm...

Justman

Kayıtlı Üye
20 Kas 2014
39
0
10
İnsanların mağdur olmaması için yazan ve burada bu işlemleri yapıp mağdur olan insanlara uzaktan bağlanarak veya ücretsiz bir şekilde cihazlarını alıp tamir Edip geri yollayan bir kisiyim ben ve bunu micro abimiz de bilir yani yaptığın yorum trajikomik ve ön yargı barındıran çok acizce ve komik olmuş

Sizi tanımayan herhangi birinin yukarıda ki yazdığınız mesajı okuduktan sonra benim gibi çıkarımlar yapması gayet normaldir..
Amacım tartışmak değil lakin gereksiz duyar kasıcılığı görmekte hoşuma gitmiyor..Bu forumu yıllardır takip ederim..Böyle insanlara faydası olan konulara karşı çıkılmasını doğru görmüyorum sadece..hayırlı forumlar..

ofsevim

Kayıtlı Üye
20 Eyl 2014
9
0
3
aslında belli başlı bazı kişiler var .whatsapp grubu dağıldı nedense .başka türlü bi grup kurulabilir telegram gibi .olursa bilgilendirin lütfen

baypinar

Kayıtlı Üye
12 May 2016
5
3
5
Sizi tanımayan herhangi birinin yukarıda ki yazdığınız mesajı okuduktan sonra benim gibi çıkarımlar yapması gayet normaldir..
Amacım tartışmak değil lakin gereksiz duyar kasıcılığı görmekte hoşuma gitmiyor..Bu forumu yıllardır takip ederim..Böyle insanlara faydası olan konulara karşı çıkılmasını doğru görmüyorum sadece..hayırlı forumlar..
Gereksiz duyar kasiciligi valla okudukca kahkaha atiyorum insanlar duyarsiz olursa yasamanin ne anlami kalir kalıyor harbiden cok cok komik yorumlariniz var

barisdogaan

Kayıtlı Üye
26 Ağu 2018
1
0
1
hocam elimde note 5 var illaki 15 gün beklemek zorundamıyım? elim ayağım kitlendi bunu kırabilen yok mu? rom atılmıyor uygulama yüklenmiyor

darkelf

Kayıtlı Üye
2 Eyl 2018
1
0
1
Selamlar;
Xaomi Redmi 5 Plus sahibiyim. Unlock sonrasında "find my phone" seçeneği çalışmıyormuş. (Öyle yazıyor uyarı mesajında). Bunu istemiyorum.
Unlock sonrasında geri lock etmek mümkün mü acaba?
Teşekkürler.

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
536
145
332
Selamlar;
Xaomi Redmi 5 Plus sahibiyim. Unlock sonrasında "find my phone" seçeneği çalışmıyormuş. (Öyle yazıyor uyarı mesajında). Bunu istemiyorum.
Unlock sonrasında geri lock etmek mümkün mü acaba?
Teşekkürler.
unlock olsa da telefonu bul fonksiyonu çalışıyor.