Yardım zte nubia z9 mini :(

selcuk1605

Kayıtlı Üye
31 May 2015
3
0
1
arkadaşlar merhaba...

eğer telefonumla alakalı yaşadığım soruna çözüm gösterebilirseniz çok sevinirim. çok fazla teknolojik bilgim yok ve etrafımdaki telefon tamircileri de anlamıyor maalesef telefondan.

telefonumda 2.89 sürümü yüklüydü. orjinal dil seçeneklerinde türkçe var ancak yüzde 60 gibi türkçe oluyor cihaz. imei sorunu yok bu arada telefonun ve twrp yüklüydü. sorun şu: telefonu kurcalarken ve yeni yazılım (3.67) yüklemeye çalışırken telefon arızalandı. şuan telefon açılmıyor ve ekranda nubia yazısı kalıyor. sadece ses açma+ses kısma+power tuşuna basıp sonra sadece ses açma tuşundan elimi çektiğim zaman recorvery mod açılıyor ancak orada neyi seçersem seçeyim yine ekranda nubia yazısı kalıyor.

şu andan itibaren ne yapmam gerektiğini + 3g yi nasıl aktif edebileceğimi ve 3.67 offical romu nasıl kurabileceğimi detaylı olarak anlatabilirseniz inanın çok sevinirim. dediğim gibi çok fazla teknik bilgiye sahip değilim. cevap veren arkadaşlar buna göre anlatırsa çok makbule geçer. herkese iyi günler...

micro77

Deka.be
Yönetici
Süper Moderatör
15 Eki 2014
530
143
332
oncelıkle nubıa fırst aıd programı ıle recovery yuklemenız gerekıyor. daha sonra fabrıka romu recovery den yukleyebılırsınız.
nubıa fırst aıd ;

selcuk1605

Kayıtlı Üye
31 May 2015
3
0
1
oncelıkle nubıa fırst aıd programı ıle recovery yuklemenız gerekıyor. daha sonra fabrıka romu recovery den yukleyebılırsınız.
nubıa fırst aıd ;
Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak o yolu denedim. Telefonun sadece fastboot modu açılıyor ve orada da sadece eload bölümünü seçersem fırst aıd den recovery yükleyebiliyorum. Ancak yükledikten sonra yine aynı şekilde nubia yazısı ekranda kalıyor. Nubia yazısı ise sadece fastboot modu dan telefonu kapatırsam kayboluyor. Ne yapacam bilmiyorum ve çözümsüzlük sinir edici düzeyde. Çok fazla da teknik bilgiye sahip olmadığımdan telefon bi köşede duruyor.