Yardım Lenovo K5 Note - Mtk Helio P10 imei değiştirmeyi başarabilen var mı?

Andrew23 Ağu 2016

1. Andrew

Andrew Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Merhaba yurt dışından Lenovo K5 Note almayı düşünüyorum ancak imei değişiminin yapılamadığına dair bazı şeyler okudum.
    İmei değişim yapılmıyor ise mecburen Lenovo Vibe p1 almak zorunda kalacağım.
    Ancak elbet bu telefonunda imei değişimi yapılacaktır ancak şu anda bunu başarabilen var mı? varsa bizimle paylaşırsa çok sevinirim.

2. aetos34

aetos34 Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Maui meta programının üst sürümü ile mümkün ve gayet kolay onu deneyin bizzat denedim ve yaptim

3. vedatkosem

vedatkosem Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Evet ben de maiu nun 9.1604 versiyonu ile hallettim sikinti yok

4. vedat_ert

vedat_ert Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    vedat bey merhaba sizden ricam k5 note modem dosyasını göndermeniz mümkünmüdür benim imei uçtuda

5. bgrtn.emre

bgrtn.emre Ati.be Bağışcı Üye

Ödül Puanı:
    207
    Buradan
    Файл из Облака Mail.Ru
    indirebilirsiniz.

mt6755 helio p10 diye geçer

6. sbrksk

sbrksk Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    Sizin k5 lerde
    rehber icin gmail senegi
    Ve
    Sistem güncelleme seçeneği bu şekildemi

Ekli dosyalar:

1 Kişi Bunu Beğendi
  7. dhmkoruma

dhmkoruma Yoki.be

Ödül Puanı:
    3
    Telefonum K5 Note (K52e78)
    İmei değişimini MauiMETA 9.1604 ile yaptım.

Gerekli olanlar:
    1. KingoRoot Programı
    2. SuperSu Programı
    3. EsDosya Programı
    4. MauiMETA 9.1604 Programı
    5. %70 Şarj

Elinizde modem dosyanız var ise root işlemlerine gerek yok. İki üst mesajdaki bgrtn.emre nin modem dosyasını kullanabilirsiniz. Burada: Файл из Облака Mail.Ru

1. Root için KingoRoot Programını (marketten değil sitesinden) telefona indirip kuruyoruz.
    Programı çalıştırıp one click root diyor ve işlemin bitmesini bekliyoruz.
    Root işleminin tamamlandığını gösterince programdan çıkıp telefonu yeniden başlatıyoruz.

2. Marketten SuperSu Programını telefona kuruyor ve çalıştırıyoruz. SuperSu güncelleme yapması gerektiğini belitiyor tamam deyip normal modu işaretleyip devam ediyorsunuz.

3. EsDosya Programını marketten indirip kuruyoruz. programı açıp ayarlarda yerel altında cihaz klasörlerine girip system/etc/mddb klasörü içerisinde "MDDB" bendeki "MDDB_InfoCustomAppSrcP_MT6755......" şeklinde başlayan 54 Mb boyutunda bir dosya var o dosyayı kopyala yapın. Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın. Telefonu bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza masa üstüne alın.

4. MauiMETA Programı 9.1604 versiyonunu kurun

MAUI META ANLATIMI

1. MAUI Meta'yı sisteminize kurun
    • Konunun altındaki linklerden MAUI Meta indirme konusuna gidin, verilen son sürümü indirin.
    • İndirdiğiniz dosyayı 7-zip veya Winrar gibi bir arşiv yöneticisi ile klasöre çıkartın.
    • MauiMETA_exe_vX.XXXX.X klasörüne gidin (X değeri program sürümünü gösterir).
    • Klasör içindeki setup.exe dosyasını çalıştırın.
    • Açılan pencerede sırasıyla Next > Next > Install butonlarına tıklayın.
    • Kurulumun bitmesinin ardından Finish butonuna tıklayın.
    2. Bilgisayarınıza Mediatek driverlarını alttaki linke göre kurun

3. Cihazınızın işlemcisine uygun modem dosyasını bulun / indirin

Bu noktada belirtilmesi gereken bir durum var: Benim konunun en altında vermiş olduğum modem dosyaları genel olarak o işlemciye sahip her cihaza uyar ancak bazı problemler oluşabilir, işlem sonrası şebekenizde kopmalar, hattan düşmeler yaşarsanız cihazınızın orjinal modem dosyasını kullanınız.

Orjinal modem dosyasınıza alttaki anlatımlar sayesinde ulaşabilirsiniz.

3A - Kurulu Sistemden Modem Dosyasını Alma
    • Cihaz'da Root izinleri olmalıdır
    • Rootlu cihaza Root Explorer veya benzeri bir uygulama kurun.
    • Ardından /system/etc/mddb klasörüne gidin.
    • Klasör içerisinde "BLPG" veya "MDDB" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı kopyala yapın.
    • Dosyayı /storage/sdcard0 veya /storage/sdcard1 klasörüne yapıştırın.
    • Cihazı bilgisayara bağlayın ve dosyayı bilgisayarınıza alın.
    • Modem dosyasını kurulu sistemden başarıyla aldınız, artık MAUI kullanabilirsiniz.
    3B - ROM Dosyasından Modem Dosyasını Alma
    • Cihazınıza kurmuş olduğunuz ROM'un .zip hali sizde olmalıdır.
    • ROM dosyanızı 7-zip veya Winrar ile açın.
    • system/etc/mddb klasörüne gidin.
    • Klasör içerisinde "BLPG" veya "MDDB" şeklinde başlayan bir dosya var o dosyayı masaüstüne kopyalayın.
    • Modem dosyasını başarıyla aldınız, artık MAUI'de kullanabilirsiniz.

4. Telefonunuzu kapatın

5. Bilgisayarınızın masaüstündeki Maui META ver X.XXXX.X.X simgesine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin (X değeri program sürümünü gösterir).

6. Programın options sekmesinden Only preloader port seçeneğini işaretleyin.

1.JPG

7. Reconnect butonuna tıklayın

8. Kapalı durumdaki telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın

9. Program telefonunuzla bağlantı kurduğunda aşağıdaki gibi ufak bir pencere açılacak, bu esnada aygıt yöneticisi de resimdeki gibi görünecek.

Not: Bu esnada telefonunuzun ekranında sadece logo veya logo altında "Meta mode" gibi ifadeler görebilirsiniz telaş yapmayın eğer bağlantı kurulmazsa ve telefon bu ekranda kalırsa programda Disconnect butonuna tıklayın ve telefonu kapatıp tekrar deneyin.

10. Karşımıza çıkan ufak pencereyi kapatın ve Get Version yazan yerden IMEI Download'ı seçin.

11. IMEI Download penceresi açılacak ve SIM 1 yazan bir bölüm göreceksiniz, bu ekranda Change NVRAM Database File yazan butona tıklayın.

12. Çıkan pencereye hayır deyip Dosya seçmemizi isteyen bir pencere açılacak, benim verdiğim veya sizin bulduğunuz modem dosyasını bulup seçin.

Not: Dosya seçiminden hemen sonra ufak bir uyarı penceresi çıkabilir, bu uyarıda yazan şey şu "Sistemdeki modem dosyası sürümü XXXXXXX ancak senin gösterdiğin dosya YYYYYYYY devam etmek istiyor musun?" bu uyarıya tamam deyip geçebilirsiniz.

13. Dosya seçiminden sonra SIM_1 ve SIM_2 sekmelerini göreceksiniz, IMEI yazan bölüme IMEI numaranızın ilk 14 rakamını yazın CheckSum yazan kısımda 15'inci rakam kendiliğinden görünecektir.

Not: Eğer ilk 14 rakamı yazdığınızda oluşan 15'inci rakam sizin IMEI numaranızla aynı değilse pencerenin sağ üstündeki "Check Checksum" seçeneğinin tikini kaldırın. Bu işlemin ardından 15'inci rakamı kendiniz yazabileceksiniz.

14. Her iki IMEI numaramızı da doğru yazdığımızdan emin olduktan sonra programdaki Download to Flash butonuna tıklıyoruz.

15. Butona tıklamamızın ardından aynı pencerenin alt satırında "NVRAM database file init successfully" ibaresini göreceğiz.

16. Ekrandaki IMEI Download penceresini kapatın.

17. Programdaki Disconnect butonuna tıklayıp, programı kapatabilirsiniz.

19. Telefonunuz normalde olması gereken şarj moduna dönecektir artık telefonu açıp IMEI kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Kendi deneyimlerimi farklı yerlerden derleyip birleştirdim. Site dışından ve içerisinden alıntılar yaptım. Seyit beyin bağlantılarını kullandım.

Hepinize başarılar dilerim.

2 Kişi bunu beğendi
  8. mustafakrc

mustafakrc Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    Arkadaşlar benimde elime ürün bugün ulaştı. imei değiştirebildim sıkıntı yok. ver 5.1 eski sürüm mevcut.
    elinizde adam akıllı türkçe karakter sorunu olmayan ver 6 rom var mı acaba?
    şimdiden teşekkürler.

9. dhmkoruma

dhmkoruma Yoki.be

Ödül Puanı:
    3
    Needrom sitesinden 16 Kasım tarihli yeni rom Android 6.0.1 (S318) uluslararası rom var indirip kurabilirsiniz.
    Sayfa içeriğinde bulunan Firmware - Guide2 dosyası içerisinde bulunan açıklamalar ve Flas Tool ile prelodaer yüklemesini indirmeniz ve yazılanları uygulamanız lazım. Takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.

1 Kişi Bunu Beğendi
  10. Harun K26

Harun K26 Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Sistem güncellemesi yapınca imeiler uçtu ve wifi de "nvram warning err = 0x10 " bağlantı noktası oluştu. Tekrar yeni rom yükledim. "nvram warning err = 0x10 " bağlantı noktası duruyor. Maui META' ya bağlanamıyorum. Firmware - Guide2 dosyası içerisinde nvram nvdata için yedek alma ve tekrar yüklemeden bahsedilmiş. Bunu nasıl yapıyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

11. Ahmet1986

Ahmet1986 Yoki.be

Ödül Puanı:
    1

1 Kişi Bunu Beğendi
  12. Ahmet1986

Ahmet1986 Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    S.a adimlari tek tek takip ettim ama bi turlu baglanamadi telefona bilgisayar yardimci olabilirmisiniz emei tamiri yapamadim

13. Harun K26

Harun K26 Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Arkadaşlar, foruma giriliyor. Detaya girilmeden şu şekilde hallettim, bu şekilde hallettim diye mesaj yazılıyor. Sonra insanlar soru soruyor, yardım bekliyor. Konuları okuyan sayısı ortalama 400, 500 kişi ama cevap veren yok. Lütfen yardım bekleyen arkadaşlara bilgilerimizi ve tecrübelerimiz aktaralım.

14. dhmkoruma

dhmkoruma Yoki.be

Ödül Puanı:
    3
    Win 10 işletim sisteminde sürücü imzalamayı devre dışı bırakmayı yapmanız lazım(Kapatıp açıldığı zaman sıfırlanıyor tekrar yapmanız lazım). Aygıt yöneticisinde soru işareti olan yer kalmaması lazım. 5.1 için Buradan: K52e78_china_to_A7020_S125.rar K52e78_ST1615_preloader dosyasını 6.0 için Buradan : https://yadi.sk/d/96d0LcKlxpiw5 veya Файл из Облака Mail.Ru K52e78_ST1615_preloader dosyasını indirip Firmware - Guide dosyasında anlatıldığı işlemleri yaparsanız modem dosyasını yükleyebilirsiniz. MauiMETA 9.1604 modem dosyaları olmadan MauiMETA bağlantı hatası verir bilginiz olsun. Preloader ile modem dosyalarını kurduktan sonra MauiMeta bağlantı sorununuz olmaması lazım MauiMeta ya bgrtn.emre nin modem dosyasını gösterebilirsiniz. Burada: Файл из Облака Mail.Ru .

Son düzenleme: 9 Oca 2017
  15. hikom

hikom Yoki.be

Ödül Puanı:
    1
    BENDE TARİF GÖRE BECERDİM......

16. sbrksk

sbrksk Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    selam ben bu romu kurdum sanırım bu k52e78 için değil güvenlik menüsünde yada özellik ayarlarında parmak okuyucusu yok.hiçbir şekilde parmak kuyucu çalışmıyor.ayarlardan telefon bilgilerine baktığımda model numarası A7020a40 yazıyor. yotubda aydı A7020a40 modeli inceledim onda parmak okuyucu var. anlamadım acaba yanlış romumu kurdum

17. Harun K26

Harun K26 Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    Merhaba kardeş, Файл из Облака Mail.Ru burdaki romu dene. Bu rom A7020a48 modeli için.

18. sbrksk

sbrksk Piko.be

Ödül Puanı:
    17
    selamınaleyküm arkadaşlar ben k5 not a linketeki K52e78_china_to_A7020_S125.rar 5.1olan romu kurdum. sonra anlatımlardaki gibi imeileri mauimeta ile yazdım. buraya kadar hiç sorunsuz tamamlandı. sonra rom 4 sefer üst üste güncelleme aldı android 6 oldu.ilk güncellemede imeler tamamen silindi. *#06# yapınca sadece İMEİ diye bir ibare çıkıyor. mauimete ile tekrar imei yazmaya çalıştım ama sürekli usb aygıt sürücü yazılım yüklemesi başarılı olamadı hatası veriyor. telefon şuan imei olmadığı için arama yapmıyor ama wifi de falan sorun yok. tablet modunda yani. buda romda sorun olmadığını mı doğruluyor. forumdan yada sakarya çevresinde emeğinin üceti karşılığında yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar:

19. sbrksk

sbrksk Piko.be

Ödül Puanı:
    17

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. Harun K26

Harun K26 Ati.be

Ödül Puanı:
    5
    A
    Aleyküm Selam kardeş, bu linkteki "Anlatım - CDC Serial Driver Kurulumu" CDC serial driver ile alakalı anlatımı bilgisayarında bi kontrol et. Önceden çalışan MauiMETA daha sonra çalışmayabiliyor. Onun için CDC serial driverı kurman gerekiyor. Sen bir linktekileri uygula, sonucunu burdan yazarsın.

Yükleniyor...