Anlatım Xposed Framework Installer - Android'i Dilediğiniz Gibi Özelleştirin, Yönetin

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467

Evet arkadaşlar bu yazımızda size Xposed Installer hakkında kısa ve öz bilgiler vereceğiz umarım beğenirsiniz.

Xposed Nedir?

Xposed Framework cihazınıza çeşitli modüller yüklemenizi sağlayan bir programdır yüklediğiniz modüllerle cihazınızaıdilediğiniz kadar kişiselleştirebilir ve tamamen kontrolünüz altına alabilirsiniz. Xposed'i IOS sistemlerdeki Cydia'ya benzetebilirsiniz. Benim tavsiyem kesinlikle kullanmanız olacaktır neden mi bakın birkaç tane yapabileceğiniz şeyleri söyleyeyim anlayacaksınız;

- Durum çubuğunu dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz (Saati ortaya alma, simgeleri renklendirme vs)

- Başlangıç programlarını kontrol altına alabilirsiniz böylelikle şarj süreniz daha iyi olacaktır ve gereksiz yere sistem yorulmayacaktır.

- Otomatik olarak 2G veya 3G arasında geçiş sağlayabilirsiniz böylelikle cihaz Wifi'ye bağlıyken veya ekran kapalıyken 2G moduna geçerek sizi gereksiz güç kullanımından kurtarmış olur.

- Aktif olan uygulamaları uyutabilirsiniz; biliyorsunuz Android'e bir uygulamadan çıkınca o uygulama kapanmaz arkaplanda çalışmaya devam eder işte Xposed'deki modüller o uygulamanın uyutulmasını sağlar ve yine daha uzun bir batarya performansı sağlar.

- Daha pekçok özellik var dediğim gibi bu bir modül yükleyicidir hangi modülleri yüklerseniz o özelliğe sahip olur.

Daha fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum arkadaşlar.

- Herşeyden önce cihaz ROOT'lu olmak zorundadır ROOT işlemi için

- Xposed'in son sürümünü konunun sonundaki linkten indirin.

- Cihazınıza kurun.

- Programı açın ilk açılışta Root izini isteyecek gerekli izini verin.

- Gelen ekrandan "Framework" butonuna tıklayın.

- Ardından yine gelen ekrandan Yükle/Güncelle yi seçin

- Yeniden başlatılsın mı şeklinde bir soru soracak Tamam deyin

- Sistem yeniden başlatıldığında Xposed yüklenmiş olacak bundan sonrası yükleyeceğiniz modüller ile ilgili ben size birkaç modül örneği ve ne işe yaradığını söyleyeceğim.

1. BootManager: Açılış uygulamalarını yönetmenizi sağlar Google Play Store'dan yüklenebilir.

2. GravityBox: Sistemde özelleştirmeler yapmanıza olanak sağlar örneğin çağrı geldiğinde telefonu ters çevirince çağrı sonlanır. Google Play Store'dan yüklenemez APK dosyası konunun en altında mevcut.

3. Greenify: Çalışan uygulamaları ekranı kilitlediğinizde uyutarak batarya tasarrufu sağlar hangi uygulamanın uyutulacağını seçiniz çünkü uyutulan uygulamadan bildirim alamazsınız. Google Play Store'dan yüklenebilir.

4. Intelli 3G: 2G ve 3G arasında otomatik geçiş yapılmasını sağlar örneğin ekran kapalıyken 2G moduna geçer 2G bağlantı bildirim almanız için yeterlidir veya Wifi'ye bağlıyken Veri Bağlantısını kapatır tüm bu fonksiyonlar size daha uzun pil süresi sunar. Google Play Store'dan yüklenebilir.

Dipnot: Dilerseniz modülleri Xposed Installer arayüzündeki Modül İndir bölümünden de indirebilirsiniz modül açıklamaları modül isminin altında yer alır. İndirdiğiniz ve kurduğunuz modülü Xposed Installer arayüzündeki Modüller bölümünden aktif etmeniz gerekmektedir ayrıca Modül'ün Uygulamalar menüsündeki simgesine tıklayarak kendinize özgü ayarları yapabilirsiniz.

furo122

Kayıtlı Üye
19 Nis 2014
10
0
5
S.Acar' Alıntı:
Kendim bizzat kullanıyorum batarya süresi, görsellik ve fonksiyonelliğe acayip faydası oluyor :busted_cop:
bende wonder telefonda kullanıyorum hayırlısıla zopolar gelsin ondada deniyelim :You_Rock_Emoticon:

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Neyin en son sürümü biraz daha ayrıntılı açıklar mısın*
[MENTION=24]FurkanSen[/MENTION]

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
Tıkla oraya anlatımda bahsettiğim gibi yükle/güncelle de işte
[MENTION=24]FurkanSen[/MENTION]

alsace

Kayıtlı Üye
18 Nis 2014
263
0
70
Hocam elinize sağlık çok güzel bir şeye benziyor. Şey dedim kusura bakmayın. Hele telefon bir gelsinde elimize.

rueta

Kayıtlı Üye
18 Nis 2014
7
0
3
teşekkürler Intelli 3G'yi bilmiyordum tam benlikmiş :))
yalnız ekranı her kapadığında 2G ye geç, her açtığında 3G ye geç, her seferinde şebeke değiştirmesi daha çok pilden götürmez mi diye aklıma gelmedi değil ? :))

Seyit

Akıllı Be!
Yönetici
17 Nis 2014
5,553
344
467
rueta' Alıntı:
teşekkürler Intelli 3G'yi bilmiyordum tam benlikmiş :))
yalnız ekranı her kapadığında 2G ye geç, her açtığında 3G ye geç, her seferinde şebeke değiştirmesi daha çok pilden götürmez mi diye aklıma gelmedi değil ? :))
Onu bende düşündüm ancak kullanınca götürmediğini anladım deneyin göreceksiniz:tabe: